Page 1 of 2

Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 20:59 13. Dec 2019
by Puxina
Ahoj ahoj,

na discordu Thalie se nám rozjela diskuze a pak jsme to ještě probírali s Nesquinkou a vyšel s toho dotaz nebo spíš nezávazná anketa pro hráče Thalie.

Dotaz je takový. Měl by někdo zájem se přidat ke skupině postav, které by tvořily jistou družinu s tím, že bychom si založili spolek?

Jde o hraní ve skupině cca 4-7 hráčů s tím, že bychom se domlouvali a hrávali pokud možno všichni spolu.

Erpilo by se, vybíraly dungy a podobně.

Ze začátku potřebujeme vědět, zda by někdo měl zájem. Zatím to vypadá, že jsme 3, takže ted otázkou zda se k nám má zájem někdo přidat.

V další fázi by se diskutovalo, co to bude za skupinu...návrhy co máme tak jsou Žoldáci, Piráti, Lovci odměn, Amazonky...a tak dále....prostě co si navrhneme a odsouhlasíme.

Očekával bych, že by to byla skupina co nejvíc podobných ras. Osobně bych byl rád, aby tam nebyla nesourodá směs člověk, elf, trpaslík, hobit, víla, anděl, tiefling ....ale aby to byla skupina třeba 5 lidí, 1 elf a 1 půlelf a podobně :) A aby se IC postavy znaly a měly popřípadě stejný příběh a tak dále .

Co vy na to? Měl by někdo další zájem?

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 14:59 14. Dec 2019
by Puxina
Doplnění. Postavy by začínaly od 1.lvlu a spolu i expily ;) Líp se tak rozvinou charactery a vztahy mezi postavama.

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 12:49 15. Dec 2019
by artaxas
To zní dobře. Osobně bych měl zájem. Za mně by se mi zamlouvala parta půlčíků :biggrin: Ale pokud by se nejednalo o víly, ieflingy, půlorky, tak bych se klidně přidal, kdybyste měli zájem.

artx

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 12:55 15. Dec 2019
by NesQe
Byli jsme s Puxem u lidí, protože jsou více univerzální jak na rp tak na možnost nějakých buildíků. Pulčíci jsou dost omezení na zbraně, ale pokud by mělo více lidí zájem o pulčíky než o lidi určitě jsou v možnostech.

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 13:07 15. Dec 2019
by tao kan
založím skupinku, která bude tuto skupinku lovit. přidá se někdo? :D

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 13:25 15. Dec 2019
by artaxas
NesQe wrote:Byli jsme s Puxem u lidí, protože jsou více univerzální jak na rp tak na možnost nějakých buildíků. Pulčíci jsou dost omezení na zbraně, ale pokud by mělo více lidí zájem o pulčíky než o lidi určitě jsou v možnostech.
Tak lidé a půl elfové jsou ideál.

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 13:40 15. Dec 2019
by Puxina
artaxas wrote:To zní dobře. Osobně bych měl zájem. Za mně by se mi zamlouvala parta půlčíků :biggrin: Ale pokud by se nejednalo o víly, ieflingy, půlorky, tak bych se klidně přidal, kdybyste měli zájem.

artx
Jo o pulčících jsme taky přemýšlelí, ale dík zbraním to jsou pižlové, ale možná by to šlo. To se pak rozhodne ;)

Zatím je nás tedy 5, pokud počítám i Wooh, který mi psal.
tao kan wrote:založím skupinku, která bude tuto skupinku lovit. přidá se někdo? :D
Hehe není problém :D Horší bude jak budou obě skupinky lovci odměn, tak si budou konkurovat :D

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 14:11 15. Dec 2019
by Xantipa
super, to se mi líbí. Jděte do toho, ráda vás podpořím :evil:

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 18:41 15. Dec 2019
by sandoftime
tao kan wrote:založím skupinku, která bude tuto skupinku lovit. přidá se někdo? :D
Já, ale jen pokud to bude skupina víl. Případně tieflingů, drowů nebo půlorků, hlavně žádné zvrhlosti typu lidi nebo elfové.

