Nastavení a grafika v NWN
Posted: 14:53 17. Jan 2008
Takze tu mam par dotazu aby rec zas nestala:
1. Pouzivate ve hre Anti-aliasing ? a jakej mate z tech 4 moznosti nastavenej - ja jich par zkousel ale asi az na 1 mi to rozmazne Fonty coz je docela hnus...
2. Co je v pokrocilim nastaveni V-Sync ...mate to zapnuty ? a co to dela konkretne ve hre... nak se mi vokem nepovedlo poznat rozdil
3. Premejslim vo GeForce 7600GS AGP...mozna passiv chlazeni
Tak chci vedet (otazka spis pro Phottera
) jestli sem to z tohodle textu pochopil spravne
Je to tim ze tys chtel mit ty nejnovejsi ale ty to nepodporovali ?
Dik...ocekavam mnoho odpovedi a pripadnej Flame at se zas zabavime
1. Pouzivate ve hre Anti-aliasing ? a jakej mate z tech 4 moznosti nastavenej - ja jich par zkousel ale asi az na 1 mi to rozmazne Fonty coz je docela hnus...
2. Co je v pokrocilim nastaveni V-Sync ...mate to zapnuty ? a co to dela konkretne ve hre... nak se mi vokem nepovedlo poznat rozdil
3. Premejslim vo GeForce 7600GS AGP...mozna passiv chlazeni
Tak chci vedet (otazka spis pro Phottera
Je to tak ze kdyz si stahnu posledni ovladace kery podporovali radu 7000 ForceWare napriklad 82.00 - tak mi to pobezi vpohode ?Měl jsem problém s grafickou kartou nVidia GeForce 7600 GT, 256 MB DDRIII.
- S novými ovladači jsem nedokázal Neverwinter Nights zprovoznit. Měl jsem černou obrazovku. Nedalo se s tím nic dělat, ani spouštět přímo modul s parametry. Stejně tak jsem měl problémy i u jiných starších her (např. Star Wars: Knights of the Old Republic I a II, nebo Singles II)
- Se starými ovladači jsem zase měl tzv. "teleporty". Hra mi na lokále lagovala, všechny animace se zobrazovaly hrozně rychle a postava nechodila, ale teleportovala se i přes celou lokaci a chaoticky tam a zase zpátky. Bylo to nehratelné.
Angie (photter) přišel s řešením (měl podobný problém). Stačí nainstalovat ovladače nVidia verze Beta-158.19. Potíž je ovšem v tom, že tyto ovladače se dají získat jen velmi těžko (není to nejaktuálnější verze a beta-verze navíc nejsou vždy publikovány) a i když tato ovladače seženete, budou fungovat jen pro karty GeForce 8000-8900. Pokud chcete, aby vám ovladač fungoval i se staršími verzemi karet jako GeForce 5000, 6000, 7000, tak si musíte ovladač přepsat. Pro zkušenější uživatele:
- Stáhnete si ovladače beta 158.19
- Stáhnete si nejaktuálnější oficiální verzi ovladačů
- Dáte si porovnat obsah souborů nv4_disp.inf a soubor u verze 158.19 přepíšete tak, aby podporoval i starší karty.
Je to ovšem docela náročné pro méně zkušené uživatele, proto jsem se rozhodl dát sem už upravené ovladače beta 158.19 ke stažení. Takže, pokud mi důvěřujete, sosejte. Pokud ne, tak si to upravte sami
Instalace je jednoduchá, použijete aktualizaci stávajících ovladačů. Pozor, nejsou "certifikovány" Microsoftem, protože je to beta, takže musíte mít povolenou možnost instalace necertifikovaných ovladačů.
Je to tim ze tys chtel mit ty nejnovejsi ale ty to nepodporovali ?
Dik...ocekavam mnoho odpovedi a pripadnej Flame at se zas zabavime