Budoucnost Thalie
Posted: 12:50 28. Sep 2021
Pěkný den,
přinášíme zde tuto anketu, abychom tentokrát, možná poprvé nechali vás, všechny co na Thalii hrajete, tvoříte nebo jste hráli a tvořili, rozhodnout jak si budoucnost Thalie dále představujete.
Text od Shamana:
Ještě je nutno podoktnout, že toto rozhodnutí nemá vůbec vliv na aktuální imperiální kampaň.
Rozhodněte se pro jednu z těchto možností:
A) Přijímám možnost nového světa Thalie pod NWN EE. Pokud Shaman, a později ostatní členové týmu nový svět dokončí, tak tento svět v budoucnu Thalii nahradí. Ve chvíli kdy se tento čas bude blížit, Tým Thalie bude o této skutečnosti neprodleně informovat a umožní dokončit příběhy postav ke spokojenosti hráčů, popř. je promítne do budoucího světa.
B) Odmítám možnost nového světa Thalie pod NWN EE. Shaman toho už udělal dost a mám rád Thalii takovou jaká je. Shaman se postará, aby dle vůle DM týmu zrušil poslední úpravy, které provedl (např. zrušení omezení odpočívání v konkrétních lokacích). Poté Shaman opustí aktivní tým Thalie a zůstane jen jako servisní podpora v případě nouze.
Na případné dotazy Shaman odpoví.
Anketa končí v sobotu 9.10. o půlnoci.
přinášíme zde tuto anketu, abychom tentokrát, možná poprvé nechali vás, všechny co na Thalii hrajete, tvoříte nebo jste hráli a tvořili, rozhodnout jak si budoucnost Thalie dále představujete.
Text od Shamana:
Proto se nyní dostáváme k celé pointě toho příspěvku, této ankety.Hlasování, zda tento stav příjmete nebo odmítnete. Tým bude toto rozhodnutí respektovat.Shaman88 wrote: Mnoho let jsem Thalii vyvíjel s tím přinést zábavu všem, tedy hráčům, DM ale i sobě. Ano nebudu to skrývat, Thalii věnuji čas primárně kvůli sobě, protože mě to baví, baví mě tvořit nové a nové mechanisky, mechaniky a systémy pro vás. Mám k Thalii trošku jiný vztah než většina z vás, protože jsem defakto nikdy nebyl aktivním hráčem a přišel jsem na Thalii rovnou tvořit. Tedy jako hráč téměř Thalii neznám, a to se prakticky za ty roky, co jsem tady nezměnilo.
Thalie je obrovská, opakuji to často, ale je to prostě tak. Tým Thalie poslední 2 roky vyvíjel podle vize Thalie2, zkráceně T2, která byla čistě z mé hlavy, a byla celá o tom jak rozkopaný a nekonzistentní modul sjednotit cestou co nejmenších změn a dalo mi spoustu práce o smysluplnosti této vize přesvědčit ostatní členy týmu. Od té doby jsme aktivně pracovali na vývoji, proběhlo asi 9 větších balíků změn (workpackage), rozdrobených do menších celků a aktuálně je v běhu 10. balík cca od konce minulého roku, během kterého se měli aplikovat změny do světa, lokací, spawnů atd… a já u toho doslova vyhořel. Jak jsem psal výše, Thalie je obrovská, balík změn, který se měl promítnout byl obrovský. Udělal jsem 2 sady lokací, stálo mě to 2 dlouhé večery a od té doby jsem neměl již žádnou chuť a pár měsíců jsem se tomu vyhýbal a každé spuštění toolsetu a představa práce, co musí být udělaná ve mě vyvolávala další a další odpor.
