Page 1 of 2
Chuze vs beh
Posted: 18:25 16. Dec 2007
by Sorrow
Nechci probirat kdo a kde a proc beha ci nebeha.Jen se chci zeptat jestli by slo udelat nejaky predmet, ktery by po zapnuti udelal postavu zpomalenou tak abych nemusel drzet klavesu (nevim jestli je na to nakej jinej figl) abych sel pomalu?Rad totiz hraju jen s mysi jednou rukou uvelebenej v kresle a to natahovani me stve.Diky za odpoved.
Re: Chuze vs beh
Posted: 18:37 16. Dec 2007
by Rejty
Staci zapnout mod hledani. Akorat elfove s tim maji trochu problém.

Posted: 23:20 16. Dec 2007
by Shifter
nebo kdyz nejses dobrej ve skrejvani, tak i tichej pohyb, ale to neni tvuj pripad

Posted: 01:37 17. Dec 2007
by Sorrow
Myslel si to jak jsem to pochopil a nebo jsem to pochopil jak si to nemyslel?

Posted: 10:34 17. Dec 2007
by Shifter
myslel jsem to tak, ze jsem te posledne videl ve he jako SD, tak to by sis pri chuzi s aktivnim tichym pohybeh moc nepokecal

Posted: 10:58 17. Dec 2007
by kucik
Teoreticky by slo udelat feat podobny stealth/search modu, ale v soucasnosti na to fakt nemam zkusenosti ani znalosti.
Mozna by bylo nejednodnodussi, dat search mode vsem rasam s tim, ze jen nekterym by daval bonusy.
Dalsi eventualitou je, brat si na sebe predmet, ktery bude mit nejake zpomaleni.
Osobne jsem to resil vetsinou tak, ze pokud jsem nechtel mit ruku na shiftu, byl jsem v hidu a vzdy kdyz jsem nekoho videl, tak jsem se odhidnul a zase hidnul, aby me videl. Je potreba pamatovat na to a odhidnout se za kazdym prechodem.
Jindy se mi zase nechtelo brat do ruky krysu, takze jsem se pohyboval jen klavesnici - pri tom se ale spatne povida

(samozrejmosti je, ze mam na "w" nabindovanou chuzi misto behu)
Mno a pokud ma postava Search mode, neni co resit.
Posted: 12:47 17. Dec 2007
by photter
já mám nabindováno w = běh, s = chůze a y = couvání ale chodim pokud možno myší, když chodim klávesnicí, mám divný animace - poskakuje po jedný noze nebo se všelijak kroutí
že mám do levýho shiftu promačkanou dirku je holt druhá věc

Posted: 13:49 17. Dec 2007
by Sorrow
Holt budu uzivat ten mod hledani,asi je jedno co budu odmackavat, jestli nakej predmet nebo mod.
Ohledne pouzivani klavesnice.Ja osobne hraju jen s mysi a pouzivani klavesnice se mi docela hnusi.Nevypada to ve hre prirozene kdyz postavy pobihaj bokem ci v jinych patvarech.Dost to potom pripomina nakou 3D rezbu

Posted: 14:21 17. Dec 2007
by Shifter
to ja pouzivam klavesnici temer porad, v nejakejch tuzsich bojich bych bez ni uz kolikrat padnul, ale je to spis prezitek z ruznejch aren....
Posted: 14:41 17. Dec 2007
by kucik
Proc by mely postavy pri pohybu klavesnici pobihat bokem, nebo v nejakych patvarech? Mas klavesu pro chuzi dopredu, dozadu, pootoceni postavy a klaves na ukroky si zpravidla ani nevsimam. Jedine, co se stava je, ze postava neudela tu animaci kroku a pak to fakt nevypada dobre, protoze ma tak nejak porad nakroceno a klouze se vpred. Tohle je imho zpusobeny nejakym druhem lagu.
Osobne jsem posledni dobou chodil hlavne klavesnici, takze by mohli rict asi ostatni, jestli ten pohyb vypadal nejak divne, ale sam jsem si niceho nevsiml.
BTW: Me osobne nejvic obtezuje to neustale clickani, takze jednu dobu byla oblibena metoda malickem stisknuty shift, krysou ovladany kurzor a rytmicke klepani palcem do touchpadu.
Posted: 14:47 17. Dec 2007
by photter
já mám na shiftu trvale uloženej palec

malíček ovládá tabelátor a prostředník a prsteníkem F1 a F2 (hide a rapid shot), chodim myší
Posted: 15:20 17. Dec 2007
by Sorrow
add Kucik: nevim jak ty ale uz jsem to videl hodnekrat u jinych postav.Myslim ze je to zapriceneno soucasnym stisknutim klaves dopredu +do strany.Pak ta postava, aspon jak to vidim ja beha bokem.Dost divne nemyslis.
zpomali - snadno
Posted: 15:47 17. Dec 2007
by monstera
snadno jsem zaklínačku Ranunkulu - elfku - zpomaloval tím, že jsem ji lehce přetížil, pro opětovné zrychlení zátěž putovala do kouzelného vaku.
Posted: 15:48 17. Dec 2007
by kucik
Aha, to jsem asi jeste nevidel. Treba snaha o jeste rychlejsi pohyb...nebo vim ja co. V tom pripade ale prece pouzivani klavesnice <nerovna se> pouzivani chuze vpred a zaroven do strany.
Posted: 15:57 17. Dec 2007
by Sorrow
Tak nejak...