Page 1 of 2

UZAVŘENO- Pergamen, dopis, dokument

Posted: 11:26 08. Jan 2015
by harlequin_ichtyosis
Pergamen, dopis, dokument - ani na jednu z techto veci nelze psat, vse zakoupeno u vetesnika v KAhzetu.
(dokonce jsem si i pro pocit poridil predmet: Brk s inkoustem)

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 18:05 23. Mar 2015
by kucik
A je tam něco na so psát jde? Ono totiž bylo vyrobeno snad pět různých psacích systémů a byl v tom docela zmatek. Takže by mě zajímalo, jestli je teď ve hře aspoň nějakej funkční.

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 18:28 23. Mar 2015
by pavad
kucik wrote:A je tam něco na so psát jde? Ono totiž bylo vyrobeno snad pět různých psacích systémů a byl v tom docela zmatek. Takže by mě zajímalo, jestli je teď ve hře aspoň nějakej funkční.
Zatim jsem zadny nenasel...

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 18:35 23. Mar 2015
by karolina
Nakoupila jsem tyto předměty : Pergamen, dokument, dopis, kniha a Pero a inkoust.... nejsem ani na jeden schopná cokoliv napsat, použití předmětu nedělá vůbec nic.

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 18:54 23. Mar 2015
by kucik
Takže holt vymyslet jak by se to mělo nejlíp chovat.

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 18:58 23. Mar 2015
by karolina
kucik wrote:Takže holt vymyslet jak by se to mělo nejlíp chovat.
Bych to udělala jako písaře u nástěnek. Dáš použít otevře se ti menu kde zvolíš, že chceš zapsat něco na dokument a normálně přes chat okno se to zapíše. Asi nejlepší je aby se to zapisovalo do popisku toho itemu, na ST se v knize muselo nějak hloupě listovat, bylo to hodně zdlouhavé.

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 19:35 23. Mar 2015
by Caehan
To mohu potvrdit... knihy se tak na ST chovaly a bylo to velmi nepříjemné - obzvláště hádání počtu mezer na další řádku.

Na druhou stranu možnost vkládání stránek mezi ostatní nebyla tak špatná, měl jsem deník jedné postavy a možnost přidat si *sem do deníku někdo vložil tenhle a tenhle nákres* byla dobrá... úplně ideální by bylo, kdyby se obsah knihy zapamatoval někde mimo předmět (databáze?), aby přežil uložení do banky a znovu se vyvolal přes nějaký údaj o předmětu, který se v trezoru zachovává, ale zase je to dost práce, jako ostatně všechno.

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 16:15 03. Jul 2015
by J.F.Payne
Psací systémy stále nefungujou. IC dopisy musí jít po PM, což není vždy optimální cesta... Stejně tak knihy a cokoliv jiného nelze sepisovat ingame.

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 19:46 10. Nov 2015
by J.F.Payne
Knihy, ani ty vytvořené "natvrdo" v toolsetu si po projítí trezorem nezachovají svůj popisek. Považuji to za velmi důležitou chybu.

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 19:53 10. Nov 2015
by Nalkanar
J.F.Payne wrote:Knihy, ani ty vytvořené "natvrdo" v toolsetu si po projítí trezorem nezachovají svůj popisek. Považuji to za velmi důležitou chybu.
Kterou jsem hlásil už před několika lety :mrgreen:
Ale souhlasím!

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 13:38 26. Nov 2015
by J.F.Payne
Částečné řešení:
Při tvorbě itemů - knih je nutné, aby její popis byl uveden v "neidentifikovaném popisu", "identifikovaný popis" se během restartu v trezoru smaže!
Myslím, že by to mohlo být i řešení pro IC tvorbu knih, pokud to někdo dokáže zanést do skriptu.

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 16:54 02. Jan 2016
by sendys
J.F.Payne wrote:Částečné řešení:
Při tvorbě itemů - knih je nutné, aby její popis byl uveden v "neidentifikovaném popisu", "identifikovaný popis" se během restartu v trezoru smaže!
Myslím, že by to mohlo být i řešení pro IC tvorbu knih, pokud to někdo dokáže zanést do skriptu.
knihy si nechavali na ST po trezoru napsane věcfi i popisek, proč sem nepřendat to co bylo na staré Thalce?

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 01:26 03. Jan 2016
by Caehan
To nenechávaly.

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 02:44 03. Jan 2016
by sendys
Caehan wrote:To nenechávaly.
zajimavé je že jsem u Arnyho měl sepsanou knižku a měl jsem ji v trezoru a dopisoval sem ji

Re: Pergamen, dopis, dokument

Posted: 12:21 03. Jan 2016
by Caehan
sendys wrote:
Caehan wrote:To nenechávaly.
zajimavé je že jsem u Arnyho měl sepsanou knižku a měl jsem ji v trezoru a dopisoval sem ji
Takhle, jestli myslíš speciálně popisek a obsah knih, o tom jsem jen slyšel, že se maže, a nikdy to raději nezkoušel. Promiň, já myslel samozřejmě popisy předmětů.

Co se systému knih týče, to řešení nebylo nejšťastnější. Bylo to přes dialog a sekalo se to, když byl server zrovna náladový, člověk si musel odměřovat počet mezer, aby se dostal na další řádku, pokud to mělo vypadat jako knížka a ne jako zdrojový kód internetových stránek. Netvrdím, že to bylo špatné, ale bylo to nedodělané.