Page 1 of 1

Charm monster - Zmam příšeru 4. kruh

Posted: 10:05 08. May 2016
by LDamian
Charm monster
http://nwn.wikia.com/wiki/Charm_monster
- úprava - kouzlo se nepovažuje za nepřátelskou akci, změní bytost na neutrální
Kouzlo zakouzleno na obchodníka v Kel A Hazru, kouzlo úspěšné (nepřehodil). Kouzlo bylo v rozporu s popisem vyhodnoceno jako útočná akce = útok celé frakce.

Re: Charm monster - Zmam příšeru 4. kruh

Posted: 12:01 08. May 2016
by Zeerit
To je feature :D Měnilo se to, už před nějakou dobou, právě na to, aby to bylo útočný. Důvod už si nepomatuju. Takže asi jen starej popisek.

Re: Charm monster - Zmam příšeru 4. kruh

Posted: 18:32 08. May 2016
by LDamian
V aréně otestováno kouzlo Charm Person i Charm monster.

Vlk si na efekt u charm monster ani neházel (i když dle popisu kouzla by na něj asi mělo fungovat).

Skřet si sice házel u obou kouzel, ale i když nepřehodil, tak se mu nad hlavou objevil efekt zmatení (daze) a dál za mou postavou běžel a útočil na ní.

Kouzla tedy fakticky dělají jen grafický efekt nad hlavou potvory bez dalšího viditelného efektu a působí jako nepřátelská.

Re: Charm monster - Zmam příšeru 4. kruh

Posted: 19:54 08. May 2016
by Nalkanar
Na jakých zvířatech? S DM? Jestli summoni, tak tam to myslím nemám vliv.

Re: Charm monster - Zmam příšeru 4. kruh

Posted: 20:12 08. May 2016
by LDamian
Byl to normální vlk hozený z palety do arény.

Je možno opět otestovat časem, ale fakt je, že i když to kouzlo "zafungovalo na skřeta", tak vlastně kromě grafického efektu neudělalo nic.

Re: Charm monster - Zmam příšeru 4. kruh

Posted: 20:24 08. May 2016
by Nalkanar
Má to smysl, která se mimo singlu nevyužívají nikdy nikde?
Si vezmi, že charm monster má "zlepšit reputaci", ale i wiki říká, že ne natolik, aby z nepřátelské byla přátelská. Takže by asi musoval fungovat nějaký složitý systém reputace, který by tohle nějak do hloubky využíval.

Re: Charm monster - Zmam příšeru 4. kruh

Posted: 21:28 08. May 2016
by LDamian
Já neřeším, zda má nastavení toho kouzla smysl. To je na debatu o nastavení tohoto kouzla a obecně souhlasím, že už samotný záměr s nastavením tohoto kouzla je nejspíš nic moc.

Řeším, že nefunguje podle popisu - tedy hlásím chybu.

PS: Jinak i kdyby fungovalo jen podle popisu, tedy že kouzlo zlepšuje reputaci u cíle a není bráno jako nepřátelské, dalo by se stále použít aspoň v RP nebo pro zlepšování reputace u obchodníků (lepší ceny o trochu možná). V RP by bylo sem tam využitelné na snadné a efektivní žehlení průšvihů, než se rozběhnou.

Takže by bylo nevyužitelné jen na 95%. Takto je nevyužitelné na 100% a navíc jeho fungování je v rozporu s popisem.

Re: Charm monster - Zmam příšeru 4. kruh

Posted: 21:31 08. May 2016
by Caehan
Reputace je dobrá jen pro změnu cen když se nepodaří hod.

Re: Charm monster - Zmam příšeru 4. kruh

Posted: 21:34 08. May 2016
by sandoftime
pokud to dává matení, tak zmatená postava pořád může útočit, víceméně si dělá co chce. Někdy zautočí, někdy ne.