Toto se změnilo až v průběhu prázdnin, kdy jsem se dozvěděl o přechodu Equilibrie na NWN Enhanced Edition (dále jen EE). Řekl jsem si, že tvorba v NWN mě baví, a chci ještě dále něco dělat a tak jsem se začal věnovat EE. Doslova ze dne na den, jsem se k tvorbě v NWN zase vrátil a řekl si, že nechci pokračovat tam kde jsem skončil před půlrokem, ale chci něco nového. A začal jsem tvořit - Thalii jak si ji já sám představuji, bez toho abych šel cestou
nejmenších změn, ale cestou k cíli, který řeší vše co mi na Thalii přišlo nesmyslné. A nebál jsem se řezat do zavedených pořádků takovou vervou že nezůstal kámen na kameni. A zároveň jsem se snažil, dělat vše maximálně efektivně.
To bylo cca před 2 měsíci, dobou kterou jsem strávil aktivním vývojem, kdy ráno jsem tvořil vize a přemýšlel o vývoji a po večerech do noci aktivně implementoval. A teprve před pár dny, když už jsem seznal že toho mám dost, jsem s tím vyšel na povrch.
Takže nyní mám větší část jádra nového světa, Thalie pro EE. Ale toto jádro je natolik rozdílné od stávající Thalie, že není možný přímý přechod, a to ani pro postavy ani pro svět jako takový a pro zachování logičnosti reálií by bylo nutné posunout věk světa o cca 200 let dopředu.
Tedy za předpokladu, že bych tento projekt někdy dokončil. Což není rozhodně 100%ní, ale je zde rozhodně větší šance než dokončení T2, které se aktuálně blíží nule.
Nejzásadnější vlastnosti eeThalie, nebo výrazně rozdílné vlastnosti:
1) Svět odstraňuje nedovoluje tvorbu supermanů, systémově snižuje sílu postav na úroveň nebo spíše blíže úrovni běžného obyvatelstva. Maximální úroveň je snížena na 16, veškeré další úpravy světa, mechaniky a systémy s tímto stropem počítají a naplno jej využívají. (Mezi návazné zásahy třeba patří úprava zbrojí, které mají úplně jiné parametry v základu pouze lehké zbroje poskytují bonusy do obranného čísla, střední a těžké zbroje poskytují nemalé pohlcení zranění.)
2) Dosažení maximální úrovně je výrazně snadnější než nyní, ale jejím dosažením vývoj postavy nekončí. Systém rozlišuje 2 míry zkušeností - první bojové definují úroveň postavy a plní je jak časové zkušenosti tak zkušenosti za zabíjení příšer. Druhá míra jsou zkušeností životní, které mají definované milníky (můžeme říct něco jako úrovně). A tyto milníky přidávají další někdy drobné, někdy zásadní bonusy do vývoje postavy (nikoli do mechaniky). Zkušenosti životní plní časové zkušenosti, zkušenosti obržené z výroby, objevování nových lokací a dalších zdrojů. Systém motivuje a zvýhodňuje dlouhohrající postavy.
3) Nový systém smrti, který nemá vůbec vliv na zkušenosti postav. Systém je plně zaintegrovaný do zbylých částí systémů, je navázaný na soustavu questů a roli a pozici Astarotha ve světě. (Blížší informace o tomto systému primárně pro DM)
4) Změna/zjednodušení systému odpočinku a únavy.
5) Obrovská změna craftu - Craft rozdělený na výrobní činnosti (jobs) a očarování. Výrobní činnosti (joby) jsou modulární, je k dispozici paleta vstupů s definováním výstupů. Nastaven tak, aby bylo možné vytvořit desítky řemesel, a jejich tvorba byla snadná - tedy možnost zapojit hráče a DM do tvorby řemesel (např. kovářství, krejčovství, keramika, farmářství, sýrařství a podobně). Očarování naproti tomu definují fixní postupy. Je vázáno čistě na postavu, nikoli na dovednosti hráče. Očarování nemá časovou složku výroby, celkově výrobní činnosti šetří čas. Jejich omezení nekonečné produkce je přímo v mechanismu výroby.
