Page 1 of 1
Popis opraven: Find Trap
Posted: 19:11 19. Sep 2014
by Raznuts
All traps within the area of effect become known to the caster of this spell and are disarmed.
I po vaší úpravě (čtěte oslabení), jsem se rozhodl ho používat. Obávám se však, že nefunguje, použil jsem ho už asi desetkrat a žádnou past mi na mapě nezobrazil, a žádnou ani nevypnul. Nevím jaké je DC pastí, ale d20+7+3 by mohlo odstranit aspoň několik a odhalit by mělo snad automaticky všechny, ne?
Děkuji za reakci.
Re: Find Trap
Posted: 19:14 19. Sep 2014
by Mourisson1
Já to chápal tak že ani odhalení není automatické. (Btw je tam asi chyba v popisku když je tam úroveň zámku a hledají se pasti

) A jinak pasti se pohybují nad 30 TO celkem s přehledem, takže bych se nedivil kdyby to s tím co jsi psal nešlo.
Re: Find Trap
Posted: 19:17 19. Sep 2014
by Krysak
Kouzlo nepoužívat, myslím, že je už nejaký čas v podtatě nefunkční. Tam, kde ti past nic neudelá, tam ho nesešleš a tam, kde by jsi ho chtel použít neuspějš.
Jsou lepší kouzla.
Re: Find Trap
Posted: 19:25 19. Sep 2014
by J.F.Payne
A nebylo by teda lepší to kouzlo upravit nějak tak, aby fungovalo?
Re: Find Trap
Posted: 20:09 19. Sep 2014
by Zeerit
Ono funguje jen je tak hrozně slabý, že to na to abys odstranil minor trap, potřebuješ tak 20 lvl

Re: Find Trap
Posted: 20:52 19. Sep 2014
by pavad
Zeerit wrote:Ono funguje jen je tak hrozně slabý, že to na to abys odstranil minor trap, potřebuješ tak 20 lvl

Snad nevyzradim zadne statni tajemstvi...
Lec dle mych znalosti je ve skriptu kouzla nasledujici test: pokud je 1d20 + caster_lvl (opraveny o NT caster level) + bonus_za_primarni_vlastnost_sesilatele (tzn. bud INT, CHA nebo WIS) vetsi ci roven DC pasti, tak je past odstranena.
IMHO bych videl problem s nastavenim DC pasti na NT - mnohde naleznete neskutecna DC, prekonatelna pouze s patricnym equipem, maxnutym class skillem a specialnimi/novymi NT featy pro "profiky" pastmi se zaobirajici.
Edit:
Pozn. c.1: Nevim zda musi byt past napred odhalena - nic takoveho ve skriptu nevidim, tak bych tipoval ze odhalena byt nemusi. Skript "projede" vsechny pasti v okruhu 30 (dle vseho metru), pokud sesilatel prehodi DC, tak ji napred objevi a o 2 sec pozdeji odstrani.
Pozn. c.2: Neni tam zadna automaticka dvacitka jako u odstranovani pasti mimo boj.
Edit 2: Tzn, odpoved na tohle:
Raznuts wrote:Obávám se však, že nefunguje, použil jsem ho už asi desetkrat a žádnou past mi na mapě nezobrazil, a žádnou ani nevypnul. Nevím jaké je DC pastí, ale d20+7+3 by mohlo odstranit aspoň několik a odhalit by mělo snad automaticky všechny, ne?
Děkuji za reakci.
Pasti nejsou automaticky odhaleny - ty co se Ti na chvili ukazi jako odhalene jsou v zapeti odstranene. Pokud jsi nebyl schopny past odstranit, neodhalena stale ciha na obet - byvse by kolem obeti mohla sklapnout...