Jízdní zvěř
Posted: 21:09 07. Mar 2014
Návod:
- Jízdní zvěř se pronajímá na 1 rok. Pronájem lze prodloužit u NPC prodavače zvěře.
- Pronajmutí se provede v dialogu zvířete (nikoli prodavače).
- Pronajmutím dostane postava item. Item jze libovolně předávat jiným postavám, protože platí, že kdo vlastní item, vlastní mounta.
- Doba konce pronájmu se zjistí v popisu itemu.
- Item přivolává mounta. Pokud je mount již přivolán, teleportne ho k postavě.
- Mount lze přes dialog odvolat. Poté lze itemem opět povolat.
- Pokud mount umře, nelze přivolat dříve, než po meditaci.
- Do sedla se nasedá přes featy Mount a Party mount. Každý animuje jízdu jinak (neplatí pro ST koně a poníky).
- Sesedá se featem Dismount.
- Nasednutí v iterieru nelze provést.
- Při vjezdu do interierové lokace postava sesedá.
- Při loginu do hry postava sesedá.
// poznámky
- Featy jsem převzal z nwn a nepřejmenovával.
- Feat Dismount bych rád předělal, aby tam nebyl ten targetovací kurzor.
- Teleport mounta se provádí unsummonem a summonem nového.
- Doba pronájmu v popisu itemu mi při testování nefungovala, tak je třeba vyzkoušet.
- Předávání itemu jiné postavě, když je mount povolán, nebylo zatím testováno a nevím, co to provede za bordel.
- Přivolání mounta přes item když na mountu postava jede zahlásí hlášku, že došla pro tento den použití (jako kdyby mount zemřel).
- Animace nasednutí a sesednutí možno přidat v budoucnu, až se systém trochu otestuje a odbuguje.
- Když si hobit koupí mounta, bude mít velikost jako každý jiný, ale když na něj nasedne, zmenší se. Sesedne, zvětší se. S tím se nic neudělá, takhle systém jízdy v nwn funguje (jestli to někdo někde viděl jinak, ať se ozve).
- Sesednutí postavy po loginu/vjezdu do interu netestováno.
- ST koně a poníci animují jízdu jako na ST = jinak, nenáročně na grafiku, nezobrazuje se na nich spoustu částí oděvů (však znáte).
- Jízda ras/subras, které mají vzhled nemající jezdecké phenotypy (Hiran, Mindflayer, kdovícodalšího) nebyla testována a nevím, co se stane.
- Jízdní zvěř se pronajímá na 1 rok. Pronájem lze prodloužit u NPC prodavače zvěře.
- Pronajmutí se provede v dialogu zvířete (nikoli prodavače).
- Pronajmutím dostane postava item. Item jze libovolně předávat jiným postavám, protože platí, že kdo vlastní item, vlastní mounta.
- Doba konce pronájmu se zjistí v popisu itemu.
- Item přivolává mounta. Pokud je mount již přivolán, teleportne ho k postavě.
- Mount lze přes dialog odvolat. Poté lze itemem opět povolat.
- Pokud mount umře, nelze přivolat dříve, než po meditaci.
- Do sedla se nasedá přes featy Mount a Party mount. Každý animuje jízdu jinak (neplatí pro ST koně a poníky).
- Sesedá se featem Dismount.
- Nasednutí v iterieru nelze provést.
- Při vjezdu do interierové lokace postava sesedá.
- Při loginu do hry postava sesedá.
// poznámky
- Featy jsem převzal z nwn a nepřejmenovával.
- Feat Dismount bych rád předělal, aby tam nebyl ten targetovací kurzor.
- Teleport mounta se provádí unsummonem a summonem nového.
- Doba pronájmu v popisu itemu mi při testování nefungovala, tak je třeba vyzkoušet.
- Předávání itemu jiné postavě, když je mount povolán, nebylo zatím testováno a nevím, co to provede za bordel.
- Přivolání mounta přes item když na mountu postava jede zahlásí hlášku, že došla pro tento den použití (jako kdyby mount zemřel).
- Animace nasednutí a sesednutí možno přidat v budoucnu, až se systém trochu otestuje a odbuguje.
- Když si hobit koupí mounta, bude mít velikost jako každý jiný, ale když na něj nasedne, zmenší se. Sesedne, zvětší se. S tím se nic neudělá, takhle systém jízdy v nwn funguje (jestli to někdo někde viděl jinak, ať se ozve).
- Sesednutí postavy po loginu/vjezdu do interu netestováno.
- ST koně a poníci animují jízdu jako na ST = jinak, nenáročně na grafiku, nezobrazuje se na nich spoustu částí oděvů (však znáte).
- Jízda ras/subras, které mají vzhled nemající jezdecké phenotypy (Hiran, Mindflayer, kdovícodalšího) nebyla testována a nevím, co se stane.