Page 1 of 3
Charm person
Posted: 09:55 24. Feb 2014
by Myrpa
Navazuje na:
thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?f=149&t=7397&p=227171
FroziKk wrote:Mám za to, že se to děje, když si nehodíš na to jejich charm person nebo co to je... už se mi to taky párkrát stalo.
Takže tohle by chtělo opravit. Jen mne postrčte jak.
Re: Charm person
Posted: 10:09 24. Feb 2014
by Krysak
Nedávat kouzlo NPC, nechat jej jen hráčům, nahradit kouzlo hold personem.
Re: Charm person
Posted: 10:27 24. Feb 2014
by Nalkanar
To bude asi nejlepší pro ten dung. Jinak hráči na jiné hráče tyhle spelly tuším nesesílají, nicméně pokud bys chtěl řešit přímo spell, tak se ho pokusit nastavit, aby na hráče dával nějaký efekt omámení (zmatení a paralýza mají jiné "příbuzné" spelly).
Re: Charm person
Posted: 11:14 24. Feb 2014
by kucik
To kouzlo je teď vlastně permamentní, ikdyž v popisku o tom nic není. To se mi moc nelíbí.
Navíc bylo z původně humanoidních stvoření změněno na všechny.
Proč se to kouzlo nepovažuje za nepřátelskou akci? To můžu házet na všechny ve městě a nic se neděje?
Re: Charm person
Posted: 11:31 24. Feb 2014
by Krysak
To kouzlo je super vec pro RP. Obchodník mne nemá rád, ale ja bych si rád neco koupil, seslu to na nej a mam alespon neutrální postoj. Usetřím pár zlatých a vrním blahem.
Je to něco jako schopnost rytířů jedi, nic víc nic mín.
Dát holdy:)
Re: Charm person
Posted: 11:33 24. Feb 2014
by Nalkanar
Než holdy, tak spíše zmatení nebo omámení.
Proč to tak je? Inu špatná konverze z DnD, kdy PJ mohl odehrávat každou reakci v důsledku spellu, v NWN nelze. V singlu právě vhodné na obchodníky a jiné vychytávky pro sociální hru, díky čemuž to nějak přežilo konverzi z PnP do hry.
Re: Charm person
Posted: 13:16 24. Feb 2014
by pavad
kucik wrote:Proč se to kouzlo nepovažuje za nepřátelskou akci?
Kdyz je nastavene jako nepratelska akce, tak zbytek frakce se na TEbe sebehne a zabije/pokusi zabit. Navic pokud pouzijes na obchodnika, tak je schopen (s ohledem na trvani) se na Tebe vrhnout vprostred rozhovoru.
kucik wrote:To můžu házet na všechny ve městě a nic se neděje?
Nezkousel jsem to - ale rekl bych ze ano.
Re: Charm person
Posted: 13:19 24. Feb 2014
by Shaman88
Já bych tomu kouzlu ještě dodal že pokud cíl neuspěje v hodu a sesílatel je NPC tak při jejím zabití nedostane zkušenosti a z bosse nedostane loot....
Charm person změní vztah dané postavy k NPC, proto je naprostý metagaming když postava přesto zaútočí a bude se snažit NPC zabít....
Re: Charm person
Posted: 13:20 24. Feb 2014
by Shaman88
kucik wrote:
Proč se to kouzlo nepovažuje za nepřátelskou akci? To můžu házet na všechny ve městě a nic se neděje?
To je záměr že to není nepřátelské, pomocí toho můžeš u obchodníků dosáhnout lepší ceny.
Re: Charm person
Posted: 13:31 24. Feb 2014
by kucik
Shaman88 wrote:
To je záměr že to není nepřátelské, pomocí toho můžeš u obchodníků dosáhnout lepší ceny.
To platilo i dříve. Jen mi přijde divné přijít do obchodu s tím že ,,já si tu na vás něco zakouzlím, abych na vás vydělal. Pokud se mi to nepovede, tak si toho nevšímejte."
Shaman88 wrote:
Charm person změní vztah dané postavy k NPC, proto je naprostý metagaming když postava přesto zaútočí a bude se snažit NPC zabít....
Hlavní problém je v tom, že hráč zpravidla neví, že je charmnutý. A pokud to ví a rozhodne se to ignorovat, tak jsi mu místo postihu dal výhodu.
Minimálně na PC to musí fungovat jinak.
Re: Charm person
Posted: 13:33 24. Feb 2014
by Nalkanar
Pro IC pochybnost čarování bych tam asi celkově dal to omámení. Pak by to bylo i bojově použitelné.
Re: Charm person
Posted: 13:39 24. Feb 2014
by klobouk
Non-hostile bych to nechal. Já to taky beru jako Jedi trick a kouzlím to i proti PC a nepotřebuju, aby mne za to uklovali rackové.
Re: Charm person
Posted: 13:42 24. Feb 2014
by Shaman88
kucik wrote:Shaman88 wrote:
To je záměr že to není nepřátelské, pomocí toho můžeš u obchodníků dosáhnout lepší ceny.
To platilo i dříve. Jen mi přijde divné přijít do obchodu s tím že ,,já si tu na vás něco zakouzlím, abych na vás vydělal. Pokud se mi to nepovede, tak si toho nevšímejte."
Proto by měl mí charm jen verbální složku, tzn. nezakouzlíš, jen něco řekneš a najednou je na tebe obchodník milý.
kucik wrote:
Shaman88 wrote:
Charm person změní vztah dané postavy k NPC, proto je naprostý metagaming když postava přesto zaútočí a bude se snažit NPC zabít....
Hlavní problém je v tom, že hráč zpravidla neví, že je charmnutý. A pokud to ví a rozhodne se to ignorovat, tak jsi mu místo postihu dal výhodu.
Minimálně na PC to musí fungovat jinak.
Počkat, jak to že to neví. Se mu zruší odpor ne?
Re: Charm person
Posted: 13:46 24. Feb 2014
by kucik
Shaman88 wrote:
Počkat, jak to že to neví. Se mu zruší odpor ne?
Ano, z popisu chyb je zjevné, že oba hráči pochopili ,,Teď jsem dostal charm a měl bych přestat bojovat."
Nehledě na to, že to vlastně ovlivnilo víc NPC sesilatele, než PC cíl.
Re: Charm person
Posted: 14:00 24. Feb 2014
by Shaman88
No mě to příjde jako hodně drsné kouzlo pro bosse jak zabránit aby ho někdo zabil.
Degradovat to na obyčejný confusion mi příjde dost blbé..