Ragnarok mágů a zaklínačů
Ragnarok mágů a zaklínačů
Napíšu ze svého pohledu, co si myslím aktuálně o settingu světa pro mágy a zaklínače a proč si myslím, že budou opravdu vzácní a často naštvaní, tedy na vysoém lvl.
vzdy je uvedena míra vlivu, jak to vnímám.
Plusy oproti ST
+++ zkrácena doba meditace
++ funkční kouzla, nejkterá marná posílena
+ nadeje na slušnější summony za nějaký čas
Mínusy na NT
- posunutí invisu příliš vysoko, tak dobrý není, kolik stojí, blokuje důležitá ostatní kouzla. Lvl kouzla je na vysokém lvl spíše slot, který se nebere výšší/menší ale tím, co je na danem lvl k dispozici a co blokuje, když je na jednom slotu toho moc, je zle. Mně invis blokuje tuny lepších věcí.
- - zrušení kouzla GS - únikovka prostě chybí,
- - - zrušení kouzla Time stop, je to zcela stírající rozdíl - podle mne stačilo nedávat potvorám time stop a hráčům nařídit jak se bude používat, uplne zrušení je škoda, byla to poslední únikovka, když už není GS, je jsem nikdy TS nezneužíval.
Specifický mínus epiků
- - zrušení itemů na disciplínu, sám jsem byl pro zrušení - +12 - bylo moc, ale nějakou disciplínu by měl mág mít možnost urvat, když na to obětuje výbavu.
- - - vsimli jste si, že od určitého lvl mají všechny potvory Oči, nekteré potvory maji přímo v sobě zakodovaný true seeing, at jsem schovaný kde chci, potvora mne vyhodnotí jako nejnebezpečnější cíl a jde po mne jak slepice po flusu, takový vlkodlak je rychlejší než já v haste, ma KD, které neustojím, stačí lag a máme score 2:2 (2 návštevy) a to si nemyslím, že jsem lama, prostě beha rychlejc než já. Mág bez disciplíny, s mizernýmu hody - proste tak to je, AC je u potvor rychlejších než on mrtvola. S rostoucím lvl nad 20 počítám, že snaha týmu bude dávat TS úplně všemu, aby potvory byly hrozbou. Ostatní to ustojí, mág ne, je podpora bez záchranných brzd. Kombo true seeing/KD/+5 zbran ignorující premotion je konec. Prosím bez poznámek o tom, že to mám lomot něčím - to pak je mag leda na sperma, protože ho potvory na stejnem lvl berou dohola i spolubojovníky, schopnost odolat diepsllu je klíčová a není místo moc na lomení, pokud má být užitečný jen pro chut.
- kouzlo premotion - taky ho mám, všimli jste si , jak je super, když ho dostanete? Dostante se vy vyšší lvl a zjistíte, že je uplne nanic, +5 zrbraně má snad každý:). Tady si myslím, že by si zasloužilo posun redukce na +6, aby to uměly jen artíky a ne každej ušák.
Obecně závěrem
Myslím si, že bude spousta mágů do epiku 20-21 lvl, protože do té doby jsou kouzla super a mág si to lidové dává, ale jak se přitvrdí, tak bude zle, mág bez únikovek nebude v náročných dungách hratelný. Za sebe volám po návratu time stopu tak, aby sloužil jako záchranná brzda, jinak nebudu za chvíli vztekle vrčet jen já, ale i další mágové až narazí třeba na tryskovlkodlaka. Bez záchranné brzdy se na mága na epiku každej vykvajzne, protože bude brát jen dluhy.
vzdy je uvedena míra vlivu, jak to vnímám.
Plusy oproti ST
+++ zkrácena doba meditace
++ funkční kouzla, nejkterá marná posílena
+ nadeje na slušnější summony za nějaký čas
Mínusy na NT
- posunutí invisu příliš vysoko, tak dobrý není, kolik stojí, blokuje důležitá ostatní kouzla. Lvl kouzla je na vysokém lvl spíše slot, který se nebere výšší/menší ale tím, co je na danem lvl k dispozici a co blokuje, když je na jednom slotu toho moc, je zle. Mně invis blokuje tuny lepších věcí.
