Obchod s NPC

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

cmon
Pomocník
Posts: 244
Joined: 18:08 06. Oct 2007

Obchod s NPC

Post by cmon »

Tak co jak se vám líbí nový systém obchodování s NPC-éčkama? :D
Mě osobně to moc nevyhovuje je to podle mne celkem složité a o nic to není lepší než ten obyčejný systém obchodování, ale zase je celkem realistický asi si budu muset zvyknout :)
Moidrin Kluzký z rodu Rudovousů - Trpaslík-obchodník s nedostupným zbožím
Bolák Obrolom - Hobit-Pán šelem, zabiják orků
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Obchod s NPC

Post by nomis_b »

Mne se to strasne moc libi!!
Libi se mi, ze si muz uvsechno vyzkouset na sobe. Treba pri nakupu obycejneho obleceni je to uplne super, protoze z toho, jak to vypada v obchode, se clovek nedozvi nic.

Treba pri napisu luxusni panske pradlo a obycejne panska pradlo nebyl rozdil v tom, jak to vypada.. ale ten rozdil ve vyzazi, natoz pak ten dotek :roll: :lol:

Ale nevim, jak moc to buguje. Jeste sem nezkousel nic vynest z obchodu. Nastesti sem na vse zatim mel dostatek penez. S tim, bych se ale chtel zeptat, co se stane, kdyz to odnesu (treba omylem) ?? Zautoci na mne straze, nebo men nekdo upozorni ??

A pri vyberu zbrani je taky krasa si vyzkouset vsechyn kombinace, a az pak si koupit tu nejvyhodnejsi. Cisla si dovedu spocitat, ale prece jenom, takhel je to jednoduzsi..napr, pro zkousku, zda na danou zbran bude fungovat KEEN a pod.
A zase se craftí...
User avatar
monstera
Mistr
Posts: 885
Joined: 16:10 27. Apr 2007
Location: Ivory
Contact:

Re: Obchod s NPC

Post by monstera »

cmon wrote:Tak co jak se vám líbí nový systém obchodování s NPC-éčkama? :D
Mě osobně to moc nevyhovuje je to podle mne celkem složité a o nic to není lepší než ten obyčejný systém obchodování, ale zase je celkem realistický asi si budu muset zvyknout :)
Je to systém převzatý z EQ, nevadí mi příliš moc,i když starý považuji za lepší, jen silně vadí , že není známa cena výrobku přímo ve vitrině...
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
cmon
Pomocník
Posts: 244
Joined: 18:08 06. Oct 2007

Re: Obchod s NPC

Post by cmon »

přesně tak není znama cena to za prvé a za druhé se sortiment těch věcí hoooooodně zmenšil už to není tak krásné vybírání jako dřív. Ještě jsem ani nenarazil na žádnou barvu, kterou bych si mohl to suché oblečení trochu obarvit a nakupování šípů je taky hrozný, když se to musí nakupovat po jednom šípu. Nejde ani tak o ten systém jak o to, že se vytratilo pár věcí a zmenšila se rozmanitost zboží.
Moidrin Kluzký z rodu Rudovousů - Trpaslík-obchodník s nedostupným zbožím
Bolák Obrolom - Hobit-Pán šelem, zabiják orků
Theo
Měšťan
Posts: 227
Joined: 01:49 28. Apr 2007

Re: Obchod s NPC

Post by Theo »

Mne sa to tiez nepaci. Ma to svoje vyhody, ale to preklikavanie v truhle je hrozne.
Ora et Labora
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Obchod s NPC

Post by kucik »

Neni prevzaty z Equilibrie. Funguje na dost odlisnem principu.
Osobne bych nejradsi, aby se vetsina predmetu, co neni potreba zkouset prodavala normalne, ale na obchody se budou brzo vazat dalsi veci a tohle je nejjednodussi zpusob, jak je aplikovat.
Pokud se pokusite neco odnest, jsou upozorneni DM a po nekolika takovych pokusech s vami NPC na nejakou dobu odmitnou uplne obchodovat.
To, ze neni videt cena, je neprijemne a pravdepodobne se to casem doplni.

Hmm nakupovani sipu po jednom? To by me fakt zajimalo, kdo ten obchod plnil.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
cmon
Pomocník
Posts: 244
Joined: 18:08 06. Oct 2007

Re: Obchod s NPC

Post by cmon »

kucik wrote:Hmm nakupovani sipu po jednom? To by me fakt zajimalo, kdo ten obchod plnil.
Jen že jsem viděl třeba v doubkově u pračníka šípy a šipky jak tam byly náskládány po jednom
Moidrin Kluzký z rodu Rudovousů - Trpaslík-obchodník s nedostupným zbožím
Bolák Obrolom - Hobit-Pán šelem, zabiják orků
liuk
WB Thalie
Posts: 220
Joined: 14:16 09. May 2007

Re: Obchod s NPC

Post by liuk »

Barvy budou doplněny. Větší sortiment zatím neutáhne modul. Zato každý předmět (snad s vyjímkou knih, kde je to napsáno) jde dát do perzistentní truhly a vydrží v ní beze změny.
cmon
Pomocník
Posts: 244
Joined: 18:08 06. Oct 2007

Re: Obchod s NPC

Post by cmon »

díky za info aspoň vím jak na to jsme :D
Moidrin Kluzký z rodu Rudovousů - Trpaslík-obchodník s nedostupným zbožím
Bolák Obrolom - Hobit-Pán šelem, zabiják orků
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Obchod s NPC

Post by Krata »

