Page 1 of 1
Politická korektnost
Posted: 22:32 03. Jul 2020
by xpm335
Jen si to tu odložím, netřeba komentáře.
Re: Politická korektnost
Posted: 22:54 03. Jul 2020
by Pajule
Takovej poslušnej chlapík co nechodí se zbraní v ruce, pěkný!

Re: Politická korektnost
Posted: 22:58 03. Jul 2020
by xpm335
Re: Politická korektnost
Posted: 23:00 03. Jul 2020
by xpm335
Dám to sem ještě zezadu, takovej magnet na sekeru bych bral taky

Re: Politická korektnost
Posted: 23:09 03. Jul 2020
by Nalkanar
Re: Politická korektnost
Posted: 23:28 03. Jul 2020
by Desmond
100% Realismus
Re: Politická korektnost
Posted: 23:30 03. Jul 2020
by Pajule
Desmond wrote:100% Realismus
loool, tohle mi připomíná mě když někam jedu

Re: Politická korektnost
Posted: 00:07 04. Jul 2020
by Goran
Příjde mi, že mezi intentářem a autenticky dobovým nošením zbraně je přece jen určitý rozdíl

.
Re: Politická korektnost
Posted: 01:04 04. Jul 2020
by Desmond
Jen jestli za tím nestojí spíš naše vlastní hráčské pokrytectví. Trváme na historické pravdivosti jen když se nám to právě hodí. Jiné kiksy a prohřešky nás příliš netrápí. Třeba právě to patero zbrojí a zbraní v inventáři.
Kdyby ve hře existoval item balisty, tak by ji polovina z nás měla permanentně v inventáři. Sám bych tím byl jistě vinen. Co kdyby náhodou.
Dalším nejasnostem snad předejde revize karathských vyhlášek, které tentokrát neopomenou obsáhnout i polearmy a jiné typy zbraní. Toliko k bezpečnosti v naší fantasy metropoli

Re: Politická korektnost
Posted: 01:58 04. Jul 2020
by Goran
Z mého pohledu v téhle otázce stojí v popředí "odehrání RP", které dle mého jasně určuje problém.
Nikdy za svoji hráčskou kariéru jsem se nesetkal s vynuceným požadavkem DM, nebo v běžném RP, odehrát vše co mám v inventáři. Pokud tam mám tři zbroje, můžu to prostě z nějakých pohnutek nehrát/ignorovat. Případně hrát, že jsem si pro ně někam stranou zašel. Pak situace vypadá RP přirozeně a realisticky, což je většinou cíl věčného boje RPera proti systému. Není to dokonalé, ale je to určitý komrpomis. Kdybychom se rozhodli odehrát v hlavním herním čase kompletní inventář u všech postav, pravděpodobně by to vedlo k mimořádně zajímavým situacím. A nepopírám, že bych na tom byl nějak lépe než ostatní

.
Narozdíl od kompletního inventáře postava se svojí hlavní zbraní musí hrát a manipulovat běžně. Musí tuhle část odehrávat RP. Šermíři nosí hrdě meč u pasu. Naproti tomu třeba držitelé dřevcových zbraní.. ti se mohou dostat do zvláštních situací. Ne každý si z RP pohnutek chce strčit halapartnu do brašny. A ne každý si ji chce připnout na záda (protože tak se ta zbraň prostě nenosila, podobně jako jiné zbraně má svá specifika). Jediná alternativa je držet ji v ruce, nebo opřenou o tělo.
Pokud je v plánu přihlédnout s různým přístupem ke konkrétním zbraním, tak je nejspíš věc v řešení a nezbývá, než se těšit na výsledek

.
Re: Politická korektnost
Posted: 11:29 04. Jul 2020
by zdech
Snaha o realismus je fajn, jen tedy nejde v simulovaném světě dotáhnout zcela do konce. To není pokrytectví, ale selský rozum. V systému, kde věc položená na zem zůstane na svém místě dokud s ní někdo nepohne nebo ji nepohltí hniloba či rez se dá koumat nad realistickými obsahy inventářů. V takovém světě si ale nehrajeme.
Že nechtějí autority aby se jim v zalidněném městě toulali civilisti s obnaženými halapartnami přes rameno se dá pochopit, zbytečně to zvyšuje počet otočením setnutých lidí.
Řešit to může naprostý zákaz. Nebo *výdejní místo* na kraji města, případně *nesení zbraně* bezpečným způsobem.
Základní požadavek je nemít v určité oblasti v rukou k boji připravenou zbraň. Tomu se dá herně jak vycházet naproti a se systémem spolupracovat, tak napadat a poukazovat na nesmyslnost. Snaha o spolupráci se systémy v sobě skrývá méně křiku a šetří nervy (hlavně když není dostupná přijatelná alternativa).
Re: Politická korektnost
Posted: 11:57 04. Jul 2020
by Desmond
zdech wrote:...
Hezky sepsáno. Podařilo se ti vypíchnout to podstatné. Řešení, které navrhuješ není daleko od našich vlastních plánů k revizi městských vyhlášek. Víc už k tomu asi netřeba dodávat.
Jsme ve vtípcích, takže nemá smysl brát tuto diskuzi příliš vážně.
Hezký víkend Vám všem

Re: Politická korektnost
Posted: 11:59 04. Jul 2020
by Desmond
Re: Politická korektnost
Posted: 10:33 07. Jul 2020
by Mourisson1