Page 1 of 1

OPRAVENO: Gramatické chybičky

Posted: 19:44 01. Aug 2014
by Kathermara
Topic na tohle jsem nenašla, i když vím, že kdysi byl. Tak zakládám :D

Třeba nedávno mě zaujala koboltí čmáranice v jejich doupěti v Dorenu, tuším doupě 3, to se Starým medvědem. Jeden by řekl, že když se ta rasa jmenuje kobold, čmáranice to bude koboldí :)

Ale jinak se tvůrci polepšili, na chyby narážím mnohem méně než za starých časů :D

Re: Gramatické chybičky

Posted: 15:15 11. Jan 2015
by Kathermara
Karatha - Střední město - ve chrámu je objekt nadepsaný motlitba k Juaně :twisted:

Re: Gramatické chybičky

Posted: 16:02 11. Jan 2015
by karolina
Kathermara wrote:Karatha - Střední město - ve chrámu je objekt nadepsaný motlitba k Juaně :twisted:
Tohle opravím, ale ty koboltí čáranice asi ne, protože podle mě, tam má být T.. je to takové to zvratné, nebo jak se to jmenuje, když se v některých tvarech překlopí D v T.

Re: Gramatické chybičky

Posted: 16:07 11. Jan 2015
by Caehan
To asi nebude... marod a lord se třeba podle mě skloňují stejně a také neřekneš lortí nebo marotí.

Re: Gramatické chybičky

Posted: 16:36 11. Jan 2015
by pavad
Caehan wrote:To asi nebude... marod a lord se třeba podle mě skloňují stejně a také neřekneš lortí nebo marotí.
Caehan ma pravdu.

Kobold - bez kobolda (a ne bez kobolta)

Tzn. koboldi to ci ono.

PS: Jeste ze tohle necte Amber, blahe pameti. ;)

Re: Gramatické chybičky

Posted: 16:46 11. Jan 2015
by KaTo
Nadšeně si přispěju do gramanaza diskuze - kobold není kobalt :mrgreen: . Nezaměňovat :D .