Pasti, pasti, pastičky
Posted: 19:06 30. Oct 2014
Po diskuzi ve SPAMu nad tématem nepoužitelnosti pastí jsem se alespoň pokusil upravit vlastnosti pastí tak, aby něco dělaly, je to jen úplně první nástřel a měl by zhruba vystihovat skutečnost, že pasti kromě by kromě DMG měly i dělat něco, čehož by družina mohla v boji třeba využít a byl by tak důvod konečně i pasti pokládat. Více než jako finální profukt je toto spíše určeno k otevřené diskuzi nad tématem použitelnosti pastí a jejich zatraktivněním pro používání.
Než přejdeme k tabulce, shrnu úpravy kus po kuse:
Acid blop - zvednuty DC, Paralýza v kolech prodloužena (ideálně se scriptem který by kola paralýzy pro PC vydělil dvěma)
Acid splash - zvednuty DC, přidat snížení dexterity cíle pokud neuspěje v záchraném hodu, trvání v tazích. Past by měla být instalované před bojovým bossem a snížit mu tak po dobu boje AC. Přijde mi to jako důvod ji pokládat.
Electrical - jen jsem rozšířil DCčka aby nezačínaly tak vysoko, past sama o sobě v pořádku, dává nejvyšší DMG z pastí ve hře a tak to má taky asi být, užitečné do CvC či na koberečky proti hejnům mobů. Pokud by to šlo, odstranil bych maximální počet targetů. Prostě by elektrika smažila v oblasti dokud by měla DMG - další cíl vždy 1/2, takže by časem vypršela. Pokud by to nějak blblo, tak nastavit strop třeba na 20.
Fire - u epiky zvětšen radius na 15ft, po neúspěšném záchraném hodu by byla oběť oslepena na počet kol dle tabulky. Užitečné jak v CvC tak CvE.
Frost - zvednuty DC, krátká paralýza změněna na slow, zato ale delšího trvání. Opět by mělo PC obdržet jen 1/2 délky trvání pokud by to bylo možné. Cíl je používat i na bosse, zpomalit jej a třeba ustřílet či alespoň využít jeho dočasné slabosti - 10 kol u epiky je docela dlouhá doba a využít se dá více než dobře.
Holy - razantně zvednuto DMG, které je uděleno nemrtvým, toto by měla být primární past, díky které by už nemusel pastičkář být v dungu nemrtvých za úplného loosera. Konečně bych řekl že by vzniklo využití pro tuto past.
Negative - Podobně jako acid splash by negativka brala sílu, a tu už ne tak chatrně jako dosud, využití určitě u bosů při snižování jejich AB. Trvání v tazích.
Sonic - decentně zvednuto DC, prodloužen stun, chycený mob/boss tak bude delší dobu bezbranným cílem pro družinku.
Spike - Tuto past pokládám s současném nastavení jako nejzbytečnější. Razantně jsem zvedl DMG (neboť jde redukovat), DC a přidal krvácení. Výška krvácení za kolo a počet kol krvácení je v tabulce. Vize zhruba taková: položit spike a za ní slow, NPC dostaně ťafku, zpomalí se a než se k pastičkáři doplazí tak vykrvácí.
Tangle - klasická zpomalovačka, ta jediná se občas používá, drobné navýšení počtu kol zpomalení.
Mezi dalšími úvahami co pastem přidat je (co mě tak napadá):
- Spell failure (vcelku markantní na castery bosse)
- Dispell (už teď na NT tuším jsou nějaké)
- Snižování sejvů (vhodné třeba proti mobkám když je potřebujeme oslabit a pak dorazit plošným spellem)
- Zapálení cíle (mohl by hořet a dostávat DMG/kolo
- Únava (do CvC, podělávací past)
- Zmatek (postava by byla po několik kol pod vlivem kouzla zmatení)
- Náchylnost na zranění sekem, bodem, tupým (prostě by obět dostávala o nějaké % větší DMG některým typem útoku)
- Ztráta levlů, postupné ztrácené levlů co tah...?
- Nevolnost - postava by po několik kol náhodně psala a emotovala nevolnost - ekvivalent opilství na ST (tančíme, joo, tančíme)
- atd. fakt je toho tuna
Ještě mě zároveň k tomu napadly zlodějské featy:
- prodloužení doby působení pastí na dvojnásobek
- zvedání DC pastí
- epický feat (nejspíše hodně drsně podmíněný) - vytvoření "opakovací" pasti.
