Page 1 of 1
VYSVĚTENO: NEBOJUJÍCÍ POSTAVA
Posted: 10:29 24. May 2014
by Lorelei
Chtěl jsem se zeptat, zda není chyba to, že když bojuji s více nestvůrami, tak jednu zabiji a najednou postava stojí a to na ní útočí další a nic nedělá. Toto se děje čím dal častěji, takže musím stále klikat na jednotlivé nestvůry, aby postava vůbec útočila.
Re: NEBOJUJÍCÍ POSTAVA
Posted: 08:56 26. May 2014
by Bahnak
Nejsi náhodou mnich s kruhovým kopem?
Re: NEBOJUJÍCÍ POSTAVA
Posted: 09:25 26. May 2014
by Mourisson1
Nene, to se děje víc postavám, v těch opravdu libózních chvílích se ti ještě vypne expertýza a lehneš si

Přijde mi že to bere tak že najednou není žádný nepřítel v dosahu, a tudíž ti to vypne bojový mody, aspoň mně to tak přišlo
Re: NEBOJUJÍCÍ POSTAVA
Posted: 09:37 26. May 2014
by sandoftime
Tohle je chyba stará jako nwn samotné, s thalií to nemá co dělat. Stává se to hlavně pokud postava bojuje proti větší přesile nějakých humanoidů, nebo proti NPC které mají větší modely, typicky pavouci, lítí vlci, obři a podobně. Postava přestane bojovat ve chvíli kdy na dalšího nepřítele buď z místa nedosáhne pokud zabije nepřítele se kterým bojovala nebo se nepřátele v tlačenici přeskupí díky automatickému pohybu během boje tak, že dva a více nepřátel, případně nějaký objekt, zablokují aktuálně targetnutého nepřítele a postava se k němu nemá jak dostat.
Opravu něčeho tkaového bych viděl mimo skripterské možnosti. Snad jen zavést nějaký mód boje, kdy by postava stála v bojovém postoji (tudíž s imkou na flat) i bez nutnosti mít target.
Re: NEBOJUJÍCÍ POSTAVA
Posted: 10:29 26. May 2014
by kucik
Leda nějak řešit velikostí dosahu těch modelů, ale to je dost ošemetné.
Re: NEBOJUJÍCÍ POSTAVA
Posted: 11:08 26. May 2014
by Shaman88
Nestačilo by při smrti NPC nastavit "manuálně" skriptem "vhodný target" na základě typu zbraně (dosahu), a vzdálenosti nepřátel?
Re: NEBOJUJÍCÍ POSTAVA
Posted: 11:32 26. May 2014
by J.F.Payne
A co upravit ty bojové módy tak, aby se prostě nevypínaly, dokud je hráč natvrdo nevypne? V NWN 2 to tak je a je to dost praktické.
Re: NEBOJUJÍCÍ POSTAVA
Posted: 12:15 26. May 2014
by sandoftime
J.F.Payne wrote:A co upravit ty bojové módy tak, aby se prostě nevypínaly, dokud je hráč natvrdo nevypne? V NWN 2 to tak je a je to dost praktické.
na sinfaru to tak je
ale to neřeší jádro pudla, jen problém s tím spojený
velikost modelů nepomůže, jak říkám stává se to i v případě humanoidních potvor, protože v přesile ten boj občas vypadá jak škatulata hejbejte se
Re: NEBOJUJÍCÍ POSTAVA
Posted: 12:16 26. May 2014
by sandoftime
Shaman88 wrote:Nestačilo by při smrti NPC nastavit "manuálně" skriptem "vhodný target" na základě typu zbraně (dosahu), a vzdálenosti nepřátel?
to ti nevyřeší problém v případě, že se aktuální cíl od postavy vzdálí díky "odstrkování" ostatních cílů, které se tam nacpou, postava na svůj cíl nedosáhne, přestane utočit a dostává od ostatních