Page 1 of 2
VYSVĚTLENO: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 20:14 23. Mar 2015
by Aillen
Nevím jestli je to chyba nebo ne, ale i když se mé hraničářce v inventáři zobrazují svitky malá obnova i obnova jako použitelné (nejsou červené), tak při pokusu je použít se mi zobrazila informace, že je použít nemůže.
Má to tak být?
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:19] Olwen Emerald používá Slabší obnova
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:19] Tento svitek nemuzes pouzit.
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:20] Získaný předmět: Slabší obnova
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:33] Olwen Emerald používá Obnovení
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:33] Tento svitek nemuzes pouzit.
[CHAT WINDOW TEXT] [Mon Mar 23 18:58:34] Získaný předmět: Obnovení
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 20:27 23. Mar 2015
by karolina
Podle mě, je chyba v tom, že si ti ukazují jako použitelné- nemáš je červené, protože ani jedno z těch kouzel neumí sesílat hraničář, tudíž ti nepujdou seslat ani ze svitku.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 20:36 23. Mar 2015
by Aillen
Je to tedy tak, že hraničář ze svitku může seslat jen kouzla, která sám umí i bez svitků? Nemám tedy nejspíš brát v potaz, jestli se v inventáři zobrazují bílé, tedy jakoby použitelné.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 20:38 23. Mar 2015
by karolina
Mělo by to tak být
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 20:41 23. Mar 2015
by Aillen
karolina wrote:Mělo by to tak být
Děkuji za vysvětlení, já svitky prakticky nepoužívám, tak proto jsem to nevěděla.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 10:03 24. Mar 2015
by Barbar321
karolina wrote:Mělo by to tak být
Je to nějaký nová úprava? Myslel jsem, že se to vrátilo do nastavení dle ST. Tam bylo několik svitků použitelných snad kýmkoliv. (nevzpomínám si teda, zda-li automaticky a nebo hodem na spellcraft)
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 13:28 24. Mar 2015
by kucik
Automaticky těžko. Přes UMD/spellcraft svitky pořád používat můžeš.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 13:47 24. Mar 2015
by Barbar321
kucik wrote:Automaticky těžko. Přes UMD/spellcraft svitky pořád používat můžeš.
Ale je to jen těch pár vybraných, ne? Všechny přes spellcraft sesílat nejdou a ani nešly.
Tento ale mezi těmi vybranými byl, takže je mi divné, že se Allien nevypisuje hod, ale rovnou hláška - nemůžeš použít.
Pokud měly jít všechny sesílat buď přes UMD nebo spellcraft, tak nefungujou
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 13:52 24. Mar 2015
by kucik
Barbar321 wrote:
Ale je to jen těch pár vybraných, ne?
Ne.
Barbar321 wrote:
Tento ale mezi těmi vybranými byl, takže je mi divné, že se Allien nevypisuje hod, ale rovnou hláška - nemůžeš použít.
Pokud měly jít všechny sesílat buď přes UMD nebo spellcraft, tak nefungujou
Protože nemá ani UMD ani spellcraft. Proto se nevypíše hod ani na UMD ani na spellcraft.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 14:19 24. Mar 2015
by pavad
Barbar321 wrote:Ale je to jen těch pár vybraných, ne? Všechny přes spellcraft sesílat nejdou a ani nešly....
Klericka kouzla (zkousel jsem az do 4. kruhu vcetne) paskvil bez problemu ze svitku cetl a cte. Cetl: v intencich nekolika tydnu zpet. Cte: naposledy 2 dny zpet. Edit: Nebude to pritomnosti UMD. EditEnd
Edit2: Ale neuvedomuji si zadny vypis hodu - ale, pravda, ani jsem takovy vypis nesledoval. Edit2End.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 15:16 24. Mar 2015
by Barbar321
Tak já taky nemám úplně čerstvé informace, ale rád bych přišel na to, jak to je:
Stav na ST: S zaklínačkou jsem sesílal ze svitků všechny obnovy, aniž by měla lvl buďdruida a nebo klerika, kouzla neměla. Tenkrát mi bylo řečeno, že existuje pár vybraných kouzel, co může ze svitků sesílat každý
Stav minulý na NT: Klerik mohl seslat svá kouzla ze svitků pouze přes UMD. Vzhledem k tomu, že se tuto vlastnost naučit nemohl, jen zázrakem a vysokou charizmou seslal kouzlo prvního kruhu. Dokázal však ze svitků přečíst obnovu (všechny tři) a myslím i odstraň slepotu a nebo chorobu (bez hodu na UMD).
Ve výpisu se objevil standardní hod k20 na UMD.
Stav ne tak dlouho minulý na NT: klerik se spelcraftem seslal svá kouzla bez hodu. Rozlišení, zda-li je spellcraft dostatečný či nikoliv jsem nikde nezaznamenal. Cizí kouzla nesešle.
Jak je to dnes mohu zkusit a dát vědět.
Je možné tedy napsat, jak to je to plánováno se svitky správně (sešle vše/něco /nesešle nic / hod na..., je nutná vlastnost ve výši...):
- povolání nemá dané kouzlo, postava nemá UMD ani spellcraft -
- povolání může dané kouzlo sesílat, postava ale nemá ani UMD ani spellcraft -
- povolání nemůže dané kouzlo seslat, postava nemá UMD, ale má vysoký spellcraft -
- povolání nemůže dané kouzlo seslat, postava ale má UMD -
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 15:36 24. Mar 2015
by kucik
Jak už jsem psal jinde: Dal jsem tam scripty ze ST tak jak byly. Ten script je moc dlouhej na to, aby se mi to chtělo celé analyzovat.
Je možné, že tam jsou nějaké chyby v důsledku aplikace dobrodruha. Nicméně pokud se dobře pamatuju, tak spelly které postava umí může sesílat i bez hodů. Kouzla, které neumí s hodem na umd/spellcraft a jak je to se sesíláním jiných typů magie než postava umí nevim. DC wiz wiki.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 18:00 24. Mar 2015
by kokosak
Nemá dobrodruh UMD náhodou? I když do něj hráč nedá ani bodík, má ho pořád na listu, ne?
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 18:39 24. Mar 2015
by kucik
kokosak wrote:Nemá dobrodruh UMD náhodou? I když do něj hráč nedá ani bodík, má ho pořád na listu, ne?
Ale když do něj nedá bod, tak ho nemůže použít.
Re: Hraničář - použití svitků obnova
Posted: 21:47 24. Mar 2015
by Infra
A jelikož ho tam ani vložit nemůže kvůli postupu založení postavy, tak je to snad jedno...
Spíš se bude házet na spellcraft, který se nemusí brát...