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 19:17 15. Dec 2019
by tao kan
sandoftime wrote:
tao kan wrote:založím skupinku, která bude tuto skupinku lovit. přidá se někdo? :D
Já, ale jen pokud to bude skupina víl. Případně tieflingů, drowů nebo půlorků, hlavně žádné zvrhlosti typu lidi nebo elfové.
něco takového? :)

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 19:21 15. Dec 2019
by LDamian
tao kan wrote:
sandoftime wrote:
tao kan wrote:založím skupinku, která bude tuto skupinku lovit. přidá se někdo? :D
Já, ale jen pokud to bude skupina víl. Případně tieflingů, drowů nebo půlorků, hlavně žádné zvrhlosti typu lidi nebo elfové.
něco takového? :)
To byla super parta. Jsem se při setkání s nimi napoprvé vážně vyděsil. :mrgreen:

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 10:54 16. Dec 2019
by Barbar321
Neříkám, že to není dobrý nápad, jistě by to oživilo i samotnou Thalii, ale jak třeba chcete docílit toho, aby i ta samotná skupina postupovala obdobnou rychlostí? Někdo bude mít více času, lvlově zbytku uteče a pak už mu opět nezbyde nic jiného, než sedět v hospodě u piva a čekat, než ho aspoň někdo ze skupiny dožene.

Stejně tak, co by bylo cílem skupiny? Budete jako lovci spoléhat pouze na dva dostupné lovčí a zkoušet ulovit, co se namane? Budete chtít spolupracovat s DMkem, přes které si jednotlivé a třeba i fiktivní lovy budete zařízovat (jako třeba, že do jeskyně zlobrů bude přidán zvláště nebezpečný jedinec, který terorizuje se svou bandou Doubkov a jehož je pro dobro mírumilovných půlčíků eliminovat)?

RPení budete nechávat v rovině brainstorming o strategii na složení konkrétních bossů a přežití v jejich dungu?

Bude cílem skupiny i něco (řekněme) dlouhodobějšího rázu, než ulovení každého bosse, který na NT se vyskytuje?

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 13:01 16. Dec 2019
by Shaman88
Co třeba kartografická společnost vydávající atlasy, mapy a průvodce a následně pokus o prodej jejich děl do knihoven po celém světě.
Zajímala by mě třeba publikace 7 divů světa.

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 13:13 16. Dec 2019
by sandoftime
Shaman88 wrote:Co třeba kartografická společnost vydávající atlasy, mapy a průvodce a následně pokus o prodej jejich děl do knihoven po celém světě.
Zajímala by mě třeba publikace 7 divů světa.
Stopařův průvodce Thalií

Re: Skupina - družina - spolek - smečka

Posted: 13:31 16. Dec 2019
by Puxina
Barbar321 wrote:......
Zatím jsme ve fázi, že zjištujeme, zda má někdo zájem a kdo má zájem.

Naše složení je zatím já, NesQe, DarkKnight, artaxas a wooh. Pokud má někdo další zájem se přidat, tak samozřejmě se může přihlásit.

Jak zmiňuješ Brainstrorming, tak ano ten budeme využívat. Až budeme mít členy, tak se teprve dohodneme na pravidlech , fungování a cíle skupiny.

Fáze 1 je ted - sehnat zájemce
Fáze 2 shodnout se na příběhu postav a skupiny
Fáze 3 domluvit se jak a kdy hrát
Fáze 4 buildy, kdo co bude hrát
a tak dále ... :)

A ano počítám s tím, že skupina by měla 90% času hrát spolu, takže by se nemělo stát, že by někdo utekl o víc lvlů. Vše je o domluvě. Není problém hrát ve skupině a jindy ve volném času si hrát své ostatní postavy.
Shaman88 wrote:Co třeba kartografická společnost vydávající atlasy, mapy a průvodce a následně pokus o prodej jejich děl do knihoven po celém světě.
Zajímala by mě třeba publikace 7 divů světa.
Jo i to se dá použít.
sandoftime wrote: Stopařův průvodce Thalií
Stopařův průvodce po galaxii je jeden z mých nejoblíbenějších filmů :D