Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Jakým způsobem jsem se dostal/a k hraní nwn na persistentních světech?

Na doporučení přátel.
55
46%
Po singl kampani, jsem chtěl zkusit i mulťák.
19
16%
Holdoval jsem "papírovým" rpg a tohle k nim mělo nejblíž.
13
11%
Jsem fanoušek rpg ze staré školy a nwn má ten správnej feeling.
10
8%
Chtěl jsem zkusit i něco jiného, než to co nám servírují klasická MMORPG.
3
3%
K nwn jsem se přesunul z podobné onlinovky (UO, atd.)
10
8%
Kvůli své holce/klukovi ;)
3
3%
Zcela náhodou.
6
5%
Žádná s hlasovacích variant se mi nelíbí, svou "story" sepíšu do diskuze.
0
No votes
 
Total votes: 119

User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by -RoF- »

RPG sem hrál jen málo, jinak sem trávil čas u strategii a akčních stříleček :) K NWN mě dotáhl vladaboss (takže doporučení kámoše) , který ted už asi nehrává, nevím. Takže začátek byla zaklínačka na démoně a pak to začlo první polodračící :roll: na Dragonhammeru po krachu DH sem šel na Démonu, mezitím jsem různě občas navštívil jiné moduly a nakonec skončil tady. :D :twisted:

Jinak tam by spíš mělo být. "Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové a jak je udržet?" :wink:
S tím souvisí i onen odliv některých hráčů na jiné moduly a nebo to že přestali hrát.
A to samé s těma novýma. Sice je sem nalákáš, ale musí se naučit co a jak a hlavně je tady musíš nějak udržet.
Jináč to bude jen další maximum směřující k minimu v křivce sinusovce. Ale tak uvidíme co se vykoumá.

Takhle statistika se hodí, aspon víme kdo jak přišel k NWN :wink:
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Narsith
Šlechtic
Posts: 418
Joined: 13:05 30. Jul 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Narsith »

Ja jsem začinal na UO a pokračoval na L2,NWN on-line začali hrat synove a ja se tak nejak chytil :).Jinak singl mě vubec neoslovil.
Last edited by Narsith on 08:32 28. Apr 2011, edited 1 time in total.
ACC Bziik
Awken Nord-Nabručeny zaklinač,druh překrasne bardky Sally a hrdy otec
Robert Ness-Kněz na baterky
Dermond Meynolds-Chladně arogantni synek Kory a Falliona

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechno v životě se dá přežít,kromě smrti
sendys
Rytíř
Posts: 644
Joined: 19:04 08. Jul 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by sendys »

diablo,Baldurs, IW, online UO L2 WoW u kamosu a LoL, NWN jsme zacali s bratrem otec se pridal pozdeji to same mam pocit ze s uo nalakat nove lidi ? je tam problem ze sice na tomto svete je krasny vyber ale resi se stale to same dokola system je stale dokola ze je tu mao lidi (neboli ze tu malokoho potkate) zacatecni tezkost (treba pk jezevci jsou to zmetci) a posledni pripad nepokracovani pribehu thalie .... proto lidi odchazej a je mozne ze to nikdo jinej neskousi pac si vyslechne nazor tech co tu zacali a nijak to nedokoncili .... :)takovy to problem je dale taky obcas hraci atd je toho dost .... pr si clovek precte hezke realie ale jukne na foru a tam uz se mu to nelibi a rekne ze je to nejaka kravina ..... stejne se zapojenim DM nechci rikat ze je necospatne ale chtelo by to mozna vic a pro vice lidi a nebo vuebc jen obcas popichnout hrace NPc ale jinak ne :) ja se sem vracim napriklad kvuli jednomu cloveku ostatni mi sou tentokrat putna
Život je svině, a teď vypadni mám práci.
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by davidsoft »

-RoF- wrote:Jinak tam by spíš mělo být. "Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové a jak je udržet?"
S tímto plně souhlasím. Mě by nevadilo hrát stále se stejnými hráči, alespoň bych už věděl, co od nich mohu očekávat, a oni by věděli, co mohou očekávat ode mě. Chtělo by to, aby si tu každý našel něco, kvůli čemu pro něj bude mít smysl hrát pořád.

