Page 1 of 2
Ceny věcí u kováře
Posted: 13:39 30. Nov 2013
by Puxina
Ty ceny u kováře jsou nějaké divné.
Proč ocelový falchion stojí 11k a kosa jen 4k?
Normální železný falchion stojí 6k a kosa jen 90 zlatek.
U ostatních zbraní jsou ty ceny taky takové divné.
Za obyč zbran bez vylepšení mi příjde cena 4-7k fakt hodně
Ocelový falch
Ocelová kosa
Železný falchion
železná kosa

Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 18:05 03. Dec 2013
by Puxina
Budou se nějak řešit ty ceny prosím?
Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 18:07 03. Dec 2013
by kucik
Pokud vím, tak se neplánuje tyhle ceny měnit. Zbraň je prostě drahá věc.
Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 18:13 03. Dec 2013
by Puxina
kucik wrote:Pokud vím, tak se neplánuje tyhle ceny měnit. Zbraň je prostě drahá věc.
Potom mi prosím vysvětli rozdíl v těch cenách. Proč kosa stojí tolik a falchion a další zbraně tolik?
Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 18:19 03. Dec 2013
by Shaman88
Je to jednoduché, počítají se tam do budoucna náklady na zbraň (tedy na materiál) Navíc zatímco kosa je obyč nástroj pro řemeslníky(farmáře) a tedy se normálně vyrábí v králostvstí, tak falchion je zbraň dovážená z východu a to se promítá do jeho ceny.
Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 18:19 03. Dec 2013
by KaTo
Puxina wrote:Proč ocelový falchion stojí 11k a kosa jen 4k?
Uspokojí tě srovnání z "naší" reality, kde
Kosa vs
falchion se má cenově taky 1:4 a NT ten "nepoměr" dodržuje?
edit: ninjed by Shamann

Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 18:39 03. Dec 2013
by Bahnak
Takhle to ale KaTo nemůžeš srovnávat.
Postnutá kosa je seriový strojově zhotovený výrobek, zatímco ta čepel která falchion ani nepřipomíná je ručně kovaný jednokus.
Stejně tak ti může tentýž kovář taky nacenit "kosu" a věř že cena bude asi hodně podobná té čepelové zbrani. Neboť materiálu a práce je stím prostě zhruba stejně - s tesákem možná ždibec více, ale nebude to nijak markantní rozdíl.
To vysvětlení by Shaman se mi líbí více. Prostě dovoz je dovoz.
Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 19:05 03. Dec 2013
by kucik
Jak píše shaman. Kosa, srp, krumpáč a další ,,zbraně" z kategorie nářadí mají cenu, která by měla jakž takž odpovídat účelu jejich použití.
Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 19:42 03. Dec 2013
by Mok
Nebylo by tedy záhodno změnit kose zařazení? Když ty "bojové kosy" jsou to samé, čím kdejaký Franta Metlička sklízí úrodu na svém políčku.
A asi bych popřemýšlel i nad cenou hole, trojzubce, možná i nožů. Když tedy jde hlavně o tu spotřebu materiálu.
Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 19:46 03. Dec 2013
by Shaman88
Mok wrote:Nebylo by tedy záhodno změnit kose zařazení? Když ty "bojové kosy" jsou to samé, čím kdejaký Franta Metlička sklízí úrodu na svém políčku.
Je rozdíl mezi používat a bojovat. Já třeba umím kosou kosit trávu, ale na boj bych si netroufl (leda tak na vířivý útok)
Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 20:11 03. Dec 2013
by J.F.Payne
Trojzubec nejsou vidle...
Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 21:15 03. Dec 2013
by Bahnak
Shaman88 wrote:Mok wrote:Nebylo by tedy záhodno změnit kose zařazení? Když ty "bojové kosy" jsou to samé, čím kdejaký Franta Metlička sklízí úrodu na svém políčku.
Je rozdíl mezi používat a bojovat. Já třeba umím kosou kosit trávu, ale na boj bych si netroufl (leda tak na vířivý útok)
Tak obyčejnou klasickou kosou bych se bál mávat v boji i já, a to si obvykle s ratištěm umím poradit, to prostě není nástroj navržený pro boj, ale právě na tu trávu.
V historii se kosou také nebojovalo, tedy až do té doby než pár chytrýc hlav nenapadlo čepel kosy narovnat a přejmenovat to na "kůsa".
A tato zbraň si v pozdním středověku vyrobila nějaký respekt

Tato zbraň dokonce je pro kosu v jednom z cepových vzhledů, akorát na ní blbne zobrazovaní grafických efektů
Spíše je otázka kam chce Thalie inklinovat, jestli k pseudohistorickému světu s magií kde se s kosou do boje prostě nechodí a nebo směrem k wild fantasy, kde se ničemu meze nekladou
Pokud můžeme nastavovat zbraně a kosa má symbolizovat zemědělský nástroj nevhodný k boji, klidně bych ji hodně ohlodal, třeba z x4 bych udělal x2. Zaručuji že kromě fanatických okopávačů Ivorských políček by ji nikdo do ruky nebral, i kdyby nakrásně stála 10x méně než meč

Takhle je to po dvouručním rtuťáku druhá nejlepší obouruční zbraň ve hře - což mi k levnému zemědělskému nářadí tak nějak nesedí.
Ale to je jen můj skromný názor.
Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 21:39 03. Dec 2013
by Mok
J.F.Payne wrote:Trojzubec nejsou vidle...
A to já zrovna myslel, že jo. Když zemědelský nástroj je zatradobrá zbraň.
A teda dřevo taky umím sekat, ale na boj bych si netrouf (a stejně na tu obyč sekerku za 50g žádná exotika není)
Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 22:17 03. Dec 2013
by kucik
Bahnak wrote:
Spíše je otázka kam chce Thalie inklinovat, jestli k pseudohistorickému světu s magií kde se s kosou do boje prostě nechodí a nebo směrem k wild fantasy, kde se ničemu meze nekladou
O to ani tak nejde. Jde o to, ze nastroj, ktery ma bezny Thalijsky zemedelec v ruce muze byt opravdu kosa a v budoucnu se muze stat, ze se treba bude pouzivat i v craftu. Proto by proste bylo divne, kdyby nejlevnejsi varianta +0 zemedelskeho nastroje stala tolik, ze by si to zadny bezny zemedelec nemohl dovolit.
Zemedelske kose muzem systemove prisuzovat treba penaltu k utoku a ke zraneni, abysme si ji predstavili jako ten zakladni predmet.
Dalsi variantou je samozrejme udelat zvlastni bojovou variantu od kazdeho kusu naradi, ale je to imho naprosto zbytecna prace. Navic kdyby to jo nekomu vadilo, tak se muzou ceny kos nezemedelskych klidne zvednout rucne.
Re: Ceny věcí u kováře
Posted: 22:29 03. Dec 2013
by J.F.Payne
"A co že je ta kosa letos tak drahá, pane kovář?"
"Ale. Nějakej chytrák přišel na to, že se dá čepel připevnit i kolmo, a vod tý doby to chce každá armáda... tak sme zvedli ceny!"