Page 1 of 5
Funguje Thalie?
Posted: 10:30 27. Mar 2020
by Barbar321
Zdravim, chtěl bych zjistit, jestli thalie funguje, jak má. Zkoušel jsem se dostat na stránky (+se přihlasit) na dvou místech, nefungovalo. Tak jsem to bral, že jsou nějaké problémy a že se to časem opraví. Ale na třetím místě mi thalie (forum) naskočilo a koukám, že lidi se na serveru mění (takže to není jen nějaká statická obrazovka, co taky párkrát bývalo) Může mi někdo poradit, v čem může být zakopaný pes? Nemohla se třeba mooje adresa dostat do blokovaných?
Hlásí mi to, že IP adresa serveru thalie.pisfree.cz nebyla nalezena, tento web není dostupný
Re: Funguje Thalie?
Posted: 14:04 27. Mar 2020
by Desmond
Mám zhruba od včerejší půlnoci stejný problém. Web ani fórum se nenačtou. Chybová hláška:
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN
Poskytovatel internetu O2.
Připojení do hry funguje nadále bez problému.
Na fórum píšu přes VPN.
Re: Funguje Thalie?
Posted: 14:11 27. Mar 2020
by Barbar321
...a nějaký nápad, co by se mohlo stát, že mi to nyní nefunguje? Včera bylo ještě vše v pohodě, připojení k internetu je také v pořádku, jen mi to na těch standardních místech hlásí, že server nenalezen.
Teď, když zkouším Thalii z domova i z druhé domácí adresy, píše, že server nenalezen. Když jsem se ale na noťasu teď přes VPNku přihlásil do firemní sítě, dostanu se na forko (bez VPN taky nic).
Nebyl by nějaký nápad, co v tom může být za botu?
Re: Funguje Thalie?
Posted: 15:04 27. Mar 2020
by Desmond
Barbar321 wrote:...a nějaký nápad, co by se mohlo stát, že mi to nyní nefunguje? Včera bylo ještě vše v pohodě, připojení k internetu je také v pořádku, jen mi to na těch standardních místech hlásí, že server nenalezen.
Teď, když zkouším Thalii z domova i z druhé domácí adresy, píše, že server nenalezen. Když jsem se ale na noťasu teď přes VPNku přihlásil do firemní sítě, dostanu se na forko (bez VPN taky nic).
Nebyl by nějaký nápad, co v tom může být za botu?
Nejsem z toho o moc moudřejší než ty. Uvidíme, co ostatní. Některým prý funguje přístup bez problému.
Re: Funguje Thalie?
Posted: 15:10 27. Mar 2020
by Barbar321
Po restartu také nic
...ale ostatní, pokud mají stejný problém, nebudou moct nic nahlásit. Zkrátka se nedostanou na forko a budou nejspíš stejně jako já ráno předpokládat, že je nějaký problém na straně pilsfree (když server nenajde, do hry se nepřihlásí). Mě se to vlastně povedlo jen náhodou, že jsem na homeoffice a přihlásil jsem se na VPNku. Odpoledne budu mít taky smůlu a nedostanu se ani na forko (nedostanu se znova na VPN).
Re: Funguje Thalie?
Posted: 15:17 27. Mar 2020
by NesQe
U mě vše funguje bez obtíží jak hra tak forum a stránky.
Re: Funguje Thalie?
Posted: 15:19 27. Mar 2020
by Rejty
Mně to funguje normálně.
Re: Funguje Thalie?
Posted: 15:26 27. Mar 2020
by Barbar321
Nu, možná jsem jediný, komu to nefunguje (ze dvou IP adres), ale na druhou stranu, pokud je ještě někdo, komu to nefunguje, nebude mít jak dát zprávu, že mu to nefunguje

Re: Funguje Thalie?
Posted: 15:30 27. Mar 2020
by Desmond
Barbar321 wrote:Nu, možná jsem jediný, komu to nefunguje (ze dvou IP adres), ale na druhou stranu, pokud je ještě někdo, komu to nefunguje, nebude mít jak dát zprávu, že mu to nefunguje

Určitě nejsi jediný. Já to zkoušel ze tří ip adres a bez úspěchu. Jedinou cestou zůstává VPN.
Re: Funguje Thalie?
Posted: 15:49 27. Mar 2020
by Fryn
Pokud by se jednalo čistě o nemožnost dostat se na stránku, tak by mě napadlo zkusit vymazat historii, cache browseru nebo zkusit anonymní okno.
Pokud blbne i připojení do hry, tak je to zřejmě něco v síťovém nastavením domácí konfigurace (možná nějaký systémový update ?) nebo na straně operátora poskytovatele internetu.
Hru jsem zatím nezkoušel, ale hlavní stránka a fórum bez problému i bez potřeby VPN.
Re: Funguje Thalie?
Posted: 15:53 27. Mar 2020
by Barbar321
Je mi ale divný, že se mi to děje na dvou naprosto nepropojených počítačích a v podstatě náhle. Takže by mi bylo divný, že by se na dvou odlišných počítačích přes noc nějak změnila konfigurace domácí sítě.
Re: Funguje Thalie?
Posted: 15:58 27. Mar 2020
by Desmond
Barbar321 wrote:Je mi ale divný, že se mi to děje na dvou naprosto nepropojených počítačích a v podstatě náhle. Takže by mi bylo divný, že by se na dvou odlišných počítačích přes noc nějak změnila konfigurace domácí sítě.
Kdo je poskytovatelem tvého internetového připojení?
Re: Funguje Thalie?
Posted: 16:01 27. Mar 2020
by Nalkanar
Dle toho, co jsem probral s lidmi na Discordu, tak je nějaký problém u poskytovatelů.
Mám UPC/Vodafone a jede mi vše jako vždy.
Xantipa má O2 a nejede jí to.
Paulus na O2 telefonu nefunguje, ale na O2 firemní lince ano.
Re: Funguje Thalie?
Posted: 16:03 27. Mar 2020
by Desmond
Taky mám O2, nefunguje na mobilním připojení ani na domácím xdsl.
Re: Funguje Thalie?
Posted: 16:04 27. Mar 2020
by Desmond
Takže to vypadá, že problém má asi jen O2. Pokud to Barbar nevyvrátí