- - zrušení kouzla GS - únikovka prostě chybí,
- - - zrušení kouzla Time stop, je to zcela stírající rozdíl - podle mne stačilo nedávat potvorám time stop a hráčům nařídit jak se bude používat, uplne zrušení je škoda, byla to poslední únikovka, když už není GS, je jsem nikdy TS nezneužíval.
Specifický mínus epiků
- - zrušení itemů na disciplínu, sám jsem byl pro zrušení - +12 - bylo moc, ale nějakou disciplínu by měl mág mít možnost urvat, když na to obětuje výbavu.
- - - vsimli jste si, že od určitého lvl mají všechny potvory Oči, nekteré potvory maji přímo v sobě zakodovaný true seeing, at jsem schovaný kde chci, potvora mne vyhodnotí jako nejnebezpečnější cíl a jde po mne jak slepice po flusu, takový vlkodlak je rychlejší než já v haste, ma KD, které neustojím, stačí lag a máme score 2:2 (2 návštevy) a to si nemyslím, že jsem lama, prostě beha rychlejc než já. Mág bez disciplíny, s mizernýmu hody - proste tak to je, AC je u potvor rychlejších než on mrtvola. S rostoucím lvl nad 20 počítám, že snaha týmu bude dávat TS úplně všemu, aby potvory byly hrozbou. Ostatní to ustojí, mág ne, je podpora bez záchranných brzd. Kombo true seeing/KD/+5 zbran ignorující premotion je konec. Prosím bez poznámek o tom, že to mám lomot něčím - to pak je mag leda na sperma, protože ho potvory na stejnem lvl berou dohola i spolubojovníky, schopnost odolat diepsllu je klíčová a není místo moc na lomení, pokud má být užitečný jen pro chut.
- kouzlo premotion - taky ho mám, všimli jste si , jak je super, když ho dostanete? Dostante se vy vyšší lvl a zjistíte, že je uplne nanic, +5 zrbraně má snad každý:). Tady si myslím, že by si zasloužilo posun redukce na +6, aby to uměly jen artíky a ne každej ušák.
Obecně závěrem
Myslím si, že bude spousta mágů do epiku 20-21 lvl, protože do té doby jsou kouzla super a mág si to lidové dává, ale jak se přitvrdí, tak bude zle, mág bez únikovek nebude v náročných dungách hratelný. Za sebe volám po návratu time stopu tak, aby sloužil jako záchranná brzda, jinak nebudu za chvíli vztekle vrčet jen já, ale i další mágové až narazí třeba na tryskovlkodlaka. Bez záchranné brzdy se na mága na epiku každej vykvajzne, protože bude brát jen dluhy.
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
S tím souhlasím.- posunutí invisu příliš vysoko, tak dobrý není, kolik stojí, blokuje důležitá ostatní kouzla. Lvl kouzla je na vysokém lvl spíše slot, který se nebere výšší/menší ale tím, co je na danem lvl k dispozici a co blokuje, když je na jednom slotu toho moc, je zle. Mně invis blokuje tuny lepších věcí.
Automatický domeček se vracet nebude.- - zrušení kouzla GS - únikovka prostě chybí,
Pokud nejde ošetřit nesesílání útočných kouzel a bojování v timestopu, to už je lepší žádný timestop než takový.- - - zrušení kouzla Time stop, je to zcela stírající rozdíl - podle mne stačilo nedávat potvorám time stop a hráčům nařídit jak se bude používat, uplne zrušení je škoda, byla to poslední únikovka, když už není GS, je jsem nikdy TS nezneužíval.
Alespoň má mág nějakou slabinu, výcvik tam může narvat jako crossclass, nebo pomocí multipovolání.- - zrušení itemů na disciplínu, sám jsem byl pro zrušení - +12 - bylo moc, ale nějakou disciplínu by měl mág mít možnost urvat, když na to obětuje výbavu.
