Page 1 of 1
OPRAVENO: Gramatické chybičky
Posted: 19:44 01. Aug 2014
by Kathermara
Topic na tohle jsem nenašla, i když vím, že kdysi byl. Tak zakládám
Třeba nedávno mě zaujala kobol
tí čmáranice v jejich doupěti v Dorenu, tuším doupě 3, to se Starým medvědem. Jeden by řekl, že když se ta rasa jmenuje kobold, čmáranice to bude koboldí
Ale jinak se tvůrci polepšili, na chyby narážím mnohem méně než za starých časů

Re: Gramatické chybičky
Posted: 15:15 11. Jan 2015
by Kathermara
Karatha - Střední město - ve chrámu je objekt nadepsaný mo
tlitba k Juaně

Re: Gramatické chybičky
Posted: 16:02 11. Jan 2015
by karolina
Kathermara wrote:Karatha - Střední město - ve chrámu je objekt nadepsaný mo
tlitba k Juaně

Tohle opravím, ale ty koboltí čáranice asi ne, protože podle mě, tam má být T.. je to takové to zvratné, nebo jak se to jmenuje, když se v některých tvarech překlopí D v T.
Re: Gramatické chybičky
Posted: 16:07 11. Jan 2015
by Caehan
To asi nebude... marod a lord se třeba podle mě skloňují stejně a také neřekneš lortí nebo marotí.
Re: Gramatické chybičky
Posted: 16:36 11. Jan 2015
by pavad
Caehan wrote:To asi nebude... marod a lord se třeba podle mě skloňují stejně a také neřekneš lortí nebo marotí.
Caehan ma pravdu.
Kobold - bez kobolda (a ne bez kobolta)
Tzn. koboldi to ci ono.
PS: Jeste ze tohle necte Amber, blahe pameti.

Re: Gramatické chybičky
Posted: 16:46 11. Jan 2015
by KaTo
Nadšeně si přispěju do gramanaza diskuze - kobold není kobalt

. Nezaměňovat

.