Jinak, mám dva přátele, které bych sem rád dostal, ale toho jednoho ani nemá smysl, protože by u toho nevydržel déle než dvě hodiny, takže by se nestihl naučit ani ovládání, natož nějaké reálie. Ten druhý je podle mě velmi nadějný (mám s ním dobré zkušenosti z L2), ale psal, že nemá peníze, takže uvidím v budoucnu.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
sendys
Rytíř
Posts: 644
Joined: 19:04 08. Jul 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by sendys »

ale psal, že nemá peníze, takže uvidím v budoucnu.[/quote]
dotaz co stim souvysi prachy?:)
Život je svině, a teď vypadni mám práci.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Nalkanar »

No u Questů musím říci, že jelikož jsem tu dělal menší výpomoc, tak mnozí hráči na TH nedoceňují questy, které jsou založené na víc než "najdi, zabij, dones". Jakmile je potřeba pro quest zvážit důkladné čtení reálií, historie světa atd., tak to nebývá moc přijímáno. Aspoň tak nějak jsem to viděl a bylo mi to tak řečeno, a proto jsem tu v posledních asi třech měsících strávil nějaký čas.

Jinak problém s komunitou... začněme u problému NWN:
hra je stará, graficky nepříliš líbivá --> takže musíme to cílit na lidi, kteří na hře ocení víc než jen "tohle je nejnovější pařba, se super náročnou grafikou a já to hraju, takže jsem king"

pak je tu otázka RP:
RP, svět který není zcela statický --> tohle nemusí každého bavit, hrát postavu a řešit IC a OOC, ale spousta lidí je toho schopna, jen musí najít to kouzlo RP... u mě bylo spouštěčem to, že mám rád příběhy, píšu příběhy, a hraní MMORPG je o neustálém kolečkování, kde příběh moc nevymyslíte
atd.
.
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Desmond »

Název audítka je správný, potíže s úbytkem hráčů si zaslouží svou vlastní diskuzi. Stejně tak si troufám tvrdit, že co se týče odlivu lidí, jde spíš o sezónní záležitost, většinou migrují stále ti samí hráči, kteří jsou na honbě za Sant Grealem (dokonalým serverem) a tak putují z místa na místo, podle toho který server je zrovna in a nebo na kterém serveru je právě nejvíc živo. Nepochybně čas od času mizí i jiní hráči, kteří s tou sezónní vlnou nijak nesouvisí a jejich odchod je spojen s nějakým konfliktem a nebo nespokojeností se stavem serveru. A právě těm by mělo být věnováno druhé vlákno.
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by -RoF- »

Desmond wrote:Název audítka je správný, potíže s úbytkem hráčů si zaslouží svou vlastní diskuzi. Stejně tak si troufám tvrdit, že co se týče odlivu lidí, jde spíš o sezónní záležitost, většinou migrují stále ti samí hráči, kteří jsou na honbě za Sant Grealem (dokonalým serverem) a tak putují z místa na místo, podle toho který server je zrovna in a nebo na kterém serveru je právě nejvíc živo. Nepochybně čas od času mizí i jiní hráči, kteří s tou sezónní vlnou nijak nesouvisí a jejich odchod je spojen s nějakým konfliktem a nebo nespokojeností se stavem serveru. A právě těm by mělo být věnováno druhé vlákno.
Aha tak to potom jo ;). Tak aspon víme že je 50% vliv kamarádů, kteří přetáhnou lidi k hraní dané hry.

Jinak s tím přeléváním hráčů máš pravdu, to je i dobře vidět v tom grafu co jsem tady posílal (viz nižejc). A sezoní úbytek je přirozený jev...léto minimum, zima maximum.

Jen to téma s nespokojeností se stavem serveru, to bude asi flame jak kráva, no uvidíme :roll: :D :twisted:
Attachments
x.JPG
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by davidsoft »

sendys wrote:ale psal, že nemá peníze, takže uvidím v budoucnu.
dotaz co stim souvysi prachy?:)
On nemá Neverwinter Nights, takže by si tu hru musel koupit.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by DenGrasse »

Fakt nemá 250,- Kč?
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Prasokralik »

otázka spíš zní, jestli mu stojí za to 250 kč investovat do pc hry ;) ne každý shledává hry atraktivní natolik, aby za ně utrácel, byť je ta částka opravdu minimální
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Rejty »

Může si tu hru někde přepálit nebo stáhnout...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by DenGrasse »

Prasokralik wrote:...
pokud je napsáno "nemá prachy" tak si pod tím rozhodně nepředstavím úvahu kterou předkládáš.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Prasokralik »

DenGrasse wrote:
Prasokralik wrote:...
pokud je napsáno "nemá prachy" tak si pod tím rozhodně nepředstavím úvahu kterou předkládáš.
To už je tvůj problém
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Desmond »

Poslední příspěvky byly přesunuty do topicu : Pro nováčky a začátečníky.
Locked