Nemají to všechny potvory, tam, kde to bylo moc, jsem to odebral.- - - vsimli jste si, že od určitého lvl mají všechny potvory Oči,
Pravé TS mají jen potvory, u kterých je to opodstatněné.nekteré potvory maji přímo v sobě zakodovaný true seeing, at jsem schovaný kde chci, potvora mne vyhodnotí jako nejnebezpečnější cíl a jde po mne jak slepice po flusu,
Jestli myslíš bosse Prvního z prastatých, tak ten nemá TS a ani nemá +5 vylepšení zbraně.takový vlkodlak je rychlejší než já v haste, ma KD, které neustojím, stačí lag a máme score 2:2 (2 návštevy) a to si nemyslím, že jsem lama, prostě beha rychlejc než já. Mág bez disciplíny, s mizernýmu hody - proste tak to je, AC je u potvor rychlejších než on mrtvola. S rostoucím lvl nad 20 počítám, že snaha týmu bude dávat TS úplně všemu, aby potvory byly hrozbou. Ostatní to ustojí, mág ne, je podpora bez záchranných brzd. Kombo true seeing/KD/+5 zbran ignorující premotion je konec.
V dispellech byla chyba, ve skriptu se počítal caster level o 15 vyšší, už je to opraveno.Prosím bez poznámek o tom, že to mám lomot něčím - to pak je mag leda na sperma, protože ho potvory na stejnem lvl berou dohola i spolubojovníky, schopnost odolat diepsllu je klíčová a není místo moc na lomení, pokud má být užitečný jen pro chut.
+5 zbraně rozhodně každý nemá.- kouzlo premotion - taky ho mám, všimli jste si , jak je super, když ho dostanete? Dostante se vy vyšší lvl a zjistíte, že je uplne nanic, +5 zrbraně má snad každý:). Tady si myslím, že by si zasloužilo posun redukce na +6, aby to uměly jen artíky a ne každej ušák.
Reakce na toto viz výše.Obecně závěrem
Myslím si, že bude spousta mágů do epiku 20-21 lvl, protože do té doby jsou kouzla super a mág si to lidové dává, ale jak se přitvrdí, tak bude zle, mág bez únikovek nebude v náročných dungách hratelný. Za sebe volám po návratu time stopu tak, aby sloužil jako záchranná brzda, jinak nebudu za chvíli vztekle vrčet jen já, ale i další mágové až narazí třeba na tryskovlkodlaka. Bez záchranné brzdy se na mága na epiku každej vykvajzne, protože bude brát jen dluhy.
Vedoucí týmu Thalie
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Pak tedy jen technický dotaz, proč po mně šel jak slepice po flusu i když jsem byl neviditelný.
PS: nevolám po návratu GS, ale jedné unikovky, která mi dá šanci.
PS: nevolám po návratu GS, ale jedné unikovky, která mi dá šanci.
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Netuším, ale TS nemá, teď jsem se na něj díval.Pak tedy jen technický dotaz, proč po mně šel jak slepice po flusu i když jsem byl neviditelný.
Od toho je neviditelnost.PS: nevolám po návratu GS, ale jedné unikovky, která mi dá šanci.
Vedoucí týmu Thalie
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Už vím. Má okruh vidění poslepu, takže pokud jsi blízko, pravděpodobně vidí i do invis.
Vedoucí týmu Thalie
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
OK jsem moc napřed, myslím, že 22 lvl moc zaklínačů nemá, leda nějaká elita nahoře, která spíš kolečkuje oveřené věci. Doted jsem umíral jen na začátku, když nebyl invis.... Pak jsem byl v pohodě, ted se zase nechávám nosit. Dám tomu čas a až se ozvou ostatní budu jen souhlasně hýkat:). Ono bude i fajn, když na vysoké dungy nebudou mágové, budou tak vzácní.
