Ani nevím jak to pojmenovat.
Posted: 21:04 10. Aug 2020
Tak,
začnu asi tím co mě nasralo a nejen dnes.
První co bych tak zmínil. Oceňuji snahu Dm něco dělat. Co však necením je jen konstantní posouvání se od ničeho k ničemu. Svenn prožil v Karatě ic 30 let. Kdyby neumřel, tak ani nevím že se tam něco změnilo. 30 let se nestalo lautr nic co by posunulo globálně příběh. Je sice super že občas si přečteme o něčem co se stalo ve světě, bez dopadu na Karatu je to ale co? "Meh, tak se něco děje. Mě se to netýká." V důsledku to nikoho nezajímá. Kupříkladu linie s trpaslíkama a jejich ambasádou.
Hráči by daleko více ocenili než nějaké pošahané změny systému to že si Dmko občas sedne za konzoli a zarpí za dítě "Jůůů hele mami, to je rytíř" nebo Obchodník najednou začne handlkovat cenu. To jsou kravinky které oživují svět, ne něco napsaného na foru co si ani každej nemusí přečíst a důsledky z toho jsou hovno 0 nic.
Což mě dostává k aktivitě. Kumpanie měla 12 lidí cca, měsíc a půl se hrálo každý večer. Každý týden byl pro ně event kam chodili i ostatní. Opravdu vaše jediná interakce byla ta že někdo přijde za stráž buzerovat za halapartnu? Really? To je až výsměch. Psal jsem Damienovi o orcích, navrhoval jsem tu linku znovu otevřít. Co si budeme, skončila s otevřeným koncem ,nebyl důvod to větší skupině nedat. Na odpověď čekám od začátku KVětna, budiž. Stane se že si nevšimneš zprávy 3 měsíce. Desmonda i chápu, má práci s nikdy nekončícím questem kterej ocení 2 hráči ze serveru. Tak či onak, varoval dopředu že toho má hodně OOC a proto není čas na nic většího než na hru přes Forum.
Nalka ani zmiňovat nebudu protože by to bylo moc afektované, nicméně věřím že nejsem jedinej s negativním názorem.
Pokud nemáte čas nebo chuť hrát, dejte kurva drát možnost i jiným se ukázat. Nemluvím teď o sobě, věřím že za tu dobu co hrajeme se dost lidí zamyslelo nad tím že by Dmkovalo.
Možná to tak vidím jen já, třeba máte své oblíbence kterým se věnujete častěji. Nicméně já Dm ve hře vidím jen když je třeba vybírat pokuty nebo rozpatlávat hovna.
Tak, dostávám se k tomu co je totální hovno. Vysvětlete mi který zabedněnec rpil to že se nějaká hospodská hádka u které se ani nikdo nepobodal doputovala k Tabernovi.
Uvedu krásný příklad situace. *Taberna sedí ve své pracovně zahlcen dokumenty a přijde jeho pohunek s další várkou* "Pane mám tu pro vás ty stavy obilných zásob Karaty, hlášení o průzkumu za Imperiální linii, 4 šlechtické diplomy na podepsání a mimoděk, dva plebejci se pohádali v hospodě. Měl by jste to okamžitě řešit" Stalo by to milí zlatí to, že by ho Taberna vyhodil oknem a našel si někoho nového kdo ho nebude zahlcovat kravinama.
Kdo by kdy viděl aby někdo řešil hádku v přístavní hospodě kde běžně chodí prostitutky? To už jste tak zoufalí že se musíte chytit každého konfliktu?
To že někdo pokutuje za "Tasenou" halapartnu ani nebudu komentovat. To je chyba v zákonech které by se měli udělat přednostně a ne nějaká pošahaná classa mága.
Nalku, tohle je další věc. Hlavní DM a kronikář, kamaráde. Nevidím žádnej posun od dob kdy si to vzal kokosovi. S tím byla aspoň jistota že si člověk zarpí. Třeba vám to líp šlape ve vývoji, nicméně 99% lidí tady není aby se honilo nad tím jaký čísla vytáhli v dungu. Ale pro RP. https://www.youtube.com/watch?v=LqBY-u-TwME
Takže tímto shrnu aktivitu z mého tak že pokud si hráč neudělá, tak nemá.
Nemělo by to být tak aby se to takto muselo řešit. Přece jen máme hrát společně a ne tak že někdo musí prosit někoho aby něco mohl.
Viz slavnost v Karatě kde se to muselo řešit přes Nové Vary.
Chyby a mezery a že jich je kamarádi!
Chybějící zákony, naprosto monotolni přístup jakéhokoliv npc. Asi to nevidíte ale každý strážný je přes kopírák, stejně tak ouřadi a vše kolem.
Co se týká mechaniky, místo toho aby se navyšoval nefunkční obsah, co třeba opravit ten co už je? Kupříkladu Vazač.
To že odeberete stínová zranění ani nemluvím, to je hovadina největšího kalibru. Do hry to jen přídávalo a nikdy neubíralo.
Hrát střelce v dnešní době? S tím jak je to nastavené je to spíš výsměch než kvalitní hraní. Ano teď myslím i na lidi co jen farmí.
Inflace světa Thalie.
Hou, tohle je největší komedie co jsem kdy viděl.
Nastavíte výkupy, looty a vše nad miliony a pak má hráč 20 milionu a víte co? Je to chudák co má málo!
Karatská grejšle se dá přirovnat k říšské marce po válce. Můžu si těma milionama možná tak osušit slzy že nemám na zbroj.
Zdražujete nájmy aby se redukovala ale víte co? vznikne ještě větší. Nízké levely které to nejvíc zasáhnout přijdou o peníze rychleji takže je musí rychleji vydělávat. Jednou přejdou hranu toho kdy už nechybí a jsme na ještě horším bodě.
Co si jeden večer sednout a vymyslet jak se dají investovat ty miliony po high level postavy? Kupříkladu výstavba nové kolonie, sponzorování různých aktivit státu a tak dále.
Tak se zbavíte inflace, že dáte proč a za co utrácet, ne tím že nutíte lidi ještě víc skladnit.
Potom vznikají situace kdy jeden má 50 milionu a je mu to na nic. "Tvoje rodina nemá vliv a tak nemůžete mít hrobku" To že zaplatil přestavbu hřbitova totiž nic neznamená. Protože peníze nic neznamenají. To je příklad uvedený ze Svenna.
Tak, když už jsem se dostal ke Svennovi.
Svenn byla původně epizodka naprosto vybočující z realii Thalie. Byl to hrubián hovado a kretén největšího kalibru. Taková byla postava.
Dovolím si tvrdit že Svenn byl zahrán kvalitně. (Ne ke konci kdy mě už jen to že na něj hledím sralo )
Zažádal jsem i o měšťana, dobře to bych i překousl že mi ho nedáte. Přece jen Svenn zásluhy neměl ale říkal jsem si že by jste mohli odměnit to hezké rp hráče.
Nestalo se, dobře.
Co ale naprosto nepochopím je když si řeknu o expy. Nechci ani Svennův majetek kterej bych si mohl pohodlně přehodit z postavy na postavu bez postihu aneb "Dědictví" a neřeknete ani Bu. Když je legální si prodávat vlastním postavám pod RP záminkou typu "Nikdo jinej to nedělá tak si to pošlu přes jinou postavu" Tohle podporovat je hnus velebnosti. Když si ale hráč po x letech rpení charakteru vybočujícího z linie průměrnosti řekne o nějakou výhodu nebo odměnu. Tak se můžu třeba posrat.
Poučení? Nehrajte jiné charaktery! Hrajte paladiny nebo kněžky co nic nedělaj. Jen tak něco z toho můžete mít i po umrtí postavy. A to že tady postava jen tak neumře. Je to doslova na nic. 4 nebo 5 let v čudu a pro co? Abych si od Nalka poslechl jak není důvod něco takového dělat.
Nebudu tady rozepisovat nic víc, už tak je to dlouhé a je mi naprosto jisté že dostanu ban za vulgarismy.
Uzavřu to tedy s přáním hezkého dne a nadějí že se jednou stanu tak kvalitním DM pokud se mi povede nasbírat aspoň podobný počet banů na foru jako naše Hlavní legenda.
Svenn
PS : Píšu to s žaludkem v krku jak jsem naštvanej takže hrubky nejspíše budou v hojné míře.
začnu asi tím co mě nasralo a nejen dnes.
První co bych tak zmínil. Oceňuji snahu Dm něco dělat. Co však necením je jen konstantní posouvání se od ničeho k ničemu. Svenn prožil v Karatě ic 30 let. Kdyby neumřel, tak ani nevím že se tam něco změnilo. 30 let se nestalo lautr nic co by posunulo globálně příběh. Je sice super že občas si přečteme o něčem co se stalo ve světě, bez dopadu na Karatu je to ale co? "Meh, tak se něco děje. Mě se to netýká." V důsledku to nikoho nezajímá. Kupříkladu linie s trpaslíkama a jejich ambasádou.
Hráči by daleko více ocenili než nějaké pošahané změny systému to že si Dmko občas sedne za konzoli a zarpí za dítě "Jůůů hele mami, to je rytíř" nebo Obchodník najednou začne handlkovat cenu. To jsou kravinky které oživují svět, ne něco napsaného na foru co si ani každej nemusí přečíst a důsledky z toho jsou hovno 0 nic.
Což mě dostává k aktivitě. Kumpanie měla 12 lidí cca, měsíc a půl se hrálo každý večer. Každý týden byl pro ně event kam chodili i ostatní. Opravdu vaše jediná interakce byla ta že někdo přijde za stráž buzerovat za halapartnu? Really? To je až výsměch. Psal jsem Damienovi o orcích, navrhoval jsem tu linku znovu otevřít. Co si budeme, skončila s otevřeným koncem ,nebyl důvod to větší skupině nedat. Na odpověď čekám od začátku KVětna, budiž. Stane se že si nevšimneš zprávy 3 měsíce. Desmonda i chápu, má práci s nikdy nekončícím questem kterej ocení 2 hráči ze serveru. Tak či onak, varoval dopředu že toho má hodně OOC a proto není čas na nic většího než na hru přes Forum.
Nalka ani zmiňovat nebudu protože by to bylo moc afektované, nicméně věřím že nejsem jedinej s negativním názorem.
Pokud nemáte čas nebo chuť hrát, dejte kurva drát možnost i jiným se ukázat. Nemluvím teď o sobě, věřím že za tu dobu co hrajeme se dost lidí zamyslelo nad tím že by Dmkovalo.
Možná to tak vidím jen já, třeba máte své oblíbence kterým se věnujete častěji. Nicméně já Dm ve hře vidím jen když je třeba vybírat pokuty nebo rozpatlávat hovna.
Tak, dostávám se k tomu co je totální hovno. Vysvětlete mi který zabedněnec rpil to že se nějaká hospodská hádka u které se ani nikdo nepobodal doputovala k Tabernovi.
Uvedu krásný příklad situace. *Taberna sedí ve své pracovně zahlcen dokumenty a přijde jeho pohunek s další várkou* "Pane mám tu pro vás ty stavy obilných zásob Karaty, hlášení o průzkumu za Imperiální linii, 4 šlechtické diplomy na podepsání a mimoděk, dva plebejci se pohádali v hospodě. Měl by jste to okamžitě řešit" Stalo by to milí zlatí to, že by ho Taberna vyhodil oknem a našel si někoho nového kdo ho nebude zahlcovat kravinama.
Kdo by kdy viděl aby někdo řešil hádku v přístavní hospodě kde běžně chodí prostitutky? To už jste tak zoufalí že se musíte chytit každého konfliktu?
To že někdo pokutuje za "Tasenou" halapartnu ani nebudu komentovat. To je chyba v zákonech které by se měli udělat přednostně a ne nějaká pošahaná classa mága.
Nalku, tohle je další věc. Hlavní DM a kronikář, kamaráde. Nevidím žádnej posun od dob kdy si to vzal kokosovi. S tím byla aspoň jistota že si člověk zarpí. Třeba vám to líp šlape ve vývoji, nicméně 99% lidí tady není aby se honilo nad tím jaký čísla vytáhli v dungu. Ale pro RP. https://www.youtube.com/watch?v=LqBY-u-TwME
Takže tímto shrnu aktivitu z mého tak že pokud si hráč neudělá, tak nemá.
Nemělo by to být tak aby se to takto muselo řešit. Přece jen máme hrát společně a ne tak že někdo musí prosit někoho aby něco mohl.
Viz slavnost v Karatě kde se to muselo řešit přes Nové Vary.
Chyby a mezery a že jich je kamarádi!
Chybějící zákony, naprosto monotolni přístup jakéhokoliv npc. Asi to nevidíte ale každý strážný je přes kopírák, stejně tak ouřadi a vše kolem.
Co se týká mechaniky, místo toho aby se navyšoval nefunkční obsah, co třeba opravit ten co už je? Kupříkladu Vazač.
To že odeberete stínová zranění ani nemluvím, to je hovadina největšího kalibru. Do hry to jen přídávalo a nikdy neubíralo.
Hrát střelce v dnešní době? S tím jak je to nastavené je to spíš výsměch než kvalitní hraní. Ano teď myslím i na lidi co jen farmí.
Inflace světa Thalie.
Hou, tohle je největší komedie co jsem kdy viděl.
Nastavíte výkupy, looty a vše nad miliony a pak má hráč 20 milionu a víte co? Je to chudák co má málo!
Karatská grejšle se dá přirovnat k říšské marce po válce. Můžu si těma milionama možná tak osušit slzy že nemám na zbroj.
Zdražujete nájmy aby se redukovala ale víte co? vznikne ještě větší. Nízké levely které to nejvíc zasáhnout přijdou o peníze rychleji takže je musí rychleji vydělávat. Jednou přejdou hranu toho kdy už nechybí a jsme na ještě horším bodě.
Co si jeden večer sednout a vymyslet jak se dají investovat ty miliony po high level postavy? Kupříkladu výstavba nové kolonie, sponzorování různých aktivit státu a tak dále.
Tak se zbavíte inflace, že dáte proč a za co utrácet, ne tím že nutíte lidi ještě víc skladnit.
Potom vznikají situace kdy jeden má 50 milionu a je mu to na nic. "Tvoje rodina nemá vliv a tak nemůžete mít hrobku" To že zaplatil přestavbu hřbitova totiž nic neznamená. Protože peníze nic neznamenají. To je příklad uvedený ze Svenna.
Tak, když už jsem se dostal ke Svennovi.
Svenn byla původně epizodka naprosto vybočující z realii Thalie. Byl to hrubián hovado a kretén největšího kalibru. Taková byla postava.
Dovolím si tvrdit že Svenn byl zahrán kvalitně. (Ne ke konci kdy mě už jen to že na něj hledím sralo )
Zažádal jsem i o měšťana, dobře to bych i překousl že mi ho nedáte. Přece jen Svenn zásluhy neměl ale říkal jsem si že by jste mohli odměnit to hezké rp hráče.
Nestalo se, dobře.
Co ale naprosto nepochopím je když si řeknu o expy. Nechci ani Svennův majetek kterej bych si mohl pohodlně přehodit z postavy na postavu bez postihu aneb "Dědictví" a neřeknete ani Bu. Když je legální si prodávat vlastním postavám pod RP záminkou typu "Nikdo jinej to nedělá tak si to pošlu přes jinou postavu" Tohle podporovat je hnus velebnosti. Když si ale hráč po x letech rpení charakteru vybočujícího z linie průměrnosti řekne o nějakou výhodu nebo odměnu. Tak se můžu třeba posrat.
Poučení? Nehrajte jiné charaktery! Hrajte paladiny nebo kněžky co nic nedělaj. Jen tak něco z toho můžete mít i po umrtí postavy. A to že tady postava jen tak neumře. Je to doslova na nic. 4 nebo 5 let v čudu a pro co? Abych si od Nalka poslechl jak není důvod něco takového dělat.
Nebudu tady rozepisovat nic víc, už tak je to dlouhé a je mi naprosto jisté že dostanu ban za vulgarismy.
Uzavřu to tedy s přáním hezkého dne a nadějí že se jednou stanu tak kvalitním DM pokud se mi povede nasbírat aspoň podobný počet banů na foru jako naše Hlavní legenda.
Svenn
PS : Píšu to s žaludkem v krku jak jsem naštvanej takže hrubky nejspíše budou v hojné míře.