Page 1 of 2

UZAVŘENO - Hlášení o bugování při smrti

Posted: 16:15 05. Sep 2015
by kokosak
Šli Drobček s Květou do dunžnu, Květa mimo partu, nezasahovala, jen by přišla na řadu, pokud by Drobček nestačil. Drobček nestačil, Květa zasáhla. Jenže zasáhla i Drobčeka a tak ho zabila. On mezitím stačil spadnout mezi 0 a -10 a Květinka ho dorazila.

Naštěstí chodí Květa se zapnutejma stínovkama. Takže vzala kudličku a chtěla Drobka oživit. V dialogu stahovací kudly nebyla možnost oživení, tak ho vzala a že ho odtáhne. Pak sem ověřil v logu, že ho skutečně dorazila, chtěl sem ho položit a skusit znovu. Tělo zmizelo a Drobčekovi se vyhodila hláška o bugování a bez pomoci DM se nemohl dostat z podsvětí.

edit: prý se mu ta hláška už objevila předtím a DM ho už jednou vytahovat muselo.

Květa měla zapnutá stínová zranění (ověřeno). Měla také aktivní Zhoubnou esenci. Log zaslán DM.
edit2: taky byl Drobček modrej, bez odporu

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 16:51 05. Sep 2015
by Barbar321
Květa mimo partu, nezasahovala, jen by přišla na řadu, pokud by Drobček nestačil.

Už jen tohle je mimo pravidla 8)

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 17:06 05. Sep 2015
by kokosak
Jestli sem nějakýho takovýho chytrolína nečekal. Proti pravidlum je být mimo partu a boostit. Jedinej boost, kterej černokněžník má funguje jen na partu. Takže pa pa :)

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 17:32 05. Sep 2015
by Bahnak
To pravidlo se netýká jen bůstů, ale to teď řešit nechci.

Pokud si dobře pamatuji, systém nejprve řeší kdo postavu zabil.
Tedy pokud nějaká potvora (samosebou s nezapnutým stínovým zraněním) dá DMG PC a dostane tím jeho HP na rozmezí 0 až -10, je to bráno tak, že je příčinou smrti tato potvora.
Pakliže dotyčné PC v tu chvíli někdo (chtěně nebo nechtěně, to je fuk) dorazí a dá ji DMG, které ji pošle na -11 HP a níže, pouze urychluje její express do říše mrtvých, nestává se tím kdo smrt způsobil.

Z popsaného vyplývá, že Drobeček umřel po ráně potvory a pokud neměl umřít definitivně, měl být léčen.
Nestalo se tak a dostal akorát namísto léčby další ránu, která jej poslala k Astarothovi.
Tedy není na místě řešit bug stínových, žádný totiž nenastal, neboť nebyl zabit stínovým zraněním.

Snad stačí takto.

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 17:49 05. Sep 2015
by karolina
No, moc nechápu to hlášení, jestli ho Květa pufla a on dokrvacel nebo dorazila nějaká nějaká potvora.. Pak by mě zajímalo co měl Drobcek v logu, zda hlasku, ze ho zabila Kvetuska bez použití stinovych zranění, nebo ne o jiného... Otázka dalsipokud stinovky funguji na pufani?

Otázku pravidl doprovodu mimo partu nechá stranou,stejne si každý ohyba pravidla jak se mu hodí..

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 17:58 05. Sep 2015
by kokosak
Podle hlášení v mým logu ho zabila Květa. Potvory ho nakousaly a Květa dodělala. Ale problém není v tim, že nefungovaly stínovky, problém je v tom, že se Drobček apk nemohl dostat z podsvětí a systém házel hlášku, že je buger.

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 18:12 05. Sep 2015
by Bahnak
Vy nečtete co píšu co?

Netuším na co přesně je ta systémová hláška spjatá, jestli na DMG neutrální frakce do rozmezí 0až-10 HP nebo jestli je to vázané jen na ono rozmezí bez řešení frakce.
Tak nebo tak ta hláška připomíná, že jej nikdo nemá vytahovat z podsvětí, neboť je tam zcela oprávněně.