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
zapomněl jsi do kladů oproti ST přidat toto:
Vylepšení přítelíčků:
+1 AC za 2 lvly sesílatele
+1 vylepšení zbraně bytosti za 6 lvlů sesílatele (tzn. třeba imp od 36. úrovně sesílatele bude mít vylepšení pro účely snížené zranitelnosti +6)
+1 regeneraci za 5 lvlů sesílatele
+2 ab za 5 lvlů sesílatele
+1 do všech záchraných hodů za 5 lvlů sesílatele
Snížená zranitelnost přítelíčka podle úrovně sesílatele:
- úroveň 1-5 - 5/+1
- úroveň 6-10 - 5/+2
- úroveň 11-15 - 5/+3
- úroveň 16-20 - 10/+4
- úroveň 21-25 - 10/+5
- úroveň 26-30 - 15/+6
- úroveň 31-35 - 15/+7
- úroveň 36+ - 20/+8
redukce přítelíčka, jeho zlepšující se vlastnosti a možnost ho stále boostovat kouzly mága rozhodně zanedbatelná maličkost (jen pouhá naděje) není.
Vylepšení přítelíčků:
+1 AC za 2 lvly sesílatele
+1 vylepšení zbraně bytosti za 6 lvlů sesílatele (tzn. třeba imp od 36. úrovně sesílatele bude mít vylepšení pro účely snížené zranitelnosti +6)
+1 regeneraci za 5 lvlů sesílatele
+2 ab za 5 lvlů sesílatele
+1 do všech záchraných hodů za 5 lvlů sesílatele
Snížená zranitelnost přítelíčka podle úrovně sesílatele:
- úroveň 1-5 - 5/+1
- úroveň 6-10 - 5/+2
- úroveň 11-15 - 5/+3
- úroveň 16-20 - 10/+4
- úroveň 21-25 - 10/+5
- úroveň 26-30 - 15/+6
- úroveň 31-35 - 15/+7
- úroveň 36+ - 20/+8
redukce přítelíčka, jeho zlepšující se vlastnosti a možnost ho stále boostovat kouzly mága rozhodně zanedbatelná maličkost (jen pouhá naděje) není.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Pritelicci jsou desive nerovnocenni. Chces-li solovat - musis mit pantera. Ten pak dela sneakem 50+ dmg na cca 13 lvlu sesilatele. Jestli nemas pantera ale mephita: tak ten dela cca 7 dmg na temze lvlu sesilate. Na vyssich urovnich (lvl 10+) se ale pritelicek moc nechyta - bez ohledu na jeho vylepseni - nedokaze prezit proti npc srovnatelne vyzvy.Barbar321 wrote:zapomněl jsi do kladů oproti ST přidat toto:
Vylepšení přítelíčků:...
Popravde, srovnavat pritelicka temer epickeho maga s animal companionem druida se neda: co jsem videl druidiho "medu", tak je to tank s temer 500 hp. Srovnej s HP pritelicku maguse (cimz nechci rict aby meli 500 hp!!!).
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Mohlo by s tou nevidtelností pomoct, kdyby se přesunula na původní kruh, ale snížilo se jí trvání?
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
Zatím jsem to jen proletěl, přišlo mi, že to Krysák (kupodivu) dobře shrnul.
Co se výcviku týče - Rejty jsi těžce mimo. Mág má dost slabin, výcvik byla zrovna jedna z těch věcí, které se dali aspoň trošku vychytat, aby nebyl každý mág na nejspodnější příčce potravního žebříčku. Úprava True Seeing, které je nyní ještě více oslabené než na ST, společně s globálním posílením hidařů vede k tomu, že mág je dneska už opravdu dole.
