Page 1 of 1

Standardní odbornosti

Posted: 20:28 01. Sep 2013
by innfra
Obrana dvěma zbraněmi [General]

Požadavky
- Obratnost 15+, Boj dvěma zbraněmi.

Výhoda
Pokud používáte dvojitou zbraň nebo dvě zbraně (nepočítá se přirozená zbraň nebo neozbrojený boj), získáváte bonus +1 k AC.

Tato odbornost patří mezi bojovníkovy bonusové odbornosti.
Chyba v popisku, údajně přidává +1 útok.

Re: Standardní odbornosti

Posted: 12:05 12. Sep 2013
by Aulus
innfra wrote:
Obrana dvěma zbraněmi [General]

Požadavky
- Obratnost 15+, Boj dvěma zbraněmi.

Výhoda
Pokud používáte dvojitou zbraň nebo dvě zbraně (nepočítá se přirozená zbraň nebo neozbrojený boj), získáváte bonus +1 k AC.

Tato odbornost patří mezi bojovníkovy bonusové odbornosti.
Chyba v popisku, údajně přidává +1 útok.
Navíc po sundání druhé zbraně zůstává bonus do AC. Shodí se až po sundání obou zbraní.

EDIT: A po nabrání epické obrany dvěma zbraněmi mi zůstává trvalý bonus +4 do AC i po sundání obou zbraní.

Re: Standardní odbornosti

Posted: 12:08 12. Sep 2013
by Shaman88
Tohle je dost divné.

Re: Standardní odbornosti

Posted: 12:10 12. Sep 2013
by Aulus
Shaman88 wrote:Tohle je dost divné.
A po nabrání epické obrany dvěma zbraněmi mi zůstává trvalý bonus +4 do AC i po sundání obou zbraní.

Re: Standardní odbornosti

Posted: 12:11 12. Sep 2013
by Shaman88
Aulus wrote:
Shaman88 wrote:Tohle je dost divné.
A po nabrání epické obrany dvěma zbraněmi mi zůstává trvalý bonus +4 do AC i po sundání obou zbraní.
A nebylo to z něčeho jiného?

Re: Standardní odbornosti

Posted: 12:26 12. Sep 2013
by Aulus
Shaman88 wrote: A nebylo to z něčeho jiného?
Jo, to druhé je blbost, na něco jsem zapomněl. Ale ta první chyba platí. Minimálně v záznamu postavy je pořád zvýšený bonus AC, i když už nemáš nasazenou druhou zbraň.

Re: Standardní odbornosti

Posted: 12:32 12. Sep 2013
by Shaman88
Aulus wrote:
Shaman88 wrote: A nebylo to z něčeho jiného?
Jo, to druhé je blbost, na něco jsem zapomněl. Ale ta první chyba platí. Minimálně v záznamu postavy je pořád zvýšený bonus AC, i když už nemáš nasazenou druhou zbraň.
V tom případě má nwn špatnou dokumentaci.
Vycházel jsem z toho že right hand je main hand
a left hand je off hand, ale viditelně to je naopak.
Ok do příští verze to opravím.

Re: Standardní odbornosti

Posted: 12:47 12. Sep 2013
by Aulus
Shaman88 wrote: V tom případě má nwn špatnou dokumentaci.
Vycházel jsem z toho že right hand je main hand
a left hand je off hand, ale viditelně to je naopak.
Ok do příští verze to opravím.
Funguje to tak, že když si sundáš zbraň ze štítové ruky, tak ti to bonus nesundá zpět. Když sundáš zbraň z hlavní ruky, tak se do ní přehodí ta ze štítové a bonus spadne.

Re: Standardní odbornosti

Posted: 12:54 12. Sep 2013
by Shaman88
Jo takže je to přesně jak jsem psal.