Page 1 of 1
UZAVŘENO - Drow
Posted: 11:08 20. Aug 2016
by PGlegali
Ahoj, drow nemůže (neumí) používat dlouhý luk, je to subrasa elfa tak by to umět měl, nebo je to záměr?
Re: Drow
Posted: 11:15 20. Aug 2016
by Paulus
Příklad:
Elf lesní
- klíčové slovo: žádné
- celková úprava vlastností: +2 obratnost, -2 odolnost
- změny proti klasickému nastavení rasy: žádný rozdíl
- dovednosti: +2 skrývání, +2 tichý pohyb, +2 hledání, +2 naslouchání
- ostatní: používání zbraní (dlouhý meč, dlouhý luk), ostrost smyslů, imunita na spánek, vidění za šera
Drow
- klíčové slovo: drow
- omezení: přesvědčení (jakékoliv zlé), Podtemno
- celková úprava vlastností: +2 obratnost, -2 odolnost
- změny proti klasickému nastavení rasy: žádný rozdíl
- dovednosti: +2 všímavost, +2 naslouchání, +2 hledání, +2 čarozpyt
- kouzla: temnota (1x denně)
- ostatní: používání zbraní (bič, scimitar, lehká kuše), ostrost smyslů, vidění ve tmě, oslepení na světle
Re: Drow
Posted: 11:31 20. Aug 2016
by PGlegali
Aha, mi nedošlo, že to budou jen ty tři vypsané zbraně i bez těch "elfských". Pochopil jsem to tak že "elfské" + vypsané, moje chyba. Díky za ujasnění.
Re: Drow
Posted: 11:46 20. Aug 2016
by rosnicka
no počkat, já mám obsidiana, jsou tam psané ty samé věci a dlouhý luk můžu používat bez problémů, vždyt drow je elf
Re: Drow
Posted: 11:55 20. Aug 2016
by Paulus
Co máš za class?
Re: Drow
Posted: 16:05 20. Aug 2016
by Barbar321
Bude to classem, protože normál i obsidian můžou obecně jen krátké luky
Re: Drow
Posted: 16:57 20. Aug 2016
by Paulus
Souhlasim.
Re: Drow
Posted: 21:22 20. Aug 2016
by rosnicka
je to hraničář, myslela jsem ze je to tím že je to taky elf
Re: Drow
Posted: 21:26 20. Aug 2016
by rosnicka
tak jsem to našla, je to povoláním - dlouhý luk patří mezi smrtící zbraně a tím pádem ho moje postava mít může.
A tím bych teda měla malou poznámku, u např. čaroděje je napsáno že ovládají zbraně čarodějů, ale už jsem nenašla jaké to jsou.
Re: Drow
Posted: 21:32 20. Aug 2016
by PGlegali
rosnicka wrote:tak jsem to našla, je to povoláním - dlouhý luk patří mezi smrtící zbraně a tím pádem ho moje postava mít může.
A tím bych teda měla malou poznámku, u např. čaroděje je napsáno že ovládají zbraně čarodějů, ale už jsem nenašla jaké to jsou.
Např. kouzelné hole.
Re: Drow
Posted: 21:36 20. Aug 2016
by rosnicka
no třeba, vím že i krátky luk může mít, ale je to trošku matoucí pro ty co to neznají a když je to napsané všade tak tam by asi taky mělo ne ?
Re: Drow
Posted: 22:39 20. Aug 2016
by Paulus
rosnicka wrote:no třeba, vím že i krátky luk může mít, ale je to trošku matoucí pro ty co to neznají a když je to napsané všade tak tam by asi taky mělo ne ?
Všechny jednoduché (poznamenáno v mechanice). Jake jsou jednoduché? Také najdeš v mechanice u rozdělení zbraní. A ne....všude všechno jednotlivě vypsané není.
EDIT: Nezapomenout že NT úprava těžké kuše je na smrtící tedy bez potřebného featu čaroděj ani zaklínač ji používat nemohou.
Každopádně příště kvůli přehlednosti prosím založit nový topic.....děkuji.
Pokud nebude během zítřka žádný další dotaz nebo poznámka k původnímu znění topicu tak to uzavřu. Děkuji za pochopení.