Page 1 of 3

Dvere

Posted: 00:36 29. Apr 2007
by Rejty
Dvere:

Nastaveni ve vlastnostech:

- nastavte originalni tag s vasim prefixem
- nastavte vzhled dveri
- u nerozbitelnych dveri (zamcenych) nastavte zapletku, u dveri rozbytelnych nastavte tvrdost (snizeni zraneni) a jejich zivoty a zachranny hod na vydrz

Zamceni dveri:

Ve vlastnostech muzete nastavit zamceni dveri. U hracskych domku zaskrtnete i ,,Lze znovu zamknout." Pote nastavte TO zamykani a odemykani.

U zvlastnich dveri na specialni klic (hracske domky, pokladnice v dungeonech, atd.) je treba nastavit tag klice, kterym pujdou otevrit. Temto dverim nastavte i zapletku. U pokojů/bytů/domů na pronájem je tag klíče určen číslem pronajímatelem a číslem pronájmu. Více viz pronajímatelné domy.

Pocatecni stav:

Zde muzete nastavit, jestli budou dvere otevrene a nebo zavrene.

Dvere se zaviraji/zamykaji:

ve skriptech do On Open dej tohle ja_door_onopen

pak nasledujici promenne:
DOORCLOSE int 1
DOORCLOSE_DELAY int 10
DOORLOCK int 0

-cimz se dvere budou zavirat automaticky po otevreni po casovem intervalu, ktery urcuje promenna DOORCLOSE_DELAY
-DOORLOCK: 1= zamceni v noci, 2= zamceni ve dne, 3= zamceni vzdy

*pozn. Dverim v obydlenych oblastech, ktere nikam nevedou nastavte ve vlastnostech zapletku, zamceno a lze otevrit jen specialnim klicem - nevyplnujte tag. Dvere pote nepujdou rozbit, otevrit ani odemknout.

Re: Dvere

Posted: 14:02 08. Feb 2008
by jaara
Pozn. V obchodech a pod. nechavejte dvere zamknout jen z vnejsku! Zevnitr pak nejdou otevrit a muze tam uviznout postava.

Re: Dvere

Posted: 14:59 08. Feb 2008
by jaara
Zmena: Do OnOpen se dava: "ja_door_onopen"
Dvere s hos_autoclosedor nemusite menit. Nove vsak pouzivejte tohle.

Re: Dvere

Posted: 11:24 12. Nov 2009
by kucik
Ovládání dveří
Pokud potřebujete ovládat dveře nějakým placeablem (typicky dveře v hospodě, které mají jít otevřít jen zevnitř, nebo placeblové dveře), použijte následující.

Na ovládací placeable (páku, řetěž, nebo cokoliv) nastavte OnUsed ku_opendoor.

Další možnosti specifikují následující proměnný:
PLC_DOORS int 1
Aby se vedelo, ze se jedna o placeablovy dvere
Pokud bude 0, budou se brát nejbližší normální dveře
DOORS_TAG string ph_kar_mobr
Tag dveri, ktere to ma ovladat - pro plc dveře na paku nutné
DOORS_COUNT int 2
Pocet dveri, ktere to ma najednou ovládat. Např mriz je slozena ze dvou. Dveře musí mít stejný tag.

DOORWAY_BREAK string x0_fallentimber
resref placeablu, kterym se ma zatarasit cesta - nutné pro plc dveře, které jsou průchozí i v zavřeném stavu.
DOORS_REVERSE int 1
Prevraceny dvere. Některé dveře jde použít tak, že v zavřeném stavu fungujou jako otevřené a naopak. (Např. mříž, která se má být otevřená, když je nahoře, né dole)
DOORWAY_BREAK_OFFSET_Z float -2.5
Pokud je potreba to zataraseni nekam vejskove posunout (vuci dverim). Priklad: Mriz je 3.5 nad zemi, takze -2.5 udela pekny brevno tak akorat ve vejsce pasu.

Pokud vám chybí potřebné scripty:
doors110719.rar
(4.98 KiB) Downloaded 695 times
Otevírací script v případě placeablu automaticky volá ja_door_onopen. Stačí nastavit variably. Standartním dveřím je třeba ja_door_onopen přidat do OnOpen.

Pokud se maji PLC dvere otevirat primo kliknutim na dvere, nenastavujete DOORS_TAG
script ku_opendoor nastavte do on used primo na dvere.

