Page 1 of 1

NWN Thalie na Macu + NWN EE

Posted: 13:49 29. Oct 2019
by LDamian
1. Máte někdo zkušenost s hrou na Thalii z PC na Macu? Bude fungovat normální Windows instalace přes https://www.playonmac.com/en nebo je třeba pořizovat speciální verzi hry?

2. Dá se Thalie hrát s verzí NWN Enhanced Edition - https://www.gog.com/game/neverwinter_ni ... ition_pack a pokud ano, má nějaký smysl si ji pořizovat?

Re: NWN Thalie na Macu + NWN EE

Posted: 00:09 30. Oct 2019
by Caehan
Já s tím přestal když mi při jednom z upgradů Mac OS přestal fungovat wrapper z Wine.

EE myslím Thálii nerozeběhá, ale na Macu by EE jako taková fungovat měla, protože se pro něj prodává.

playonmac jsem nikdy nezkoušel a udělat novej wrapper u wine mi myslím nějak nešlo - už nevím, co přesně byl problém

Dobré řešení je nainstalovat si na část disku Okna před Boot Camp a prostě hrát odtamtud. To funguje dokonale, pokud máš na disku dost místa, jen kvůli tomu musíš restartovat počítač.

Re: NWN Thalie na Macu + NWN EE

Posted: 00:24 30. Oct 2019
by Nalkanar
Modul musí být pro EE upravený, je to defakto jiná hra. Takže Thalie a EE v tento moment ne.

Re: NWN Thalie na Macu + NWN EE

Posted: 00:26 30. Oct 2019
by LDamian
Caehan wrote:Já s tím přestal když mi při jednom z upgradů Mac OS přestal fungovat wrapper z Wine.

EE myslím Thálii nerozeběhá, ale na Macu by EE jako taková fungovat měla, protože se pro něj prodává.

playonmac jsem nikdy nezkoušel a udělat novej wrapper u wine mi myslím nějak nešlo - už nevím, co přesně byl problém

Dobré řešení je nainstalovat si na část disku Okna před Boot Camp a prostě hrát odtamtud. To funguje dokonale, pokud máš na disku dost místa, jen kvůli tomu musíš restartovat počítač.
Díky. Snad to poběží. Když ne,tak asi Windows instalaci.

Re: NWN Thalie na Macu + NWN EE

Posted: 00:27 30. Oct 2019
by LDamian
Nalkanar wrote:Modul musí být pro EE upravený, je to defakto jiná hra. Takže Thalie a EE v tento moment ne.
OK. Díky.

Re: NWN Thalie na Macu + NWN EE

Posted: 01:04 14. Apr 2020
by Nalkanar
https://www.gog.com/game/neverwinter_ni ... _pack_game

NWN EE (a k tomu navíc NWN Diamond Edition) je nyní na GOG v 50% slevě za 10€. Pokud bojujete se získáním originálního NWN + chcete být připraveni do (vzdáleného) budoucna, tak je ideální chvíle.

Re: NWN Thalie na Macu + NWN EE

Posted: 06:32 14. Apr 2020
by BlueOne
Jen upozorním, aby nedošlo k nedorozumění, že mě přes to nešly rozběhnout staré klasické nwn servery.
Zkrátka to našlo jen servery, co běželi na EE.

Pokud má někdo jinou zkušenost sem s tím jak na to.

EDIT Nalk: bylo pokryto v diskuzi výše. Každopádně dostanete jak běžné NWN (Diamond), tak i Enhanced dohromady za 10€.

Re: NWN Thalie na Macu + NWN EE

Posted: 08:46 06. Oct 2021
by Barbar321
Netušíte někdo, kam se ukládá log v EE?

Re: NWN Thalie na Macu + NWN EE

Posted: 10:53 06. Oct 2021
by Shaman88
Barbar321 wrote:Netušíte někdo, kam se ukládá log v EE?
Logování chatu je v EE ve výchozím stavu vypnuto.

Pro změnu nastavení v hlavním menu stiskni
Ctrl + Shift + F12

Otevře se ti menu nastavení. Klikni na config. Do filter napiš log (vyfiltruj vše co se týká logování) a zapni si cokoli chceš, a potvrd tlačítkem commit.
EDIT: Opravena klávesová zkratka.