Page 1 of 2

Příspěvek na provoz NT

Posted: 23:55 17. Feb 2015
by kokosak
Vyvstala otázka, zda nepřestěhovat NT na něco rozumnýho, co by zajišťovalo snadnější údržbu a konstantní provoz. To by zřejmě vyžadovalo tok finančních prostředků. Otázka zní, jestli to je cesta, která dává smysl.

Prosím hlasovat odpovědně, ne jako při volbách prezidentů :P

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 08:13 18. Feb 2015
by karolina
Dala jsem že nic, že mám ráda věci zadarmo.
Nebudu slibovat, že budu něco přispívat, když nevím jak dlouho u Thalie vydržím... dost se obávám, že třeba lidi slíbí,že by něco přispěli a pak to stejně platit nebudou a aby kucik nebo Rejty nebo někdo sponzoroval pár závisláků co mají abták když Thalie 4 dny nefunguje mi přijde dost nefér. Vůbec mi přijde trochu blbost přecházet na placený hosting jen kvuli tomu, že se prostě teď stal průser a pár lidí si z toho už okousalo nehty až na kost.

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 08:23 18. Feb 2015
by Diemo
Taky jsem dal, že nechci platit nic. Nejde aby jedna skupina platila a druhá ne, přišli by jsme tak o dost nováčků.

Když už platit, tak za každý řádek v chatu, nebo za křídla, nebo ocas 8) .

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 08:42 18. Feb 2015
by Krysak
Nezaskrtl jsem nic, podle mne přesun do cloudu je při cene, kteoru kluci platí za provoz - dobré slovo, považuji za zbytečný. A i přes výpadky drobné mi stávající stav vyhovuje.
Na druhou stranu, až bude potřeba novy hardware třeba kvuli poruše, rád příspěju.
Je to první takovýhle závar po několika letech. Nevidím důvod, proc si platit pojištění kvuli jedné malé nehodě.

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 08:49 18. Feb 2015
by -darkvision-
Těch 250 bych přispěl, i kdybych za měsíc třeba skončil. Peníze jsou jen přebytek dnešní společnosti...

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 08:55 18. Feb 2015
by Theogil I
Sice už dlouho nehraju, ale ....
Měsíční platby nejsou nic pro mě, nicméně, stejně jako v minulosti jsme s bráchou připraveni v případě řešení investic jednorázově zaslat např. 2 000,-Kč.
V anketě jsem nehlasoval.

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 09:04 18. Feb 2015
by Koninho87
Taky rád přispěju jednorázovou částkou.

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 10:10 18. Feb 2015
by radekdnb
Přijde mi tohle jako blbost,

jak psala Karolína, jednou padne server na cca týden, a už se řeší takováto věc....hold závisláci si najdou jinou zábavu na tu chvíli ;)

Btw...klidně bych taky přispěl jednorázovkou...ale jen kdyby to bylo opravdu nutné

a k tomu ,,klikity, klikity,, k tomu se radši nebudu vyjadřovat :D :D

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 11:17 18. Feb 2015
by pavad
Resi se, IMHO, pitomost. Presun na placeny provoz by byl financne dost narocnejsi, navic by se objevily dusledky pravidelnych plateb, namatkou par (pocet vykricniku si klidne zvyste, nejake to jadrne slovo pridejte):
- Platim pravidelne a server uz hodinu odmita nastartovat! (je 2:55 rano) Chci sluzbu za kterou si platim!!!
- Proc mam platit za tento mesic kdyz jsem se za nej ani neprilogoval(a)?!
- Nechapu proc bych mel(a) platit mesicni provoz kdyz pro server preci delam dost tim ze vytvarim pribehy/pisu historii/hraji DM/skriptuji/delam lokace...
KaTo wrote:A budou za platbu expy pro postavu? Koneckonců je to podobně "investovaný" mimoherní čas věnovaný na rozvoj Thalie (stejně jako tvorba lokací, apod. :twisted: )
Viz vyse.

Rovnou se priznavam, na pitomost reaguji pitomosti, takze "klikity klikity".

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 11:19 18. Feb 2015
by Barbar321
Tak podle mě je tohle cesta do pekel.