Scripty jsou kompatibilni s prilozenymi CEP scripty pro otevirani dveri.
Idealni zataras brany najdete u CEP bran vetsinou prednastaveny v pormennych (napr.zep_gateblock004). Zmente jen naze promenne na DOORWAY_BREAK

Re: Dvere

Posted: 17:22 03. Jan 2010
by Daanri
Medzi dverami som nasiel dvere s nazvom Area Transition (No visible door). V komentari to ma text "Places an Area Transition in the Doorway (Similar to how a transition would appear after a Door is destroyed)." Avsak nehodi to len cisty prechod, ale stale vidno drevene dvere. Skusal som to zmenit vo vlasnostiach, ale nak som nato neprisiel.

Takze v Thalijskom WB module mi to takto blbne. Celkovo mi v Thalijskom WB module blbnu dvere, su inac pooznacovane, ak si nake pridam do vlastni tak mi zmiznu atd. V normalnom module mi to ide bez problemov. Neviete niekto co s tym???

Dakujem za radu.

Re: Dvere

Posted: 18:18 03. Jan 2010
by kucik
Jo, ten konfigurak s dverma byl neskutecnym zpusobem poslepovanej a kdyz jsem to resil, tak jsem byl tad ze jsem to dostal aspon do nejakyho stavu, kdy to nerozhodilo vsechny dvere. Muzu se v tom jeste nekdy povrtat.

Re: Dvere

Posted: 13:20 31. Jan 2010
by Daanri
Vie mi prosim niekto napisat naky navod ako vytvorit spravne tajne dvere? Dakujem.

Re: Dvere

Posted: 13:23 31. Jan 2010
by kucik
photter to resil.

Re: Dvere

Posted: 13:29 31. Jan 2010
by Daanri
Dik, poslal som PM.

Re: Dvere

Posted: 10:35 01. Feb 2010
by photter
jj, máme secret suite v2, můžeš volit mezi dveřma, poklopem a lanem, nastavovat DC odhalení, rádius viditelnosti a čas, za kterej dveře znova zmizej, když poslední postava opustí ten rádius
má to akorát nějakej bug s animací, bude to chtít help od kucika
až budu doma, ozvu se a udělám nějakej manuálek

Re: Dvere

Posted: 10:36 01. Feb 2010
by Daanri
Diky. ;)

Re: Dvere

Posted: 11:24 16. Feb 2010
by Daanri
photter wrote:...až budu doma, ozvu se a udělám nějakej manuálek
Asi si na mna s tym manualkom zabudol, tak sa pripominam. Vcelku by sa mi hodil. Diky.

Re: Dvere

Posted: 20:25 01. Jul 2010
by Bluud_Elf
Mohl by mi prosim nekdo napsat aspon strucny navod jak vytvorit pokoje na klic jako je to na povrchu? Snazil sem se to vyzkoumat z Karathy, ale nejak sem do toho nepronikl. Prochazel jsem vetsinu pouzitych scriptu, ale stejne z toho nejsem o moc chytrejsi. Predstavoval bych si to asi tahle. Problem je, ze nemuzu najit ty klice, protoze je asi nemam v palete a tudiz si nemuzu projit ten script na cas klicu, jinak bych to asi zvladnul sam.

- Pronajem klice za urcitou castku na den od hostinskeho.
- Pokoje defaultne zamceny pouze na specialni klic
- Casovej script bezici na klici
- Dlazdice v pokoji co v pripade muze otevrit pokoj zvenci.

Dekuju moc

(nebo by mi mozna stacil poslat jeden z tech klicu, ja bych si to prozkoumal a snad bych pochopil jak to funguje)

Re: Dvere

Posted: 07:25 02. Jul 2010
by photter
Daanri wrote:
photter wrote:...až budu doma, ozvu se a udělám nějakej manuálek
Asi si na mna s tym manualkom zabudol, tak sa pripominam. Vcelku by sa mi hodil. Diky.
jo, zapomněl a tendle post sem nějak přehlíd ...sorry
kuciku, koukals na tu nefungující animaci jak sem ti to tenkrát posílal ?

Re: Dvere

Posted: 16:23 06. Feb 2011
by tao kan
udelal jsem dvere ovladane pakou podle navodu,ale mam problem, ze me to neotevira pokud je paka moc daleko od dveri. Nastavim PLC_DOORS int 1 a stejne nic, akorat to prestane otevirat nejblizsi dvere, co delam spatne?