6) Systém zbožnosti (boží oblíbenosti), který podporuje mnohobožství (polyteismus). Pokud postava nečerpá svou sílu přímo z boha, může si zbožnost budovat u více (teoreticky i klidně všech bohů). Zbožnost je pak sice omezená, nikdy nic negarantuje ale boží zásah může postavě pomoci. Naopak postavy čerpající moc od konkrétního boha mohou dosáhnout vyšší úroveň zbožnosti, mají striktnější podmínky ale za určitých okolností jim bůh přímo garantuje danou výhodu. Vliv bohů se promítá do všech faktorů života na Thalii.
7) Snížení magické dostupnosti ve světě. Svět nyní rozlišuje nízkou magii (0-4 okruh) a vysokou magii (5-8 okruh, popř. 4. okruh pro paladina a hraničáře). Magie se dělí na mystickou, božskou a přírodní. Každý typ magie se liší v přístupu k nízké a vysoké magii. Zatímco nízká magie je svým způsobem běžná a svět s ní počítá, vysoká magie je něco nestandardního. Systém je velmi rozsáhlý. Např. božská magie je přímo vázaná na zbožnost.
8) Nový systém pokladů, namísto trofejí postava může získat konkrétní předměty vázané na danou oblast.
9) Úpravy mechaniky, které celý koncept doplňují a podtrhují. Asi nebudu psát konkrétní úpravy, je jich hodně ale všechny jsou primárně k budování jednotné identity světa a pevnějšího navázání mechaniky na reálie.
10) Systém pro podporu spolků, možnost definovat role ve spolku a práva, pokud spolek získá nějakou systémovou výhodu. Správce spolku získává nástroj, kterým může odměňovat členy i nečleny spolku zkušenostmi (množství se pomalu generuje časem v závislosti na velikosti spolku, popř. může DM přidat spolku nějaké zkušenosti)
Systém úkolů (questů) využívající nwn rozhraní v deníku postavy.
11) Interaktivní hádanky do dungeonů.
12) Snížení obtížnosti světa, bezpečné cesty mezi městy.
13) Nové nástroje pro DM, vybírací perzistentní truhly pro výběr konkrétních předmětů. Craftové truhly a batohy umožňující symbolizovat dosud nevydané řemeslo, tedy dát hráčům možnost vyrábět výrobky dle jejich IC příběhu. Systém pro nastavení platu postavám.
14) Podpora nových prvků nekromancie - nová tvorba nemrtvých a golemů.
15) Nové obchody s novými typy výrobků, dynamické byty - s vlastní možností zařizování, unikátní vzhledy povolaných bytostí, opravdové familiary (né bojové příšery, ale mazlíčci, které se ale vyplatí mít sebou vyvolané i v boji). A podobně.
16) A hlavně pak kompletní obměna bytostí ve světě, s potřebnými zásahy do lokací, odpovídající časovému posunu a událostem co se na světě během té doby děly.
Ještě je nutno podoktnout, že toto rozhodnutí nemá vůbec vliv na aktuální imperiální kampaň.
Rozhodněte se pro jednu z těchto možností:
A) Přijímám možnost nového světa Thalie pod NWN EE. Pokud Shaman, a později ostatní členové týmu nový svět dokončí, tak tento svět v budoucnu Thalii nahradí. Ve chvíli kdy se tento čas bude blížit, Tým Thalie bude o této skutečnosti neprodleně informovat a umožní dokončit příběhy postav ke spokojenosti hráčů, popř. je promítne do budoucího světa.
B) Odmítám možnost nového světa Thalie pod NWN EE. Shaman toho už udělal dost a mám rád Thalii takovou jaká je. Shaman se postará, aby dle vůle DM týmu zrušil poslední úpravy, které provedl (např. zrušení omezení odpočívání v konkrétních lokacích). Poté Shaman opustí aktivní tým Thalie a zůstane jen jako servisní podpora v případě nouze.
Na případné dotazy Shaman odpoví.
Anketa končí v sobotu 9.10. o půlnoci.