Page 1 of 2
Barbarova neoblomná vůle
Posted: 12:27 26. Feb 2014
by FroziKk
Neoblomná vůle
- Barbar na 13. nebo vyšší úrovni získává během své zuřivosti bonus +4 k záchranným hodům na Vůli vůči kouzlům ze školy Očarování. Tento bonus se sčítá se všemi ostatními úpravami, včetně morálního bonusu k záchranným hodům na Vůli, který barbar dostává během zuření.
No.. nedostává, viz screen. +6 vůle za rage, ale to +4 chybí.
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 13:21 26. Feb 2014
by kucik
FroziKk wrote:Neoblomná vůle
- Barbar na 13. nebo vyšší úrovni získává během své zuřivosti bonus +4 k záchranným hodům na Vůli vůči kouzlům ze školy Očarování. Tento bonus se sčítá se všemi ostatními úpravami, včetně morálního bonusu k záchranným hodům na Vůli, který barbar dostává během zuření.
No.. nedostává, viz screen. +6 vůle za rage, ale to +4 chybí.
A máš ten feat neoblomná vůle?
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 13:27 26. Feb 2014
by FroziKk
kucik wrote:A máš ten feat neoblomná vůle?
No barbar ho dostává na 13 automaticky. Jasně že mám... jinak bych to nepsal.
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 13:38 26. Feb 2014
by kucik
Je otázka, jestli se to opravdu správně sčítá. Protože tam dostane
+4 do všech savů a následně +2 proti kouzlům. Imho by se ty efekty ale měly sečíst.
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 15:17 26. Feb 2014
by Shaman88
Spíš se ukazuje že jsou všechny kouzla špatně. Chybí jim vyspecifikováno že jsou to kouzla.
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 15:20 26. Feb 2014
by Myrpa
Mohl bys to specifikovat? Nerozumím.
Edit po Shamanovi: jdu si koupit Retbůl.
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 15:25 26. Feb 2014
by Shaman88
Myrpa wrote:Mohl bys to specifikovat? Nerozumím.
V kouzlech kde se vyžaduje hod by mělo být místo tohoto:
if (!/*Will Save*/ MySavingThrow(SAVING_THROW_WILL, oTarget, GetSpellSaveDC()+GetThalieSpellDCBonus(OBJECT_SELF)))
toto:
if (!/*Will Save*/ MySavingThrow(SAVING_THROW_WILL, oTarget, GetSpellSaveDC()+GetThalieSpellDCBonus(OBJECT_SELF),SAVING_THROW_TYPE_SPELL))
V základu se to nepoužívá protože čisté NWN má všechny bonusy do savů proti spellům hardcoded (což byla asi klička tvůrců aby nemuseli v patchích upravovat skripty všech spellů kvůli jednomu či 2 bonusům....
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 15:32 26. Feb 2014
by kucik
Tim myslíš jako že by ve spellscriptu měl bejt save na will proti kouzlu?
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 15:34 26. Feb 2014
by Shaman88
kucik wrote:Tim myslíš jako že by ve spellscriptu měl bejt save na will proti kouzlu?
Jo.
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 15:35 26. Feb 2014
by Shaman88
Shaman88 wrote:kucik wrote:Tim myslíš jako že by ve spellscriptu měl bejt save na will proti kouzlu?
Jo.
Resp. měl by tam bejt, pokud chceme aby proti tomu fungovalo toto:
effect eWill =EffectSavingThrowIncrease (SAVING_THROW_WILL,4,SAVING_THROW_TYPE_SPELL);
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 15:48 26. Feb 2014
by kucik
Překvapuje mě, že jsou ty kouzla takhle. To přeci muselo dřív nějak fungovat.
edit: Ono to vypadá, že zas tolik těch kouzel, které nemají nastavený SAVING_THROW_TYPE tolik není, takže nejlepší je asi jednotlivě opravit ty.
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 15:55 26. Feb 2014
by Shaman88
No v základu žádný efekt tohle nemá.
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 16:00 26. Feb 2014
by kucik
Shaman88 wrote:No v základu žádný efekt tohle nemá.
Nerozumim. Co nemá žádný efekt v základu?
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 16:11 26. Feb 2014
by Shaman88
kucik wrote:Shaman88 wrote:No v základu žádný efekt tohle nemá.
Nerozumim. Co nemá žádný efekt v základu?
Nikde v základním nwn se nepoužívá effect či item property s bonusem do savů proti spellům, pokud vím...
Re: Barbarova neoblomná vůle
Posted: 16:18 26. Feb 2014
by Nalkanar
Shaman88 wrote:kucik wrote:Shaman88 wrote:No v základu žádný efekt tohle nemá.
Nerozumim. Co nemá žádný efekt v základu?
Nikde v základním nwn se nepoužívá effect či item property s bonusem do savů proti spellům, pokud vím...
Dle popisu kouzla by tak měla fungovat Ochrana před kouzly (čaroděj 7. kruh), ale v praxi tuším dává klasický save, který funguje na vše.