Page 1 of 2

NENÍ CHYBA: "nelogické" omezení DEX

Posted: 10:49 06. May 2014
by KaTo
Nevím od které úpravy to vzniklo (na začátku NT to tak nebylo), ale poslední dobou vídám(e) minimálně tyhle dvě vysloveně DEXařské oblečení, které mají "nově" omezení na výši DEX, což z nich činí naprosto zbytečné itemy:

1) Šípařův přítel
sippritel.jpg
2) Zelený lístek
(screen nemám)

Možnáže těhle brnění s omezením DEX bude víc. Nedávno jsem viděl i nějaké brnění (snad Brnění Stínové legie ??) 3/4 s bonusem do Ukrytí a Tiché chůze. Opět pro DEXaře nepoužitelné a nikdo jiný než DEXař si věc s bonusem do Hide asi oblíkat nebude (kromě RP trollů :D ).

edit: Vysvětleno vedle, že Stínová legie je pro silové snejkaře/SD, full DEX ať si hledá jinde a na Legii prý nekouká :lol: .

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 11:13 06. May 2014
by sandoftime
zelený lístek je hraničářské oblečení, co pamatuju tak 4/3 dex býval v paletě, možná nějaký rollback oproti předělání itemu pro thalii

co se týká té první zbroje, nějak nechápu proč že je tak nepoužitelná jak říkáš jen kvůli omezení na 8 obraného čísla, lučištník přece OC nepotřebuje

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 11:30 06. May 2014
by Caehan
sandoftime wrote:zelený lístek je hraničářské oblečení, co pamatuju tak 4/3 dex býval v paletě, možná nějaký rollback oproti předělání itemu pro thalii

co se týká té první zbroje, nějak nechápu proč že je tak nepoužitelná jak říkáš jen kvůli omezení na 8 obraného čísla, lučištník přece OC nepotřebuje
To omezení je i do střeleckého útoku... tak asi proto...

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 11:31 06. May 2014
by Mourisson1
Není to tak že pokud máš dex vyšší než omezení zbroje sice to zkrouhne AC ale AB furt máš?

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 12:02 06. May 2014
by Caehan
Mourisson1 wrote:Není to tak že pokud máš dex vyšší než omezení zbroje sice to zkrouhne AC ale AB furt máš?
Aha, tak možná to tak fakt bude. Další odlišnost od papírového, kterou jsem neznal. Věděl jsem jen o savech.

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 12:17 06. May 2014
by Shaman88
Tajemný lučišník nemusí být na obratnost. Ten předmět je skvělý pro člověka co staví trošku rozumně postavy....

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 12:58 06. May 2014
by rosnicka
a jak se to dělá , stavět rozumně postavy ? já to beru podle toho co si myslím že by ta postava vzhledem ke svému povolání potřebovala :oops:

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 13:05 06. May 2014
by Caehan
Shaman88 wrote:Tajemný lučišník nemusí být na obratnost. Ten předmět je skvělý pro člověka co staví trošku rozumně postavy....
Ne každý chce hrát nějaký prasobuild, Shamane. Nerozvíjej tu zase své teorie o tom, jak by to šlo hrát jako půldračí tieflingo-aasimar na koni s vrhacími sekerami. Většina lidí to bude hrát jako archetyp a na ten by ta výbavy mohla být cílená. :P [/rýpání]

Ano, jde to postavit na zen přes kněze s neexistujícím výcvikem (tomu buildu bude mimochodem ta zbroj téměř k ničemu, pokud přemýšlím správným směrem - to už bych ho obléknul do té fešné elfí kroužkovky nebo plnoplátu).

Jde postavit i na sílu, když se postavíš na hlavu a vážně chceš obětovat AB za devast. (popravdě nechci moc vědět, jaké ústupky by člověk při zakládání takové postavy musel udělat, jakkoliv to vždycky znělo hezky)

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 13:25 06. May 2014
by KaTo
Caehan +1.

K tématu. Omezení DEXy výměnou +1 AC za brnění je useless. Pokud někdo vyjede +8 bonus za DEX, tak ten +1 za zbroj zase tak nepotřebuje a nejspíš jede "Shamanův prasobuild" (nic proti Shamanovi, nebo prasobuildum :D ), který stejně bude ve fullplátu nebo něčem tomu velmi podobném.
Mno a pro DEXaře-lukaře je tahle zbroj zbytečnost (ať jsem konkrétní - třeba na mém lvlu by tahle omezující zbroj brala +4 AC, kdybych ji nosil).

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 13:53 06. May 2014
by Caehan
Ten silák to možná použije... jako divoký elf - obratnost stačí 14 (13 potřebuje na feat, škoda nevzít), sílu 20, zbyde mu osm bodů, se kterými může dělat vlastně cokoliv - začne jako bojovník, z bodů za první úroveň do desáté úrovně nahrabe prerekvizity pro AA, prvních dvacet úrovní bere sílu a featy na devast...

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 14:18 06. May 2014
by Nalkanar
Musím souhlasit, že jsem tam neviděl moc zbrojí, resp. šatů vhodných pro dexařské buildy typu AA, zloději atd. Netvrdím tím, že zrovna itemy šípařův přítel nebo zelený lístek musí být změněny, ale stálo by za zamyšlení udělat více předmětů pro dexaře přímo z šatů AC 0, které většina dex postav využije, nebo tedy poupravit ty stávající (BTW: dříve zelený lístek byl dost luxusní, pak byl upraven na tu verzi s AC 3 a limitem dexu, což je trapné).

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 14:21 06. May 2014
by KaTo
Devast na luk zní hezky, ale...dělá to jen rozšíření násobitele kritiku. Jako jo, je to hezký, ale...je to nutný?
Na druhou stranu má luk má omezení DMG z bonusu ze síly, takže většina luků maxovanou sílu nevyužije. AA na nic jiného než na luk dělat nejde, tudíž většina luků je pak AA nevyužito.
To že pokud jede AA na luk přes STR, má na pikaču AB oproti DEXovýmu AA je věc další.

Suma sumárum: Podle mě je omezení DEXy pro AA na zbroji blbost. Pokud tým řekne, že není, tak sluníčko kvůli tomu svítit nepřestane a všichni DEXoví AA budou nosit jiný brnka. Howg.

edit after "ninjed by" Nalk: Tak nějak :D .

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 15:11 06. May 2014
by Shaman88
Předměty by měly existovat pro všechny typy postav nejen pro archetypy. Tohle je ukázková zbroj pro paladina tajemného lučišníka nebo pro černokněžníka.

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 15:35 06. May 2014
by Nalkanar
Shaman88 wrote:Předměty by měly existovat pro všechny typy postav nejen pro archetypy. Tohle je ukázková zbroj pro paladina tajemného lučišníka nebo pro černokněžníka.
Však říkám, tak přidělejte pro ty archetypy, když jsou úchylárny pokryté. 8)

Re: Šípařův přítel, Zelený lístek - "nelogické" omezení DEX

Posted: 15:57 06. May 2014
by Caehan
Výhoda devastu na luku moc velká není, i když ta požadovaná síla sama o sobě jde využít. Luk by byl posílený spíš zvětšením rozsahu, než zvýšením násobitele.

Paladin na luk... nemá kouzla na luk, nemá smite na luk... To mi někdo někdy vysvětlí, jak se to hraje... nejspíš je to efektivnější varianta sebevražedného paladina. Černokněžník AA... ehm...

Zbroje by ideálně mohly existovat pro kdekoho, ale v první řadě by měly být zaměřené na archetypy. Snáz se pro to píše popis předmětu a vůbec to dává lepší smysl.