Page 1 of 1

Jak dělat screeny snadno a rychle - poradíte?

Posted: 17:14 29. May 2016
by Aillen
Jsem zvyklá pracovat s programem clip2met - je to free program na rychlé pořizování screenů a výřezů z obrazovky - označený výřez je možné uložit nebo zkopírovat na dvě kliknutí myši.
Bez potíží mi fungoval na Windows XP. Ale na novém notebooku mám už Windows10 a ty mi nedovolí program clip2net nainstalovat. Nešlo to ani servisnímu technikovi.
Můžete mi místo něj doporučit nějaký jiný pro Windows10?
Nic složitého, jen čistě jednoduše udělat výřez obrazovky a rovnou uložit.

Tak jde to samozřejmě přes tlačítko print a přes program malování z Offisek, ale je s tím víc práce, obrázek se musí pracně ořezávat. Nepoužíváte někdo něco šikovného a a jednoduchého, abych nemusela jeho ovládání složitě studovat v angličtině :oops:

Re: Jak dělat screeny snadno a rychle - poradíte?

Posted: 18:35 29. May 2016
by RainMan
Win 10 mají přímo na tohle dělanou utilitku - Výstřižky - najdeš v nabídce příslušenství Windows.
Podle toho jak jsi to popisovala, to umí přesně to, co tebou předtím užívaný program.

Re: Jak dělat screeny snadno a rychle - poradíte?

Posted: 21:19 29. May 2016
by pavad
RainMan wrote:Win 10 mají přímo na tohle dělanou utilitku - Výstřižky - najdeš v nabídce příslušenství Windows.
Podle toho jak jsi to popisovala, to umí přesně to, co tebou předtím užívaný program.
Plus vetsina SW baliku ovladacu grafiky ma podobnou funkci na nejake klavesove zkratce (u me napriklad SW balik ovladacu ATI grafiky). Nebo pokud jedes nwn pres steam (?) tak muzes vyuzit "tipanii" obrazku steamu.

Re: Jak dělat screeny snadno a rychle - poradíte?

Posted: 22:30 29. May 2016
by Aillen
pavad wrote:
RainMan wrote:]Plus vetsina SW baliku ovladacu grafiky ma podobnou funkci na nejake klavesove zkratce (u me napriklad SW balik ovladacu ATI grafiky). Nebo pokud jedes nwn pres steam (?) tak muzes vyuzit "tipanii" obrazku steamu.
Jaaj....vůbec nevím co je "steam" :oops:

Re: Jak dělat screeny snadno a rychle - poradíte?

Posted: 22:43 29. May 2016
by Caehan
Aillen wrote:
pavad wrote:
RainMan wrote:]Plus vetsina SW baliku ovladacu grafiky ma podobnou funkci na nejake klavesove zkratce (u me napriklad SW balik ovladacu ATI grafiky). Nebo pokud jedes nwn pres steam (?) tak muzes vyuzit "tipanii" obrazku steamu.
Jaaj....vůbec nevím co je "steam" :oops:
Steam je klient který spouští jiné hry. Kdybys spouštěla NWN přes něj, věděla bys o tom - už podle toho, že by to bylo napsané pod používanou ikonou.

Re: Jak dělat screeny snadno a rychle - poradíte?

Posted: 18:13 14. Jun 2016
by soul1
akorat k tomu... co jsem se dival možná je to jen u mě ale Steam nejde použit s kombinaci Nwn jelikož NwN neni podporovanej Steamem