Page 1 of 1

OPRAVENO - UZAVŘENO - DD - obranný postoj

Posted: 10:08 02. Jan 2017
by AloneForever
Pokud postava zemře se zapnutým obranným postojem tak bonus do síly a odolnosti ji zůstává. A po oživení samozřejmě nemá postih na rychlost.
Postoj pak jde vypnout a dát vše do pořádku.
Ale bylo by asi vhodné, aby po oživení se zkontrolalo jestli jej má a vypl se.

Re: DD - obranný postoj

Posted: 10:50 02. Jan 2017
by Paulus
Je otázka jak chceme aby se to chovalo. Podle mne by měl postoj padat i ve chvíli kdy jdou HP na <= 0 nebo <0, těžko si někdo udrží postoj když leží někde v bezvědomí i když ho někdo "léčením nebo regenerací" nahodí zpět na nohy.

Pak by se to podle mne dalo i zakomponovat i do samotného postoje aby se bonusy zrušily když půjdou aktuální HP na požadovanou hodnotu buď <=0 nebo <0.

Nejsem si jist jestli kontrola na aktivní postoj při každém oživení je úplně to pravé ořechové.


@Kuciku, Rejty?

Re: DD - obranný postoj

Posted: 11:03 02. Jan 2017
by AloneForever
No problém je že pokud bys vypnul postoj v OnDying, kdy postava má mezi 0 a -11 HP, tak ztráta odolnosti by postavu zabila.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.

EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.

Re: DD - obranný postoj

Posted: 11:13 02. Jan 2017
by Paulus
AloneForever wrote:No problém je že pokud bys vypnul postoj v OnDying, kdy postava má mezi 0 a -11 HP, tak ztráta odolnosti by postavu zabila.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.

EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.
Tak teoreticky pracovat s hodnotou -11hp a nižší to už tě to stejně posílá k rohatýmu. Já to chápu, že při tom rozhraní 0 a -11 by ji to zabilo ale je otázka zda je správné aby bonusy z "postoje" v rozmezí 0 a -11 v tu chvíli nadále čerpala když je vlastně "ležák". (ale možná to už beru příliš HC).

Re: DD - obranný postoj

Posted: 13:36 02. Jan 2017
by kucik
Paulus wrote:
AloneForever wrote:No problém je že pokud bys vypnul postoj v OnDying, kdy postava má mezi 0 a -11 HP, tak ztráta odolnosti by postavu zabila.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.

EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.
Tak teoreticky pracovat s hodnotou -11hp a nižší to už tě to stejně posílá k rohatýmu. Já to chápu, že při tom rozhraní 0 a -11 by ji to zabilo ale je otázka zda je správné aby bonusy z "postoje" v rozmezí 0 a -11 v tu chvíli nadále čerpala když je vlastně "ležák". (ale možná to už beru příliš HC).
Tak pokud jí v malých, ne-li mínus HP, strhneš ten postoj, tak stejně umře, takže to bych fakt nedělal.
Kontrola a reset všech schopností při respawnu by být měla.

Re: DD - obranný postoj

Posted: 13:53 02. Jan 2017
by Paulus
kucik wrote:
Paulus wrote:
AloneForever wrote:No problém je že pokud bys vypnul postoj v OnDying, kdy postava má mezi 0 a -11 HP, tak ztráta odolnosti by postavu zabila.
Takže logicky je to možné až při vstupu do podsvětí nebo při oživení. A to už je teoreticky jedno.

EDIT:Navíc kontrola na to zda je aktivní postoj je kontrola jen proměnné tuším na kůži (pokud si to pamatuju dobře), a to výkonově není nic složitého.
Tak teoreticky pracovat s hodnotou -11hp a nižší to už tě to stejně posílá k rohatýmu. Já to chápu, že při tom rozhraní 0 a -11 by ji to zabilo ale je otázka zda je správné aby bonusy z "postoje" v rozmezí 0 a -11 v tu chvíli nadále čerpala když je vlastně "ležák". (ale možná to už beru příliš HC).
Tak pokud jí v malých, ne-li mínus HP, strhneš ten postoj, tak stejně umře, takže to bych fakt nedělal.
Kontrola a reset všech schopností při respawnu by být měla.
Dobro....to co sem psal už bylo trošku HC zamyšlení.