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 18:25 05. Sep 2015
by kokosak
Bahnak wrote:Tak nebo tak ta hláška připomíná, že jej nikdo nemá vytahovat z podsvětí, neboť je tam zcela oprávněně.
Ahaaaa, už chápu. Jako aby někdo umyslně nepodřezával kamarády stínovkama, protože se pak maj oživit. To dává smysl.

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 20:12 05. Sep 2015
by pavad
karolina wrote:... zda hlasku, ze ho zabila Kvetuska bez použití stinovych zranění, nebo ne o jiného... Otázka dalsipokud stinovky funguji na pufani?
Pokud si pamatuji, tak kucikovo vyjadreni k problematice stinovek a dmg kouzel bylo ze je plno kouzel ktere nedelaji nic jineho nez ze PC zastavi/omami/zachyti. Takze delat stinovy dmg pro kouzla (vcetne instant killu) opravdu nebude a tyto kouzla budou zabijet.

Co to znamena (resp. co by to melo znamenat) v kontextu warlock "pufu" nechavam na dedukci zvidavych ctenaru.

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 20:26 05. Sep 2015
by FroziKk
Věc se má tak, že když pc padne po zranění příšerou do stínovek a v okolí je ještě další pc, AI většinou přestává útočit na "mrtvou" postavu, nedoraží jí do -11 a npc se vrhne radši na postavu zdravou. Takže bejvá nějaká šance ji zachránit lékarnou.

Nicméně systém řeší jen to, kdo dostal postavu do zápornejch hp a je mu jedno jestli postavu poslalo k Astarothovi postupný ubejvání hp nebo ho dorazil někdo další.

Každopádně mimo partu nemáš co běhat s lowem v dungu kde xpí a pomáhat když jde do tuhýho. Za to dostalo trest víc než dost lidí.

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 20:40 05. Sep 2015
by kokosak
FroziKk wrote: Každopádně mimo partu nemáš co běhat s lowem v dungu kde xpí a pomáhat když jde do tuhýho. Za to dostalo trest víc než dost lidí.
Diskuse na tohle téma ve spamu, kam patří.

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 21:39 05. Sep 2015
by Drobček
Zdravit, len povedat ze problem ked ma nechcet pustit 1x z podsvetia tak pomoct sice mocna admin , ale vtedy tam nebyt ani Kvet. ani iny tvor, len tri krava co byvat vedla Dornovho utociska ci ako sa volat presne, vtedy pekne klesat zivot z -1 pomaly na -10 a potom umret, ale vraj byt buger a nechcet ma to pustit von

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 21:58 05. Sep 2015
by KaTo
Drobček wrote:Zdravit, len povedat ze problem ked ma nechcet pustit 1x z podsvetia tak pomoct sice mocna admin , ale vtedy tam nebyt ani Kvet. ani iny tvor, len tri krava co byvat vedla Dornovho utociska ci ako sa volat presne, vtedy pekne klesat zivot z -1 pomaly na -10 a potom umret, ale vraj byt buger a nechcet ma to pustit von
...zabils! :lol: :lol: :lol:

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 22:11 05. Sep 2015
by karolina
Drobčeku a podařilo se ti někdy projít z podsvětí? Bez asistence DM, nebo že by tě někdo nestandartně vytáhnul? Napadá mě ještě jedna věc, a to ta, že jsi řádně neprošel úvodním portálem při zakládání postavy.. Např. DM ti přidělilo xp za vizitku a pak tě hodilo rovnou do světa. Pak by ti mohl démon říkat "Toto je konečná pro všechny bugery". Dalo by se to ozkoušet tak, že tě nějaké dm provede přes úvodní lokaci, nechá tě plivnout do světa, pak tě někdo zabije ve stínovém a zkusí oživit. Pokud bude fungovat, bude to tím opraveno.

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Posted: 22:14 05. Sep 2015
by Drobček
Kedze chodit casto sam, prehladavat nova svet, umret moc krat, vzdy prejst normalne, zle byt len posledna 2x co mi to stat.