Page 1 of 2

OPRAVENO - Těžký palcát

Posted: 11:43 28. Apr 2016
by LDamian
V tabulce zbraní a zbrojí je zbraň těžký palcát, 1k10 19-20 x2 smrtící střední... Takovou zbraň jsem v nabídce u obchodníka nenašel a zároveň si ani nejsem jistý, který feat na ni použít, protože stejně pojmenovaná zbraň - těžký palcát je jako dvojitá zbraň u velkých zbraní v tabulce zbraní.

Doplňující dotazy:
1. Existuje střední zbraň těžký palcát tak, jak je popsána v tabulce zbraní? Pokud ano, jde ji sehnat?
2. Který feat na ni správně použít?

Re: Těžký palcát

Posted: 11:49 28. Apr 2016
by Zeerit
Jde, je to v zásadě větši verze "mace" a obchodníci ji normálně prodávají.

Image

Re: Těžký palcát

Posted: 11:50 28. Apr 2016
by karolina
Myslím, že v češtině se ta zbraň jmenuje strašlivý palcát. A anglicky by to mohl být diremace?
kucik wrote:Oprava statů zbraní s příštím hakem

Staty:
32 diremace 2k8/2k8 19-20 x2
Ah, Zeerit byl rychlejší

Re: Těžký palcát

Posted: 11:55 28. Apr 2016
by Zeerit
Ještě doplním, že s featem na smrtící jde používat (ve hře má v popisu dokonce simple, ale těm se nedá věřit :P)

Ten diremace je ta oboustranná verze s exotikem.

Re: Těžký palcát

Posted: 17:09 28. Apr 2016
by LDamian
Co jsem se díval, tak:

na fóru v tabulce zbraní je střední zbraň těžký palcát: 1d10 19-20/x2
v obchodě je podle popisu zbraň střední zbraň těžký palcát: 1d8 20/x2
v obchodě je podle údajů u postavy zbraň střední zbraň těžký palcát: 1d8 20/x3

na fóru v tabulce zbraní je ještě jeden těžký palcát jako dvojitá, exotická zbraň.

Zbraň, která by se jmenovala těžký palcát, byla střední, smrtící a měla hodnoty 1d10 19-20/x2, jak je uvedeno na fóru, jsem v obchodě nenašel.

Re: Těžký palcát

Posted: 17:31 28. Apr 2016
by Zeerit
Potvrzuju. Ten 1d8 20/3x je bug.

Re: Těžký palcát

Posted: 17:47 28. Apr 2016
by kucik
Mechanika zná:
lightmace 1d10 19-20/x2 Obvyklý překlad Lehký palcát?
diremase 2d8 19-20/x2 Strašlivý palcát
CEP lightmace2 1d6 20/x2 (neměl by být ve hře) Lehký palcát
CEP heavy mace 1d8 20/x3 (nevim, jestli je item ve hře.) Těžký palcát?

Re: Těžký palcát

Posted: 17:49 28. Apr 2016
by LDamian
Těžký palcát o kterém píšu je ve hře a je to heavy mace* základní item. Podle té tabulky zbraní by měl mít jiné hodnoty.

Mimochodem když už jsem u toho - v obchodě v Kelu je ke koupi meč bastard, ale na fóru je psáno, že byl dočasně vyřazen a nic o jeho zařazení.

EDIT: tabulka zbraní, aby bylo jasno, o čem píšu: http://thalie.pilsfree.cz/forum/downloa ... &mode=view

Re: Těžký palcát

Posted: 17:50 28. Apr 2016
by karolina
LDamian wrote:Těžký palcát o kterém píšu je ve hře a je to heavy mace* základní item. Podle té tabulky zbraní by měl mít jiné hodnoty.
Je to to co píše kucik, CEPovej těžkej palcát..

Re: Těžký palcát

Posted: 17:51 28. Apr 2016
by kucik
Dodatek: I na těžký palcát existují všechny featy. (Na lehký a dire samozřejmě už v základu nwn).

Re: Těžký palcát

Posted: 17:54 28. Apr 2016
by Decka
kucik wrote:Mechanika zná:
lightmace 1d10 19-20/x2 Obvyklý překlad Lehký palcát?
diremase 2d8 19-20/x2 Strašlivý palcát
CEP lightmace2 1d6 20/x2 (neměl by být ve hře) Lehký palcát
CEP heavy mace 1d8 20/x3 (nevim, jestli je item ve hře.) Těžký palcát?
Na foru je v popisu pro lehký palcát d6, na webu je d6, v popisu zbraně je d6 a zbraň má d10. Co má mít nebo nemá mít nevim, ale d10 dost vybočuje z okruhu malých zbraní. U několika dalších zbraní nesedí popisek ve hře s tím, co zbraň opravdu má za základ. Myslím, že by to celé stálo za kontrolu.

Re: Těžký palcát

Posted: 17:56 28. Apr 2016
by Zeerit
Taky na to koukám. Malý palcát má těch 1d10 19-20/x2, co má mít ten velký.

Takže aby se to nepletlo.

Malá zbraň - mace - má 1d10 19-20/x2 - opravit na 1d6 19-20/x2
Střední zbraň - CEP heavy mace - má 1d8 20/x3 - opravit na 1d10 19-20/x2

Re: Těžký palcát

Posted: 21:52 08. Oct 2016
by Paulus
Opraveno...správné staty s dalším hakem (kromě popisků ve hře). + změna názvu těžký palcát (dire mace) na strašlivý palcát v tabulce.

Re: Těžký palcát

Posted: 22:51 11. Oct 2016
by karolina
Paulus wrote:Opraveno...správné staty s dalším hakem (kromě popisků ve hře). + změna názvu těžký palcát (dire mace) na strašlivý palcát v tabulce.
Diremace je strašlivý palcat, pak existuje i heavymace- těžký palcát to beres v potaz?

Re: OPRAVENO - Těžký palcát

Posted: 22:54 11. Oct 2016
by JAH
Nemělo by to být CEP Heavy mace? Protože strašlivý palcát (dire mace) je oboustranná zbraň a exotická