Mě se to líbí a sem s tim spokojen, líbí se mi vybíra ve skříni a pak si to vyzkoušet.. a menší sortiment? jak to? já sem zatim u každýho viděl to co by měl prodávat? mín zboží, každej nemá nekonečno věcí a musí se dodělat a těch pár kroů a jeden článek navíc snad nezabijo pro zjistění ceny, teda možná u vybíraní prstenů nebo nečeho podobného, to je trochu únavný neustále chodit sem a tam zjištovat ceny, pravda.. alejesli bude opraven, jen dobře
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
Phantorris
Šlechtic
Posts: 341
Joined: 13:36 07. Aug 2007
Location: Plzeň

Re: Obchod s NPC

Post by Phantorris »

Nevím jestli je to opomenutí, záměr a nebo má hloupst, ale přijde mi divné, že u Teogila v Ivory ani u platneře v Karathe nemaji jediný štít. Mimochodem u kováře u východní brany neni možný nic koupit. A já teda nevim kde se dá koupit štít.
Mimochodem přijde mi, že zbraně a zbroje by mohly bejt takový pestřejší a barevnější jako to bylo před Wipem.
P.S. Já vim je to detail, ale mě osobně chybí takovej ten "templářskej" typ brnění (lepší popis mě nenapad) např jako měly Karathské nebo Isiské stráže. Nebo já před wipem :)
edit:Nevim jak přesně fungujou přehozy přes zbroj, ale nejsou zastak levny a ani tam neni napsany co umi.
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu

Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Obchod s NPC

Post by Lord_Berserk »

Phantorris wrote:Mimochodem přijde mi, že zbraně a zbroje by mohly bejt takový pestřejší a barevnější jako to bylo před Wipem.
P.S. Já vim je to detail, ale mě osobně chybí takovej ten "templářskej" typ brnění (lepší popis mě nenapad) např jako měly Karathské nebo Isiské stráže. Nebo já před wipem :)
edit:Nevim jak přesně fungujou přehozy přes zbroj, ale nejsou zastak levny a ani tam neni napsany co umi.
Jo-o souhlas :wink:

BTW: Takze nevim jak je to po cely Thalii ale v pousti se prodavaj kulicky do praku a sutraky po jednom to je hrozny kupovat to po jednom...zabira to misto a hlavne tech 10 kulicek a kamenu co se da ziskat je dost malo ...a dal mi vtom obchode u kovare chybi sipky (vrhaci i do kuse) :)
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Obchod s NPC

Post by kucik »

Lord_Berserk wrote: BTW: Takze nevim jak je to po cely Thalii ale v pousti se prodavaj kulicky do praku a sutraky po jednom to je hrozny kupovat to po jednom...zabira to misto a hlavne tech 10 kulicek a kamenu co se da ziskat je dost malo ...a dal mi vtom obchode u kovare chybi sipky (vrhaci i do kuse) :)
To je moje chyba. Uz opraveno.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Obchod s NPC

Post by LDamian »

Mam z toho zatim trochu rozporuplne pocity. Je tam potencial v tom stylu obchodovani, ale:

- zatim dost zavaznych bugu, ktere je treba odladit

- vzhledem k tomu, ze obchod ma byt dynamicky, tak bude treba pokazde projit tech 20+ obrazovek truhly, aby se clovek podival, zda tam neni neco specialniho? No da se na to asi zvyknout.

- zatim mam pocit, ze v obchodech v podstate nejsou zadne slusne veci - tim nemyslim veci +10 do skryvani a podobne, ale bezne +2 na utok, na obranu a podobne. :o) Ale tohle je zatim moc brzo resit - prvne je tu potiz s tim, ze nejlepsi veci se tam mozna nevejdou a potom videl jsem tech obchodu zatim moc malo. Navic mozna tyto veci budou spis z craftu a v tom pripade je to proste dane tim, ze craft jeste neni.

- nenasel jem v obchode obycejnou lekarnu - byla u druida pred jeho zmenou

- nechapu, proc ma druid v shardonskem hajku v nabidce takove odpornosti jako je usekla hlava, telo na kulu, lektvary pusobici zraneni - neni to nahodou chyba?! Protoze mne to prijde vhodnejsi spis k nejakemu temnemu klerikovi mozna nebo magovi.

- nenasel jsem v prodeji zatim zadne magovske svitky - mozna jsem se spatne dival? Nebo je to zamer?

- v nekterych truhlach podle mne zbytecne velke mnozstvi stejnych predmetu. Zakladni zbran si podle mne vetsina lidi koupi uz pri prichodu na svet a nebude moc lidi, co bude dokupovat obycejny mec az ve hre. Podle mne tedy staci tak jeden v truhle na restart, zejmena pokud ho ma v nabidce vic obchodniku. To plati zejmena o Karathe a podobne, kde uz preci jen vetsina lidi asi kouka spis po zbranich +1. Kdyby se pocet obyc zbrani snizil, tak bude vic mista v truhle a bude to prehlednejsi.


To je tak zatim jake mam dojmy - neni to jeste zdaleka nazor, na ten je hodne brzy. Celkove myslim, ze by ten styl obchodovani mohl byt fajn, pokud se podari vychytat vsechny bugy a dosahne se rozumneho kompromisu v te rychlosti nakupovani. Cena u predmetu primo by take byla dobra...

Jeste: ten kdo vymyslel nastaveni tech predmetu ma me diky, musela to byt poradna drina. :o))
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Obchod s NPC

Post by Krata »

hmm.. ted mě napadlo, co to rozdělit na kvalitu? jako že normal zbraněj do jedný skřínky s názvem meděné zbraně, +1 do další truhli s názvem železné zbraně a tak.. vyřešilo by se jak uskladnění těch předmětů tak požadovaná přehlednost (aspon trochu)
Ale asi zabere trochu víc místa
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
Locked