Page 1 of 3
OPRAVENO: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 15:17 09. Feb 2014
by KaTo
Postava se odlogovávala v Horním městě - Karatha a nyní nemůže projít portálem do světa (je to už druhá postava, druhého hráče).
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 17:44 09. Feb 2014
by Bahnak
Trolle.
Co třeba více informací?
Píše to po nakliknutí portálu nějakou hlášku?
Začne se načítat nějaká lokace po vstupu do portálu?
Co třeba alespoň ACC a jméno postavy aby do toho mohl třebas hrábnout Kucik?
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 17:48 09. Feb 2014
by Nalkanar
Lokace Karatha - horní město
Nic to nepíše, prostě klik na portál a nic.
Děje se to u více postav, acc a postavy jsou irelevantní, stačí vyhodit DMkem, nebo se zabít atd.
IMHO špatně nastavené ukládání postav v horním městě.
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 17:49 09. Feb 2014
by karolina
Nalkanar wrote:Lokace Karatha - horní město
Nic to nepíše, prostě klik na portál a nic.
Děje se to u více postav, acc a postavy jsou irelevantní, stačí vyhodit DMkem, nebo se zabít atd.
IMHO špatně nastavené ukládání postav v horním městě.
dneska jsem tam byla odloglá, jako už poněkolikáté a nikdy problém nebyl
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 18:00 09. Feb 2014
by KaTo
to karolina: Já se tam taky odlogovávám běžně a bez problémů.
to Bahnak: Jinak co mě napadlo jako jediný atypický, bylo to kousek před restartem. Tak asi server někde "ztrácí" poslední uloženou pozici. Ale nenapadá mě, proč si prostě neveme některou starší z "autosave" a prostě postavě zastornuje spawn point do světa

.
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 18:12 09. Feb 2014
by -darkvision-
Nalkanar wrote:Lokace Karatha - horní město
IMHO špatně nastavené ukládání postav v horním městě.
Tam ale nemusí být chyba v té lokaci. Proč si tím seš tak jist?
Nám se stalo něco obdobného s ukládáním postav.
Odlogli jsme na začátku lokace "1" ..
Po restartu a průchodu portálu nás to hodilo do lokace "3" nakonec.
Je zvláštní že když porovnám obě mapy. Tak místa odlognutí a nalognutí si jsou identická (když nebudem úplní detailisti).
A ano postava byla uložena přes "pc soul".
Spíše bych viděl všeobecný problém s ukládáním?
(Zatím se mi tohle stalo jen jednou za celou dobu hraní a je tomu pár dní zpět - Bahnak to někde psal už)
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 19:05 09. Feb 2014
by pavad
Nalkanar wrote:Děje se to u více postav, acc a postavy jsou irelevantní, stačí vyhodit DMkem, nebo se zabít atd.
Jen podotykam, vyjadreni DM ktereho se mi dostalo bylo v tom smyslu ze zadne nahrady za takto zpusobenou smrt nebudou nebot a) rozhodnuti vzniklo z me strany a b) nevi jak snizit XP dluh postavy.
Tzn. zabijete-li se abyste se dostali do hry a nezirali/neziraly hodiny na portal, nepocitejte s nahradou.
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 19:12 09. Feb 2014
by Shaman88
pavad wrote:Nalkanar wrote:Děje se to u více postav, acc a postavy jsou irelevantní, stačí vyhodit DMkem, nebo se zabít atd.
Jen podotykam, vyjadreni DM ktereho se mi dostalo bylo v tom smyslu ze zadne nahrady za takto zpusobenou smrt nebudou nebot a) rozhodnuti vzniklo z me strany a b) nevi jak snizit XP dluh postavy.
Tzn. zabijete-li se abyste se dostali do hry a nezirali/neziraly hodiny na portal, nepocitejte s nahradou.
Však tak je to správně. 10 minut po tvém příspěvku na foru jsem byl ve hře jako DM a chtěl jsem tě vytáhnout a napsal jsi že už jsi umřel, takže ano je to tvůj problém.
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 19:21 09. Feb 2014
by Amber
pavad wrote:Nalkanar wrote:Děje se to u více postav, acc a postavy jsou irelevantní, stačí vyhodit DMkem, nebo se zabít atd.
Jen podotykam, vyjadreni DM ktereho se mi dostalo bylo v tom smyslu ze zadne nahrady za takto zpusobenou smrt nebudou nebot a) rozhodnuti vzniklo z me strany a b) nevi jak snizit XP dluh postavy.
Tzn. zabijete-li se abyste se dostali do hry a nezirali/neziraly hodiny na portal, nepocitejte s nahradou.