Ale jak říkám, jsou to všecno jen nápady k diskuzi.
K tabulce. Vlevo tuším stávající, vpravo změněné.
Než přejdeme k tabulce, shrnu úpravy kus po kuse:
Acid blop - zvednuty DC, Paralýza v kolech prodloužena (ideálně se scriptem který by kola paralýzy pro PC vydělil dvěma)
Acid splash - zvednuty DC, přidat snížení dexterity cíle pokud neuspěje v záchraném hodu, trvání v tazích. Past by měla být instalované před bojovým bossem a snížit mu tak po dobu boje AC. Přijde mi to jako důvod ji pokládat.
Electrical - jen jsem rozšířil DCčka aby nezačínaly tak vysoko, past sama o sobě v pořádku, dává nejvyšší DMG z pastí ve hře a tak to má taky asi být, užitečné do CvC či na koberečky proti hejnům mobů. Pokud by to šlo, odstranil bych maximální počet targetů. Prostě by elektrika smažila v oblasti dokud by měla DMG - další cíl vždy 1/2, takže by časem vypršela. Pokud by to nějak blblo, tak nastavit strop třeba na 20.
Fire - u epiky zvětšen radius na 15ft, po neúspěšném záchraném hodu by byla oběť oslepena na počet kol dle tabulky. Užitečné jak v CvC tak CvE.
Frost - zvednuty DC, krátká paralýza změněna na slow, zato ale delšího trvání. Opět by mělo PC obdržet jen 1/2 délky trvání pokud by to bylo možné. Cíl je používat i na bosse, zpomalit jej a třeba ustřílet či alespoň využít jeho dočasné slabosti - 10 kol u epiky je docela dlouhá doba a využít se dá více než dobře.
Holy - razantně zvednuto DMG, které je uděleno nemrtvým, toto by měla být primární past, díky které by už nemusel pastičkář být v dungu nemrtvých za úplného loosera. Konečně bych řekl že by vzniklo využití pro tuto past.
Negative - Podobně jako acid splash by negativka brala sílu, a tu už ne tak chatrně jako dosud, využití určitě u bosů při snižování jejich AB. Trvání v tazích.
Sonic - decentně zvednuto DC, prodloužen stun, chycený mob/boss tak bude delší dobu bezbranným cílem pro družinku.
Spike - Tuto past pokládám s současném nastavení jako nejzbytečnější. Razantně jsem zvedl DMG (neboť jde redukovat), DC a přidal krvácení. Výška krvácení za kolo a počet kol krvácení je v tabulce. Vize zhruba taková: položit spike a za ní slow, NPC dostaně ťafku, zpomalí se a než se k pastičkáři doplazí tak vykrvácí.
Tangle - klasická zpomalovačka, ta jediná se občas používá, drobné navýšení počtu kol zpomalení.
Mezi dalšími úvahami co pastem přidat je (co mě tak napadá):
- Spell failure (vcelku markantní na castery bosse)
- Dispell (už teď na NT tuším jsou nějaké)
- Snižování sejvů (vhodné třeba proti mobkám když je potřebujeme oslabit a pak dorazit plošným spellem)
- Zapálení cíle (mohl by hořet a dostávat DMG/kolo
- Únava (do CvC, podělávací past)
- Zmatek (postava by byla po několik kol pod vlivem kouzla zmatení)
- Náchylnost na zranění sekem, bodem, tupým (prostě by obět dostávala o nějaké % větší DMG některým typem útoku)
- Ztráta levlů, postupné ztrácené levlů co tah...?
- Nevolnost - postava by po několik kol náhodně psala a emotovala nevolnost - ekvivalent opilství na ST (tančíme, joo, tančíme)
- atd. fakt je toho tuna
Ještě mě zároveň k tomu napadly zlodějské featy:
- prodloužení doby působení pastí na dvojnásobek
- zvedání DC pastí
- epický feat (nejspíše hodně drsně podmíněný) - vytvoření "opakovací" pasti.
Ale jak říkám, jsou to všecno jen nápady k diskuzi.
K tabulce. Vlevo tuším stávající, vpravo změněné.