Nejdřív zkusím reagovat na ostatní v bodech:
1)
Setkává se teď dost na trhu. To místo je podle mě Ok. Jen tam chybí nějaké lepší posezení. Takže bych to nějak upravil, jestli na náměstíčko s lavičkami nebo na park... to je otázka.
Hodily by se mi tam lépe lavičky. Je to přece jen místo před dílnami a trhy, kde probíhá obchod/práce.
2)
Hospoda v přístavu je špatně umístěná, kolem se vůbec nechodí, tudíž tam postavy zapadnou. To samé hospoda v Horním městě. Nějakou z nich bych dal k tomu "náměstí " místo té kuchařky.
Hospoda v horním městě je Racek. Jde o vyhlášené místo pro vyšší vrstvy, které se dobře hodí právě do horního města. Přesun na náměstí by mohl trošku zkomplikovat snahu vedení hráčské hospůdky i s personálem. Hospoda v přístavu je Škopek. Ta hospoda je celkem zažitá v přístavu. Přestěhování do centra dění by určitě usnadnilo snahu o naplnění hospody štamgasty a vedení se vším všudy. Ale rozhodně by to nemělo jít jen systémovým přesunem. Chtělo by to DM, které vyhodnotí situaci a na tom základě vyvolá možnost přesunu. Také je monžé nehýbat s ničím, jen Škopka dát blíže k trasám hráčů v přístavu.
3)
Puxina wrote:
- Osobně bych to horní město úplně zrušil a obchodníky přesunul k bance, akademii a nějaké obchodníky hodil do chrámové čtvrti...
Žádné horní město prosím nerušte. Už je to zažité místo pro bohaté obyvatele města, je tam i knihovna, palác, Racek. Spíše bych se zamyslel, jak ho lépe napojit na kanalizační systém, případně, jak ho unikátně využít, když už tu nebudou obchodníci. Není potřeba, aby každý kout města měl nějaké systémové využití. Různé hostince, lázně, nájemní domy, zapadlé uličky, sochy, nebo místa se svým geniem loci... to vše se může stát kulisami, třeba v hráčských hrách a DM Q. Také zde mohou být sídla spolků PC/NPC.
4) Shardonský hájek bych raději viděl opět v Dorenu. Příliš magie a teleportů mi osobně moc nesedí. Ale je to můj vyhraněný RP pohled na věc.
5)
Nalkanar wrote:
Škopek bych nechal v přístavu, je to hráčská hospoda, kterou si Molly vybojoval jako alternativu k Rackovi, nemyslím si, že by se měla přesouvat někam jinam, když je stavěná jako přístavní krčma.
Pohled na Škopek je trošku komplikovanější. On začínal jako přístavní pajzl, s NT se trošku posunul směrem k hostinci, později byla rozšířena nabídka, takže v současnosti je tam k dostání, dle mého, nejzajímavější kombinace pokrmů a pití. Na druhou stranu otázka přesunu jinam vyvstala hlavně s tímhle "velkým stěhováním všeho". Možná není třeba hýbat s ničím, jen dát hostinec blíže hlavní trase přístavu, aby zde byla větší šance potkat další postavy. Pokud přesun, tak na základě iniciace světa (DM).
-------------------
A ted moje návrhy/připomínky:
1) Logičtější zpracování kanalizace. V současnosti jsou v některých častech vstupy dva, jinde není žádný, kanalizace má podivné vrstvení a tvary. Do horního města, nebo přístavu třeba stoky vůbec nesahají. Také je tu otázka, zda neobnovit východ z města skrze kanalizaci, dříve tam býval. Pokud není zájem, aby byl východ jen tak přístupný, je možné tam dát určité překážky.
2) Není možné omezit výskyt slizů ve stokách (nahradit je něčím jiným)? Ty potvory mají asi zapnuté pravdivé vidění, takže spolehlivě detekují začínající tuláky, kteří tu expí, stejně tak nejlepší misry ukrytí. Přitom je někdo prozíravě spawnul snad do každé lokace pod městem. I bez nich současná AI posílá příšery přes celou lokaci hledat ukryté cíle, které vždy vidí naprosto jistě na míle daleko, ale když se k nim přiblíží, zjistí, že je vlastně nedovedou najít

. Slizové mi příjdou jako magicky oživené splašky... což by mi pasovalo třeba na stoky pod středním městem, kde sídlí věž mágů.
3)
Kupecká gilda - hlavní sídlo:
prostory v horním patře obchodní baziliky v Dolním městě karathském
Na tomto místě sídlí mnoho kupců, ale jako sídlo světem hýbající gildy mi to tam nepřipadá. Nemají tam ceduli, ani malou kancelář, jednací místnost, prostě nic. Nedá se tam něco přihodit, třeba místo již nepotřebného krámku alchymisty?
Ted se ještě zeptám obecně k aktuálně řešeným změnám měst. Bude nějaký "garant" kronikář/DM, který zkusí změny korigovat správně dle reálií? Nebo se bude řešit jen mechanická stránka? Ptám se proto, že tohle může být zajímavá šance dostat do světa více našeho světa Thalie. Opravit chyby, vhodně vložit atmosféru. Později by se pravděpodobně zase vše svedlo na "je hotovo, tak už to nebudeme měnit", tak at se s tímto počítá rovnou při změnách.