Page 1 of 1
Oživování mrtvých
Posted: 14:27 06. Mar 2014
by Rejty
Jak oživujete vaše padlé? Je možné označit více možností, případně specifikovat odpověď.
Re: Oživování mrtvých
Posted: 14:34 06. Mar 2014
by Nalkanar
Donesením do chrámu (není-li v pratě klerik, který by měl oživ mrtvé nebo vzkříšení a zároveň ze zkušeností s ST neměl i dost vysoký lvl, až na výjimečné situace, kdy bychom šli hned dále)
Touto barvou vysvětleno "jinak"
Re: Oživování mrtvých
Posted: 14:37 06. Mar 2014
by Radim
Osobně využívám to co je pro postavu dostupné, na vytvořeném buildu klerika co hraje se mnou, ale taky záleží na situaci. Hráč si musí jasně umět spočítat co je pro něj v danou situaci výhodné a jak moc to ohrozí chod celé družiny pokud se oživit nenechá. Přísun xp na lvl kdy můžu použít oživ a druh mi lehne je hmmm jak to říct, dost slušný. Nezažil jsem zatím situaci z mého okolí, že by tuhle možnost někdo nevyužil pokud to není cesta zpět do domečku.
Re: Oživování mrtvých
Posted: 14:48 06. Mar 2014
by KaTo
Na nízkém lvlu (lowíci), jsme na ST zvedali na místě čím se dalo, včetně svitků, aby se prostě došel dung. Neboť ztráta expů se dala dohnat snadno.
Na vysokém lvlu to už byl zásadně chrám bo tam byla ztráta expů nejnižší.
Občas si někdo zkusil Vzkříšení epickým klerikem (ne že by jich bylo hodně).
Na NT zatím chodíme přes chrám.
Btw - ony ty anketní otázky jsou dost divný a předpokládají, že parta má klerika. Vzhledem k tomu, že 90% času hraju(eme) bez něj, tak tam není snad jiná volba, kterou zaškrtnout, než ta poslední.
Re: Oživování mrtvých
Posted: 14:53 06. Mar 2014
by Myrpa
3. a 4. možnost předpokládá klerika s levelem menším, než takový, kdy je exp postih stejný, jako v chrámu.
Re: Oživování mrtvých
Posted: 14:57 06. Mar 2014
by Nalkanar
Myrpa wrote:3. a 4. možnost předpokládá klerika s levelem menším, než takový, kdy je exp postih stejný, jako v chrámu.
Čili situace kdy se to oživení XPově nevyplatí a jde jen o to, jaká je situace. Pak je to v zásadě jen chrám a jdu si to přepsat.
Re: Oživování mrtvých
Posted: 14:58 06. Mar 2014
by karolina
Zásadně v chrámu, i když hraju klerika. Pouze na výslovnou žádost padlé postavy ho zvednu kouzlem.
Re: Oživování mrtvých
Posted: 15:11 06. Mar 2014
by Barbar321
Na nízkých levelech je cena oživení dost velká, takže i v případě padnutí do očistce v blízkém okolí chrámu se spíše prochází skrz.
Můžu se ale zeptat, zda-li existuje nějaký prostředek, jak zvolit rychlo smrt před 10-ti minutovým umíráním? Včera nám s parťákem umřeli obě postavy, moje dostala větší ránu a šla do očistce rovnou, jeho skončila na nule a musel čekat, i když byl bez šance na záchranu.
Re: Oživování mrtvých
Posted: 15:15 06. Mar 2014
by Myrpa
Barbar321 wrote:Můžu se ale zeptat, zda-li existuje nějaký prostředek, jak zvolit rychlo smrt před 10-ti minutovým umíráním? Včera nám s parťákem umřeli obě postavy, moje dostala větší ránu a šla do očistce rovnou, jeho skončila na nule a musel čekat, i když byl bez šance na záchranu.
Moje chyba. Opraveno s příštím updatem. A nezašpiňujte diskuzi offtopicy. Založte si na každou chybu vlastní vlákno.
Re: Oživování mrtvých
Posted: 15:36 06. Mar 2014
by Caehan
Pokud vím, momentálně je chrám výhodnější. Posledně to bylo knězem, ale příště bych dal přednost chrámu.
Re: Oživování mrtvých
Posted: 15:50 06. Mar 2014
by Krysak
Dám to sem, moc fajn by bylo kdyby mez vyřazení ale ne smrt postavy se rozšířila relativně.
ted je to do -10 zijes.
Návrh:
Počet životů * 0,1 + 5 = kolik můžš jít do mínusu, sam si nepomůžeš, ale jiní ano.
Příklad: 100 životů = - 15 lifů ve vyřazení
Příklad 300 životů = - 35 lifů ve vyřazení
Čas po vyzaření by byl jednotný, aby lidi věděli, že mají například 2 minuty, životy by neklesaly, proste by byl 2 minuty fix.
Re: Oživování mrtvých
Posted: 16:44 06. Mar 2014
by Glumišek
Zásadně oživením v chrámu (i kdyby byl v partě klerik s oživovacím kouzlem Oživ mrtvé nebo Vzkříšení).
2x jsem si neznaje obtíží dovolil oživení pomocí Oživ mrtvé, jednou to prošlo a podruhé se strhla lavina, která se naštěstí včas zastavila vzájemným pochopením. Od té doby pouze chrám.
Problématiku tohoto tématu vidím v ponechání původních postihů (tj. 1, 2, 4, a 5% z aktuálních zkušeností) bez ohledu na výraznou změnu jedné proměnné (počtu zkušeností v řádech sta tisíců a milónů). Nůžky se tak každým dalším lvl rozevírají a exp. dluh roste do obludných hodnot.
Re: Oživování mrtvých
Posted: 17:57 06. Mar 2014
by FroziKk
Jedině chrám... i za cenu, že družina ostrouhá výpravu. Do toho +- 10 lvlu se to zuby nehty zkousnout dá, ale víc už je průser.
Re: Oživování mrtvých
Posted: 00:59 07. Mar 2014
by Molly23
Jedině chrám po zkušenosti z jedné paladinské výpravy.