1) I když se povede vybrat na nějakou dobu provozu (řekněme třeba ten rok), po roce někteří platící hráči odpadnou, nový nebudou vidět důvod k platbám, když k tomu nebudou nuceni a nakonec by to dopadlo tak, že by celá či skoro celá částka byla na bedrech majitele.

2) Platby samy o sobě zavazují příjemce i když ten z nich sám nic nemá. Chtě nechtě se časem bude muset podřizovat "ohleduplnému" chování vůči platícímu hráči a jeho náladám. Navíc pravidelně platící hráči budou po vzoru jiných MMO očekávat nějaké výhody navíc viz jiný příspěvek, proč jedni platí a druzí ne. Nemusí to být nutně herní výhody, ale třeba protlačování nějakého svého návrhu či úpravu stávajícího systému.

3) Pokud by se ale něco takového zavedlo, nemám problém přispět. Určitě ale ne, že bych z účtu přeposílal měsíčně nějakou částku, ale platbu jednoroční (a každoroční - už jsem u toho zas - dokud bude hra bavit). tj. pokud by se dohodla 100,-/ měsíc, tak 1x ročně 1.200,-

Sumasumárum. Nevím, jaký rozdíl by byl, kdyby se na nový systém přešlo (jestli by třeba odpadly lagy, byla by rychlejší odezva serveru, nedocházelo by k žádným výpadkům), to by mi musel asi někdo dovysvětlit. Pokud ale bychom měli být zhruba na stejném jen s tím, že by nedocházelo k výpadkům v řádu dní, přikláněl bych se k názoru ostatních, že by měl zůstat zachován současný stav než se uvázat k trvalému a dlouhodobému závazku. Zas tato situace nenastává tak často. Osobně bych asi taky preferoval spíš případ, kdy by se vybíralo na něco konkrétního třeba na vylepšení HW.

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 11:42 18. Feb 2015
by Bahnak
Možnost poslat příspěvek na chod či upgrade servru tady byla, je a bude. Jasně že pokud je servr na prach tak budeme shánět penízky na novej, ale v tuto chvíli ani nevíme co se servrem je, počkejme co zjistí Kucik.

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 10:28 19. Feb 2015
by Radim
Vzhledem k tomu, že jsem s NT seknul a nehodlám rozhodnutí měnit tak nezaškrtávám nic. Kdyby takhle otázka padla, když se jelo na ST tak bych přispěl, ale jednorázově. Už tady něco takového padlo, tuším pavad to vypsal co by pak následovalo. Každej normální člověk si najde jinou činnost, když to jinak nejde. Zavisláci ať se tohle naučí nebo si to můžou zaplatit, když jim to tak chybí.

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 00:56 20. Feb 2015
by kokosak
Tak, máme tu 1570,- korun českých měsíčně, jednorázové příspěvky nepočítaje. I pokud budeme počítat, že polovina lidí odpadne, máme na zajištění provozu NT na virtuálu. Je otázka, jestli se do toho chce někdo pustit. Někdo myšleno kucik/rejty ;)

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 08:51 20. Feb 2015
by Krysak
Myslím, že by jsi měl dát pro jistotu reaneketu, kde zdůrazníš to slovo měsičně, podle mne část hlasujicích si spíš myslela, že se jedna o jednorazovou částku.
Pak se musis zeptat na recesisty.
Taky by jsi se měl zeptat na ty, co by platili měsíční částku alespon 3 měsíce.

Nepřemýšel jsi, že pokud by část lidí platila a zbytek ne, že by vznikl asymetrický vztah, který by mohl poškozovat TH ?

Podle mne super řešení by byl upírský virtuál na virtuálu nejaké firmy, která to má koupené na provoz webových střánek a 99,9% kapacity čeká na thalijské upírky zdarma:).

Re: Příspěvek na provoz NT

Posted: 11:39 20. Feb 2015
by Radim
Jistěěě vysol mi 1500kč a já ti dám půl mega expů LOL, vy jste těžce mimo. Thalie pomalu zdechne, protože normální lidi odejdou a zůstanou tady ti co tvoří tyhle kraviny co zrovna čteme.