Co by bylo rozumné upravit:
- snížit kruh seslání alespoň u obyč invisu
- zvednout minimálně u předtuchy, ale dost možná celkově u spellů s redukcemi hranici redukcí, předtucha místo +5 něco lepšího (možná i víc než +6)
- vrátit true seeing na ST verzi (tzn. +1 spot za lvl, nikoliv za dva lvly)
- navrátit do obchodů itemy s výcvikem (discipline), protože když už nepokryje vždy chabé AC, tak aspoň nejde prostě držet na zemi bez šance na cokoliv
Co se výcviku týče - Rejty jsi těžce mimo. Mág má dost slabin, výcvik byla zrovna jedna z těch věcí, které se dali aspoň trošku vychytat, aby nebyl každý mág na nejspodnější příčce potravního žebříčku. Úprava True Seeing, které je nyní ještě více oslabené než na ST, společně s globálním posílením hidařů vede k tomu, že mág je dneska už opravdu dole.
Co by bylo rozumné upravit:
- snížit kruh seslání alespoň u obyč invisu
- zvednout minimálně u předtuchy, ale dost možná celkově u spellů s redukcemi hranici redukcí, předtucha místo +5 něco lepšího (možná i víc než +6)
- vrátit true seeing na ST verzi (tzn. +1 spot za lvl, nikoliv za dva lvly)
- navrátit do obchodů itemy s výcvikem (discipline), protože když už nepokryje vždy chabé AC, tak aspoň nejde prostě držet na zemi bez šance na cokoliv
.
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
neG-ladiator wrote:Mohlo by s tou nevidtelností pomoct, kdyby se přesunula na původní kruh, ale snížilo se jí trvání?
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
-
harlequin_ichtyosis
- Šlechtic
- Posts: 371
- Joined: 17:22 15. Jun 2011
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
a co vratit knockovani ze stare Thalie, ze kdyz povora nekoho knocknula, tak nedodelala toho ubozaka na zemi, ale precilila by na jiny cil, pokud by tedy byl?
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
A zavedeš to i do mozku hráčů?harlequin_ichtyosis wrote:a co vratit knockovani ze stare Thalie, ze kdyz povora nekoho knocknula, tak nedodelala toho ubozaka na zemi, ale precilila by na jiny cil, pokud by tedy byl?
.
-
harlequin_ichtyosis
- Šlechtic
- Posts: 371
- Joined: 17:22 15. Jun 2011
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
v cvc je mag jeden z nejsilnejsich, tam to neni potreba
Re: Ragnarok mágů a zaklínačů
To už je otázka volby. Co se týká medvěda, nevím, jak je to na NT, na ST to byla jen hrouda masa s velkým počtem životů, které velmi rychle unikali vniveč. Druid tu ale není a hraničář pokud vím tak vylepšený summony nemá. Kouzlem se vyvolávají standardní sumoni a ty jsou v porovnáním s přítelíčkem podle mě slabý.pavad wrote:Pritelicci jsou desive nerovnocenni. Chces-li solovat - musis mit pantera. Ten pak dela sneakem 50+ dmg na cca 13 lvlu sesilatele. Jestli nemas pantera ale mephita: tak ten dela cca 7 dmg na temze lvlu sesilate. Na vyssich urovnich (lvl 10+) se ale pritelicek moc nechyta - bez ohledu na jeho vylepseni - nedokaze prezit proti npc srovnatelne vyzvy.Barbar321 wrote:zapomněl jsi do kladů oproti ST přidat toto:
Vylepšení přítelíčků:...
Popravde, srovnavat pritelicka temer epickeho maga s animal companionem druida se neda: co jsem videl druidiho "medu", tak je to tank s temer 500 hp. Srovnej s HP pritelicku maguse (cimz nechci rict aby meli 500 hp!!!).
Podle mě se přítelíček bude chytat snadno, když z něho dokážeš udělat "něco" na úrovni klasické hráčské postavy. Boostů na to má mág dost. Krom toho, stále ještě je tu možnost aspoň střelecky (byť mizerně) svého summona podporovat. Ale abych nezapomněl na tu největší výhodu. Mág v tomto případě rozhodně moc neriskuje, takže ho nemusí trápit nějaká hustá kritika, která by hráčskou postavu položila.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru
člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii