Problém s pomalostí NWN
Posted: 15:43 27. Apr 2016
Potřeboval bych poradit s trochu technickou záležitostí. Pokouším se rozjet NWN na jiném kompu: CPU i3 3.7Ghz, 8GB RAM, Grafika ATI 1950Pro, OS Win 7 SP1.
Přetáhnul jsem na tohle kopii svého NWN (která na mé i5 a trochu novější grafice, letí jako namydlený blesk) a po spuštění jsem zjistil, že hra (jak singl tak multi) běží tak kolem 6 fps.
Snižil jsem veškeré detaily na minimum, odškrtal různé vizuální efekty apod... . Hra jela pod kompabilitou s Win XP (SP3/2), s různě zapnutými/povypínanými možnostmi (zakázat motivy atd...), s účtem administrátora. Zkoušel jsem i pozměnit CPU affinity v nwnplayer.ini (prý to pomahá u procesory s více jádry ...) a podle rad co jsem našel na netu, stáhnout ještě Direct X Redist June 2010, všechno se stejným výsledkem, hra je stále žalostně pomalá.
Nemá s tímto někdo zkušenosti, případně nějaký relevantní tip, jak to vyřešit ? Mám trochu obavy, že na vině bude grafika ATI 1950Pro, u které se docela drsně její tvůrci ve Win 7 vykašlali s podporou.
P.S. Sranda je, že jsem zkoušel NWN ještě na starodávném notebooku, který té předešlé konfiguraci nesahá ani po kotníky a jede to minimálně dvakrát tak rychleji.
Přetáhnul jsem na tohle kopii svého NWN (která na mé i5 a trochu novější grafice, letí jako namydlený blesk) a po spuštění jsem zjistil, že hra (jak singl tak multi) běží tak kolem 6 fps.
Snižil jsem veškeré detaily na minimum, odškrtal různé vizuální efekty apod... . Hra jela pod kompabilitou s Win XP (SP3/2), s různě zapnutými/povypínanými možnostmi (zakázat motivy atd...), s účtem administrátora. Zkoušel jsem i pozměnit CPU affinity v nwnplayer.ini (prý to pomahá u procesory s více jádry ...) a podle rad co jsem našel na netu, stáhnout ještě Direct X Redist June 2010, všechno se stejným výsledkem, hra je stále žalostně pomalá.
Nemá s tímto někdo zkušenosti, případně nějaký relevantní tip, jak to vyřešit ? Mám trochu obavy, že na vině bude grafika ATI 1950Pro, u které se docela drsně její tvůrci ve Win 7 vykašlali s podporou.
P.S. Sranda je, že jsem zkoušel NWN ještě na starodávném notebooku, který té předešlé konfiguraci nesahá ani po kotníky a jede to minimálně dvakrát tak rychleji.