Page 1 of 1

obsidian drow

Posted: 15:20 06. Sep 2013
by Radim
Informace udavájí hodnoty +2 char/int -2 odolnost

Po připojení ubere -2 obratnosti char a int v pořádku.

Re: obsidian drow

Posted: 15:23 06. Sep 2013
by Puxina
Jako kdyby to tu shaman už několikrát nevysvětloval. :roll:
Shaman88 wrote:Jo Bahnaku.
Tzn. na nynější Thalii má zlatý trpaslík v základu +2 con, -2 cha za trpaslíka a +2 cha a -2 dex za subrasu.
Tzn. bez udělení bodů když to sečteš tak máš na začátku str 8, dex 6, con 10, wis 8, int 8, cha 8.

Na NT se bere v potaz jen to co má napsané daná subrasa, tedy né už původní rasový bonus.
Tedy u trpaslíka je to +2 wis -2 dex, takže celkové vlastnosti jsou str 8, dex 6, con 8, wis 10, int 8, cha 8.

Při zakládání postavy to ale funguje ve dvou krocích. Řekněme že založíš zlatého trpaslíka. Při zakládání postavy ti to počítá normálně rasové bonusy z normálního nwn tedy +2 odl a -2 cha.

Řekněme že nakodíš staty
Str: 16
Dex: 16
Int: 16
Con: 10
Wis 8
Cha 6

Jakmile se připojíš na Thalii tak ti to prvně odebere bonusy za standardní rasu ze singlu. Tedy budeš mít:

Str 16
Dex: 16
Int 16
Con: 8
Wis: 8
Cha: 8

A pak ti to aplikuje subrasu kterou sis zvolil, pro zlatého tedy +2 moudrost -2 obratnost:

Str 16
Dex: 14
Int 16
Con: 8
Wis: 10
Cha: 8

A to jsou tvé výsledné vlastnosti. Je to trošku jasnější?

Re: obsidian drow

Posted: 17:19 06. Sep 2013
by slencak
Mělo to být vyvěšené u ras*rejpe* takhle je to někde v haldě spamu.

Re: obsidian drow

Posted: 17:28 06. Sep 2013
by Bahnak
Já to třeba nechápu doteď, ale dokud funguje testovací server, tak alespoň vidím výsledek a nemusím nic řešit. Prostě to založím a zkoumám...

Re: obsidian drow

Posted: 17:34 06. Sep 2013
by innfra
Jasně a stručně:
Subrasy byly zrušeny. Na NT jsou pouze rasy. To znamená, že se vše chová jako člověk, po systémové stránce vlastností.
Rasu si vybereš tak, že zvolíš danou skupinu z ras, ve které se rasa nachází a do mechanyky nwn pro subrasu vyplníš klíčové slovo pro zvolenou rasu.
Systém pak anuluje bonusy základní rasy a aplikuje na "čistou" postavu bonus z Rasy.

Re: obsidian drow

Posted: 17:35 06. Sep 2013
by xxxMajkyxxx
Vždyť je to kupecká matematika :lol:

Re: obsidian drow

Posted: 17:44 06. Sep 2013
by slencak
Bahnak wrote:Já to třeba nechápu doteď, ale dokud funguje testovací server, tak alespoň vidím výsledek a nemusím nic řešit. Prostě to založím a zkoumám...
Vycházej z toho, že všechny vlastnosti máš při zakládání postavy na hodnotě 8-1

Re: obsidian drow

Posted: 17:57 06. Sep 2013
by Bahnak
Stále to nechápu, stále mi to nevadí a stále se dobře bavím všemi pokusy mi to osvětlit :mrgreen: