Page 1 of 1
OPRAVENO - Pixie není cizinec
Posted: 20:26 21. Aug 2014
by Caehan
Zdravím!
V pravidlech se píše, že pixie má být údajně cizinec (outsider), ale dnes jsem se dozvěděl, že je to ve skutečnosti gnóm, a kouzla na cizince (cílené svázání plání, banishment a jiní) na ni vůbec nepůsobí... je ot tak správně, nebo se zamýšlí někdy oprava?
Předem díky za odpověď!
Re: Pixie není cizinec
Posted: 22:06 21. Aug 2014
by kucik
Dozvedel ses to, nebo to tak skutecne prakticky funguje? Pokud to tak, je, tak je to imho chyba. Nekolik dalsich ras jsou taky outsideri.
Re: Pixie není cizinec
Posted: 22:23 21. Aug 2014
by Caehan
kucik wrote:Dozvedel ses to, nebo to tak skutecne prakticky funguje? Pokud to tak, je, tak je to imho chyba. Nekolik dalsich ras jsou taky outsideri.
Kouzla na ně skutečně nepůsobí, to jsem zkoušel přímo (greater planar binding, konkrétně - žádný hod proti paralýze).
Co jsem se dozvěděl je, že je to gnóm.
Re: Pixie není cizinec
Posted: 22:54 21. Aug 2014
by kucik
Opraveno.
pixie, genasi, draci, tiefling, aasimar a illithid by uz meli mit spravnou rasu.
Re: Pixie není cizinec
Posted: 07:29 22. Aug 2014
by Shaman88
kucik wrote:Opraveno.
pixie, genasi, draci, tiefling, aasimar a illithid by uz meli mit spravnou rasu.
Jak jsi toho dosáhl?
Re: Pixie není cizinec
Posted: 09:52 22. Aug 2014
by kucik
SetRacialType()
Re: Pixie není cizinec
Posted: 10:15 22. Aug 2014
by pavad
kucik wrote:Opraveno.
pixie, genasi, draci, tiefling, aasimar a illithid by uz meli mit spravnou rasu.
Nevim jak ostatni - ale tfujflink onu "spravnou" (1) rasu mel vzdy.
Tim jsem si na 100% jisty. Zkousel jsem co udela seslani zapuzeni - ktere ma dosaz sesilani mensi nez je rozsah kouzla. Velmi efektivni cesta k sebevrazde.
(1) Spravnou ve smyslu ze mel veskere ousider postihy, tak jak bylo (je) avizovano na strankach.
Re: OPRAVENO - Pixie není cizinec
Posted: 10:29 22. Aug 2014
by kucik
To opravdu nevim, kde by se tieflingovi do téhle chvíle ta rasa nastavila.
Re: OPRAVENO - Pixie není cizinec
Posted: 10:35 22. Aug 2014
by pavad
kucik wrote:To opravdu nevim, kde by se tieflingovi do téhle chvíle ta rasa nastavila.
Beru ze jsem si hazel pokazde na vuli u WOTka (SLova viry) - a domnival jsem se ze si hazim na ista smrt (u WOT je oslepeni na vuli). To je mozne.
Lec nevim proc si muj magus hazel u kouzla zapuzeni - pokud mel nastavenou pouze rasu clovek (predpokladam ze tomu tak bylo) tak nemel duvod si hazet.
Ono uz je to pres pul roku, mohu byt skleroticky... Lec vybavuji si i smrt kdy jsem dostal insta-kill prave zapuzenim (u formiani kralovny to tusim bylo).
I ti s kterymi jsem byl (trebas jen parkrat) v druzine potvrdi jak moc se ma postava drzela mimo dosah WOTek a magu se zapuzenim obecne. A vlastne i druzinovych kleriku...
Edit: Zkousim nad tim uvazovat a hrat si na dablova advokata: Me pripojeni nebylo zrovna top - mohlo se u te formiani kralovny stat ze na me prskli neco jineho smrticiho - a ja pak videl jen insta-kill co nasledoval ihned po kouzlu zapuzeni (kterym zmizel summon). Je to mozne - a v tom pripade velmi vesele protoze celou svou hru jsem se podle toho choval.

Re: OPRAVENO - Pixie není cizinec
Posted: 10:40 22. Aug 2014
by kucik
pavad wrote:Beru ze jsem si hazel pokazde na vuli u WOTka (SLova viry) - a domnival jsem se ze si hazim na ista smrt (u WOT je oslepeni na vuli). To je mozne.
U WordOfFaith si hází všichni.
Re: OPRAVENO - Pixie není cizinec
Posted: 10:43 22. Aug 2014
by pavad
kucik wrote:pavad wrote:Beru ze jsem si hazel pokazde na vuli u WOTka (SLova viry) - a domnival jsem se ze si hazim na ista smrt (u WOT je oslepeni na vuli). To je mozne.
U WordOfFaith si hází všichni.
Viz edit vyse. Lag spojeni dokaze divy. Pravda je ze jsem nikdy nezkousel ooc testy v arene s cilenymi summony/zapuzenim.
Re: Pixie není cizinec
Posted: 11:17 22. Aug 2014
by Shaman88
kucik wrote:SetRacialType()
Ono to funguje na hráčské postavy?
Re: Pixie není cizinec
Posted: 11:21 22. Aug 2014
by pavad
Shaman88 wrote:kucik wrote:SetRacialType()
Ono to funguje na hráčské postavy?
http://www.nwnx.org/phpBB2/viewtopic.ph ... 9143e542b1
Re: OPRAVENO - Pixie není cizinec
Posted: 11:23 22. Aug 2014
by Shaman88
Já vím že s tím je spojená nějaká zrada, proto jsem to takto nenastavoval a přímo upravoval věci co mají reagovat jinak na nové subrasy (přidáním podmínek na dotyčné subrasy)