No pardon?! Řešil jsi to se mnou a pokud vím, řekla jsem ti, že tvůj dotaz na náhradu XP a peněz za smrt sebevraždou projednáme na DM fóru (což činíme). Tys mi dvakrát hodně jasně zdůraznil, žes musel čekat ve hře od osmi večer do půl 11 večer, během této doby tě ale žádné DM nebylo schopno portnout do světa a proto jsi neměl jinou volbu, než (logicky) zabít vlastní postavu a dostat se takto do světa. Mé udivení bylo velké, ano, protože si stále myslím, že když nastane podobná situace, je na místě zkusit ozvat se DMku např. do PM a pokud nemají zrovna čas, tak prostě dohodnout dobu vysvobození na další den, odlognout a třeba si číst knížku, sledovat film apod.
Neřekla jsem, že nevím jak snížit dluh XP, ale že to momentálně nejde (nemáme na to nyní žádný nástroj).
Sakra pavade, já nechápu hlavně, že jsi několik hodin čekal lognutý na DM a pak mi to málem vyčteš jako promrhání tvého času. Laskavě nepřekrucuj a nevyvozuj zcela mylné názory, ano? Díky.
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 19:24 09. Feb 2014
by Myrpa
Pavade, kdy jsi se odlognul při tom záseku ty?
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 19:25 09. Feb 2014
by pavad
Shaman88 wrote:Však tak je to správně. 10 minut po tvém příspěvku na foru jsem byl ve hře jako DM a chtěl jsem tě vytáhnout a napsal jsi že už jsi umřel, takže ano je to tvůj problém.
Dekuji Ti, Shamane, za uvedeni do obrazu.
Je pravda ze jsi se objevil 10 minut pote... jen ne po mem prispevku na forum, ale po sebevrazde me postavy. Ta nastala chvili po 11 hodine vecerni:
[CHAT WINDOW TEXT] [Thu Feb 06 23:03:11] //Debug info: Zranil te Pasquerel Mirnim bez pouziti stinovych zraneni. Umiras.
Muj prispevek na forum jsem dal ovsem v 21:04 (jiz po nejake dobe kterou jsem venoval hledani DM jinymi cestami) - odkaz zde:
Subject: Vstupni portal
At pocitam jak pocitam, at srovnavam jak srovnavam, 11 vecer a devet vecer neni 10 minut po nahlaseni.
Tento prispevek neni minen jako vyzadovani si neustale pritomnosti DM ve hre. Jen uvadim na pravou miru nepravdive udaje o me osobe zverejnovane.
edit: Mezi prispevkem na ktery reaguji a mym se objevily nove - zatim jsem je necetl.
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 19:39 09. Feb 2014
by pavad
Myrpa wrote:Pavade, kdy jsi se odlognul při tom záseku ty?
Odlogovaval jsem se nekdy okolo osme hodiny ranni (mozna 8:15).
Znovu jsem se prilogoval tehoz dne cca 20:35.
Amber wrote:Laskavě nepřekrucuj a nevyvozuj zcela mylné názory, ano? Díky.
Ohrazuji se proti temto narcenim.
Kazdopadne nehodlam dukaz z tell rozhovoru vynaset verejne. Vice v PM
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 19:57 09. Feb 2014
by Amber
pavad wrote:Amber wrote:Laskavě nepřekrucuj a nevyvozuj zcela mylné názory, ano? Díky.
Ohrazuji se proti temto narcenim.
Kazdopadne nehodlam dukaz z tell rozhovoru vynaset verejne. Vice v PM
Nápodobně.
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 21:17 09. Feb 2014
by Caehan
pavad wrote:Tzn. zabijete-li se abyste se dostali do hry a nezirali/neziraly hodiny na portal, nepocitejte s nahradou.
Nebylo třeba, aby jsi se zabíjel nebo zíral na portál, mohl jsi odlognout.
Tohle se řeší obvykle poštou s DM - DMka tu nemohou být pořád. Jestli ti přijde takový postup standardní, představ si situaci, kdyby to tak dělal každý.
Samozřejmě pochybuju, že to jednou vadí, ale představ si na chvíli, že jsi DM a denně ti do pošty přijde několik zpráv typu "tahle lokace je neprůchozí zpět, tak jsem se v ní zabil, chci zpátky peníze a expy" - dovedeš si snad představit, jaký by to byl bordel a o kolik je náprava pro DM obtížnější. Dokonce mě z fleku napadá lepší řešení tvého problému, které DM vůbec nezahrnuje. (Když už, mohl jsi se nechat zabít stínovkama a dovléct přes portál něčí postavou,měl jsi tři hodiny na to, aby tě to napadnulo, styď se

)
Máš, nicméně, v jedné věci pravdu - startovní lokace zřejmě není nastavená jako noPVP lokace. To by se mělo opravit.
Re: Zaseknutí v lokaci Vítejte na Thalii
Posted: 21:43 09. Feb 2014
by Myrpa
Chyba se zkoumá. Příčina nejasná. Voda v potoce uplyne. Bude vyřešeno, až nadejde pravý čas.