Page 1 of 1

Žalozpěv - Dirge (zrušení při pohybu)

Posted: 20:23 27. Apr 2015
by Barbar321
Bardské kouzlo 6-tého kruhu - žalozpěv (dirge) - neddělá naprosto nic. Hodí to grafický efekt, objeví se kruh kolem postavy, ale zmizne behem jednoho kola (možná i dřív). Nepřátelé v zasažené oblasti si na nic neházejí.

Re: žalozpěv

Posted: 15:17 04. Jun 2015
by Barbar321
Koukám na wikinu a pravděpodobně by i zde mohla být tato chyba:

This spell is subject to the mobile area of effect bug, in which an area of effect can lag behind the character it is attached to, allowing that character to actually exit the area of effect if moving fast enough. This results in the spell ending prematurely. (A fix for this is available on the Vault

http://nwn.wikia.com/wiki/Dirge

(když jsem včera stál opravdu dlouhou dobu na místě, nepřítel si několikrát házel na sejv)

Re: žalozpěv

Posted: 10:40 10. Jun 2015
by kucik
To je problém všech kouzel na bázi aury. Měl jsem za to, že to všichni vědí.

Re: žalozpěv

Posted: 14:21 10. Jun 2015
by Barbar321
kucik wrote:To je problém všech kouzel na bázi aury. Měl jsem za to, že to všichni vědí.
Aha, ale aura třeba proti přesvědčení běhá a drží, tahle ne.

Re: žalozpěv

Posted: 16:45 10. Jun 2015
by kucik
Barbar321 wrote:
kucik wrote:To je problém všech kouzel na bázi aury. Měl jsem za to, že to všichni vědí.
Aha, ale aura třeba proti přesvědčení běhá a drží, tahle ne.
Protože už je předělaná. Všechny kouzla ale ještě nejsou. Nebo už zase nejsou :(

Žalozpěv (Dirge)

Posted: 15:33 24. Apr 2017
by Mourisson1
Kouzlo má okolo sesílatele stvořit auru kde bytosti které selžou v hodu na vůli mají sníženou sílu a obratnost.
Tato část funguje dobře, nicméně při jakémkoliv pohybu rychlejším než chůze (tzn již běh to způsobuje) aura asi po dvou krocích zmizí. (Nejde jen o grafický efekt aury, kouzlo už vůbec nic nedělá, jako by vypršel čas)

Re: Žalozpěv (Dirge)

Posted: 15:48 24. Apr 2017
by Shaman88
Já tam nevidím žádnou chybu - někdo nejaký nápad - kuciku? Paulusi?

Re: Žalozpěv (Dirge)

Posted: 16:10 24. Apr 2017
by Paulus
Hádám, že toto :
http://nwn.wikia.com/wiki/Dirge

This spell is subject to the mobile area of effect bug, in which an area of effect can lag behind the character it is attached to, allowing that character to actually exit the area of effect if moving fast enough. This results in the spell ending prematurely. (A fix for this is available on the Vault [1]).

A viz. co psal Kucik zde http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... f=9&t=8420
kucik wrote:
Barbar321 wrote:
kucik wrote:To je problém všech kouzel na bázi aury. Měl jsem za to, že to všichni vědí.
Aha, ale aura třeba proti přesvědčení běhá a drží, tahle ne.
Protože už je předělaná. Všechny kouzla ale ještě nejsou. Nebo už zase nejsou :(

Re: Žalozpěv (Dirge)

Posted: 16:14 24. Apr 2017
by Mourisson1
Aha, omlouvám se, nevšiml jsem si že na to topic byl,bylo by možné to tedy sloučit, prosím? V mém případě totiž narozdíl od toho co psal barbar kouzlo už (pokud se nepohnu) funguje jak má, nepřítel si hází každé kolo, staty to snižuje, jen prostě mizí stále při tom pohybu no.

Re: Žalozpěv (Dirge)

Posted: 16:15 24. Apr 2017
by Paulus
Sloučím to, každopádně Barbar pak psal, že pokud stál tak si házeli. Upřímně nevím jestli se to už překopávalo.

Re: Žalozpěv - Dirge (zrušení při pohybu)

Posted: 16:20 24. Apr 2017
by Shaman88
Jo už ten problém chápu, našel jsem si opravu. V blízké době opravím.

Re: Žalozpěv - Dirge (zrušení při pohybu)

Posted: 17:08 24. Apr 2017
by kucik
Jo, to je častý bug kouzel s aurou. Některá kouzla už jsou předělaná, ale už jsem zapomněl, jak je nejlepší je opravit.