Page 1 of 2

Meditace a kouzla

Posted: 11:14 01. May 2014
by Mourisson1
Poslední dobou na klerikovi pozoruju že se mi občas zničehonic poslední 4 kruhy kouzel označí jako použitý, a nedaj se sesílat. Není to moc příjemný když se to stane hnde po meditu, čím to může být? (údajně se to stávalo i více postavám)

Re: Meditace a kouzla

Posted: 11:17 01. May 2014
by kucik
Zkus trochu vysledovat, kdy se to deje.

Re: Meditace a kouzla

Posted: 11:20 01. May 2014
by Mourisson1
Pokusím se, napsal jsem to hned, kdyby už měl někdo něco vypozorováno .)

Re: Meditace a kouzla

Posted: 11:22 01. May 2014
by pavad
Mourisson1 wrote:údajně se to stávalo i více postavám
Vsechno klerici nebo i jina povolani? Kazdy kousek informace pomuze.

Re: Meditace a kouzla

Posted: 11:40 01. May 2014
by Mourisson1
Co vím tak jen klerici

Re: Meditace a kouzla

Posted: 14:59 01. May 2014
by -darkvision-
Po meditu jsem tohle nikdy neregistroval.
Zaměřil jsem se na restart. Odlogl. Moudrost z itemů o12. A po nalogování všechny sloty k použití. Po meditu taky vše k použití.

edit: A používáš všechny kouzla? Nebo jen ty z toho kruhu, kde ti to mizí?
Já jsem si dnes všiml že se mi jen tak z ničeho nic do výpisu přimotala hláška "přerušil jsi své soustředění" a pak se mi postava zvedla, tak jako když domedituje. Taky mi přišlo že ten medit trval daleko menší dobu. Přitom z grupy nikdo neodešel ani nepřišel. Všichni stáli na místě, nehnutě.

Re: Meditace a kouzla

Posted: 15:46 01. May 2014
by pavad
-darkvision- wrote:Já jsem si dnes všiml že se mi jen tak z ničeho nic do výpisu přimotala hláška "přerušil jsi své soustředění" a pak se mi postava zvedla, tak jako když domedituje. Taky mi přišlo že ten medit trval daleko menší dobu. Přitom z grupy nikdo neodešel ani nepřišel. Všichni stáli na místě, nehnutě.
Pri preruseni meditu by prisel o vsechna kouzla - i ta co mel jeste "nespotrebovana". Proto bych rekl ze prerusenim meditu popsany problem vziknout nemuze.

Jinak k preruseni meditu staci kdyz pohne s necim v inventari z mista na misto.

Re: Meditace a kouzla

Posted: 15:47 01. May 2014
by Mourisson1
Jn, byly to poslední 4 kruhy, předchozí kruhy byly tak jak jsem je nechal, tzn něco použité něco ne.

Re: Meditace a kouzla

Posted: 15:49 01. May 2014
by -darkvision-
Nedělal jsem nic. Nehýbal s žádnými itemy, nic. Naprosto nic. Nikdy se mi to jindy nestalo.

To s těmi kouzly a meditem. Trošku tě poopravím. U mágů se to děje, jak popisuješ, u kleriků nikoliv.

Re: Meditace a kouzla

Posted: 15:50 01. May 2014
by pavad
Mourisson1 wrote:Jn, byly to poslední 4 kruhy, předchozí kruhy byly tak jak jsem je nechal, tzn něco použité něco ne.
Tim je vyloucena moznost "prerusil jsi soustredeni"...

Re: Meditace a kouzla

Posted: 15:52 01. May 2014
by -darkvision-
pavad wrote:
Mourisson1 wrote:Jn, byly to poslední 4 kruhy, předchozí kruhy byly tak jak jsem je nechal, tzn něco použité něco ne.
Tim je vyloucena moznost "prerusil jsi soustredeni"...
Zrovna tak jak to napsal Mourisson tak jsem to pochopil tak že bych tuto možnost nevyloučil, ale spíše se zaměřil na ni. Zda hráč si nedá například medit, vše se tváří jako že medit proběhl. Ale systémově neproběhl.

Re: Meditace a kouzla

Posted: 15:59 01. May 2014
by pavad
-darkvision- wrote:
pavad wrote:
Mourisson1 wrote:Jn, byly to poslední 4 kruhy, předchozí kruhy byly tak jak jsem je nechal, tzn něco použité něco ne.
Tim je vyloucena moznost "prerusil jsi soustredeni"...
Zrovna tak jak to napsal Mourisson tak jsem to pochopil tak že bych tuto možnost nevyloučil, ale spíše se zaměřil na ni. Zda hráč si nedá například medit, vše se tváří jako že medit proběhl. Ale systémově neproběhl.
U wizny preruseni meditu "vymaze" komplet vsechny kouzla (jako by byl wiz komplet "vyprskany"). Otestujte, prosim, zda se preruseni meditu chova stejne i u klerika.

Re: Meditace a kouzla

Posted: 16:06 01. May 2014
by -darkvision-
pavad wrote:
-darkvision- wrote:
pavad wrote:Tim je vyloucena moznost "prerusil jsi soustredeni"...
Zrovna tak jak to napsal Mourisson tak jsem to pochopil tak že bych tuto možnost nevyloučil, ale spíše se zaměřil na ni. Zda hráč si nedá například medit, vše se tváří jako že medit proběhl. Ale systémově neproběhl.
U wizny preruseni meditu "vymaze" komplet vsechny kouzla (jako by byl wiz komplet "vyprskany"). Otestujte, prosim, zda se preruseni meditu chova stejne i u klerika.
Před chvílí jsem ti napsal že u kleriků se to tak nechová, co chceš ještě testovat? :D

( edit: Ted -> Před chvílí. )

Re: Meditace a kouzla

Posted: 16:01 04. May 2014
by Mourisson1
Tak se mi stalo to, že pro změnu medit kouzla vůbec neobnovil. Vypsaly se hlášky o lektvarech a schopnostech, ale kouzla se neobnovila.

Re: Meditace a kouzla

Posted: 17:48 04. May 2014
by Myrpa
A to se děje jěstě někomu, nebo jen tvému jednomu klerikovi? A není ten klerik nějaký zfalšovaný, že potřebuje na svitky UMD? Nerozházel sis to nějak u bohů?