Page 1 of 5
zakrytí jména postavy
Posted: 09:05 24. Apr 2014
by Barbar321
Když jsem tak četl spam, napadlo mě, že by mohlo mít něco do sebe udělat anketu na téma, zda-li je vhodné a prospěšné pro RP server, aby jméno nad postavou automaticky prozradilo, druhé straně, koho před sebou má. Osobně v tom vidím výraznou podporu RP. Byl bych rád, kdyby se tu probraly i možné zápory. Vím, že se to řešilo i na ST, ale myslím, že není na škodu opět tuto otázku na NT otevřít.
Re: zakrytí jména postavy
Posted: 09:44 24. Apr 2014
by Krysak
Nejde to, volil jsem ne. Dalo by to rádoby evilům do ruky silenou zbran. Nejprv by se musela definovat pravidla.
Re: zakrytí jména postavy
Posted: 09:51 24. Apr 2014
by kucik
Problém NWN je velmi omezená grafika. Jakmile někdo nasadí helmu, tak když si dva prohodě zbroj, nemáš šanci je od sebe rozeznat.
Jméno nad hlavou je sice lehce OOC, zato však aspoň nějaký identifikátor.
Re: zakrytí jména postavy
Posted: 10:09 24. Apr 2014
by Bahnak
Přesně tak. Jméno nad postavou je jediné voditko jak v davu PCček s načarováním vánočních stromečků rozeznat "kdo je kdo".
Re: zakrytí jména postavy
Posted: 10:10 24. Apr 2014
by Barbar321
Tak můj návrh také vycházel z toho, že jsem to v provozu na jiném serveru viděl. Ono, když si dva přehodí zbroj + helmu a pak nepůjdou rozeznat tak trochu odpovídá i realitě, ne?
I definice nějakých pravidel by podle mě byla prospěšnější, než mít nad hlavou pořád OOC informaci, podle které ale všichi bez rozdílu na RP serveru, reagují.
Re: zakrytí jména postavy
Posted: 10:12 24. Apr 2014
by Barbar321
Bahnak wrote:Přesně tak. Jméno nad postavou je jediné voditko jak v davu PCček s načarováním vánočních stromečků rozeznat "kdo je kdo".
...i upravené jméno by se dalo takto využít (např. zahalená postava, hrouda sádla, mrštný tvor). Pokud by všichni měli stejné, udělali by v tom zmatek
Re: zakrytí jména postavy
Posted: 10:20 24. Apr 2014
by Krysak
Hele dokud nebude skill převeleky a proti tomu nejaky další skill, tak určite ne.
Muselo by se systemove zajistit - skill prevleky + charisma VS skill rozpoznani prevleků (spot, jiný skill) + int bonus a kdyz by prevlekar uspel mel by jine jmeno jake si zvolí.
Převleky nejsou stoprocetní, timhle nastaevenim by byl.
Re: zakrytí jména postavy
Posted: 10:33 24. Apr 2014
by Krysak
Kdysi tu byl takovej, řekneme vyšír*č, ten hral evila na povrchu, zabiljel pro radost. Jeho jistota, mam kapi, byla desivá. Odmítl to, že by smrděl nejak, nejak chodil, měl nejaké zlozvyky. Mel jen kápi a nulový popis.
Nebo scena jednoho RP hrace.
Tell: nepoznate mne, mam helmu.
Byl svazanej na zemi.
Píšu: *sunda mu helmu*
On: *nejde mu sundat*
Tell ja: jsi svazanej, myslim, že ji sundame, tak to prosim udělej.
Píšu: *sunda mu helmu*
On: *nejde mu sundat*
Tyhle trpané situace se fakt nesměj opakovat:). Jo fikli jsme ho za full, ale stihnul projít, nez jsme ho lootnuli:).
Navržená změna by byla velké zlo. Radši budu spoléhat na opačný postup.
Re: zakrytí jména postavy
Posted: 13:05 24. Apr 2014
by kucik
Tak schválně. Já si s Rejtym prohodim zbroj. Pozná nás někdo?
Re: zakrytí jména postavy
Posted: 13:10 24. Apr 2014
by Nalkanar
Ano. Na tobě to bude moc viset a Rejty se do ní nenacpe.

Re: zakrytí jména postavy
Posted: 13:11 24. Apr 2014
by -darkvision-
kucik wrote:Tak schválně. Já si s Rejtym prohodim zbroj. Pozná nás někdo?
A musí vás za kazdou cenu poznat?
Re: zakrytí jména postavy
Posted: 13:15 24. Apr 2014
by J.F.Payne
Pokud už zakrývat jména postav, tak všem a všude

Re: zakrytí jména postavy
Posted: 13:17 24. Apr 2014
by Barbar321
J.F.Payne wrote:Pokud už zakrývat jména postav, tak všem a všude

...i to mi přijde přínosnější, než současný stav.
Re: zakrytí jména postavy
Posted: 13:42 24. Apr 2014
by Shaman88
Ono to má víc nevýhod než výhod, počítám barbare že tento nápad bereš z K2.
I když zakryješ jméno tak druhý hráč tě ooc pozná jakmile poprvé promluvíš, takže chceš nasadit drsný systém jen kvůli toho že posuneš to ooc poznání o pár sekund.
K2 je rychloexpící, takže podle acc nepoznáš o jaký char se jedná. Tady má každej maximálně 2 aktivní chary, takže podle ACC poznáš o koho se jedná.
Re: zakrytí jména postavy
Posted: 13:59 24. Apr 2014
by Barbar321
Shaman88 wrote:Ono to má víc nevýhod než výhod, počítám barbare že tento nápad bereš z K2.
I když zakryješ jméno tak druhý hráč tě ooc pozná jakmile poprvé promluvíš, takže chceš nasadit drsný systém jen kvůli toho že posuneš to ooc poznání o pár sekund.
K2 je rychloexpící, takže podle acc nepoznáš o jaký char se jedná. Tady má každej maximálně 2 aktivní chary, takže podle ACC poznáš o koho se jedná.
jj, z K2 (ale nechtěl jsem jmenovat). Osobně jsem tam tu možnost nevyužíval, ale na druhou stranu jsem tam ani problém neviděl.
Jinak těch pár sekund může být právě rozhodující v tom, jestli se budu zase měsíc mořit zabíjením krys, abych dostal postavu do stejného stavu a nebo se mi povede utéct.