Odlog u spawn pointu bosse

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Sorrow »

-darkvision- wrote:
Radim wrote:Projít to v invisu a kuchnout bosse není nic špatnýho ne?Já tehle topic pochopil tak,že dotyčný se odlogne u bosse a při logu ho rovnou kuchne a tradááá třeba v invisu pryč.
Jánevím, ale probíhat dung když za potvory máte kolem 2xp, na tom nevidím nic špatného.

Ale nalognout a odlougnout u bosse to je již jiná.
Tak proč když máš za normální potvory jen tak málo chodíš na bosse za kterého máš tak 20 xp? :roll:

Ono než řešit jestli je to špatné bo ne by možná neškodilo řešit ty lidi jestli jsou normální bo ne.
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Thuereg »

To že někdo projde dung v invu teď vubec neřešim. Netvrdim, že mi to nevadí, ale to je fuk. Jde o ten odlog. Logneš si u bose kuchneš ho a odlogneš. Počkaáš si na další restart zatimco hraješ jinou postavu a znova.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Derken- »

A já to tak se Seraphem dělal, proběhl v invisu a kuchl bosse, invis/GS a hurá další dung. A dělal jsem to tak, protože jsem byl ve hře x krát víc než moji spoluhráči a s otatníma jsem neběhal(proč asi?). A dělal jsem to kvůli tomu, že po úpravách sem neměl možnost ten dung vybít celej i s bossem a NEBO jsem mohl běhat jeden dung za 50 minut a to teda ne.

Ale to, aby tam někdo přímo lognul, zabil bosse, vzal loot a odlogl tam. To mi přijde moc. Možná by stačil takovej ten skvělej scriptík co despawne bosse + loot, když někdo v dané lokaci logne.
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Jeanes
Rytíř
Posts: 619
Joined: 11:05 28. Aug 2008
Location: Zákupy
Contact:

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Jeanes »

no tak pánové, vy co tu s jistotou odsuzujete běhání po dungu v invisu rovnou k bosovi. Ještě jste něřekli co vám na tom příjde tak nenormální :) No povídejte! Třeba nakonec vymyslíme nějaký manuál jak se má takový dung správně procházet :mrgreen: Tak aby to bylo "RP"? Nebo "normální"? Nebo "tak jak se to má"? Povídejte
Bůh s náma a dobré pryč!

Čvachtana Mlaskalová: "S tou ctí si pochopitelně dělám pr***..."
Kapibarana Bobříková
Balisstra Zau’ndar
Nenia Dea
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Thuereg »

Já myslim že sem tu založil topic za učelem řešení jedný konkrétní věci a to je zanechávání postavy na spawnu bosse za učel lognutí, kuchnutí, odlognutí. To, že někdo běhá v invu nebo ne na to teď zvejšky prdim. Mužu to taky udělat lektvary zas tak drahý nejsou.

Rád bych teda slyšel vyjádření DM na tohle téma, tzn: Mám osobu hlásit pod záminkou nějakýho trestu pokud jí načapu nebo co?

Pak už to tu klidně zamkněte, protože se tu zase začínaj řešit kraviny kolem.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Daanri »

Prebehnutie dungu v invisu az k bossovi je spatne.
Opakovene lognutie v dungu priamo u bossa a nasledne odlognutie je spatne.

Co je natom zle a preco je to zle tu vypisovat nebudem, kazdemu co sa nad tym chvilu zamysli to urcite dojde samo.

Opakovanim podobnych cinnosti dosiahnete len to, ze sa vymyslia obmedzenia, ktore tomu zabrania.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Jeanes
Rytíř
Posts: 619
Joined: 11:05 28. Aug 2008
Location: Zákupy
Contact:

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Jeanes »

Ta druhá věc je jásná, je to v rozporu s RP logikou. Ale to probíhání v invisu nikoliv, nerozumím, nechápu a pochybuju, že mi to dojde. Jestli vám to je jasné, tak mi to prosím řekněte. Snad vám to nedá tolik práce, mě poučit, jestliže vám to jasné je :)
Bůh s náma a dobré pryč!

Čvachtana Mlaskalová: "S tou ctí si pochopitelně dělám pr***..."
Kapibarana Bobříková
Balisstra Zau’ndar
Nenia Dea
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Rejty »

Obíhání dungů v invisu s cíleným lovením bossů bez vybití okolního spawnu je špatné a DM to budou trestat, pokud to někdo bude dělat opakovaně.

Je to nenormální hlavně z toho důvodu, že high level postavy obíhají low level dungy v invisu a zabíjejí jen bosse kvůli trofeji a prachům. Poté tam jde parta, pro kterou je ten dung určený, s velkými obtížemi se tam probije a najde tam jen "staženýho" bosse a nic.

Už tu bylo dost případů právě tohoto jednání, kdy nejmenovaný high level charakter obíhal za restart x dungů a zabíjel jen bosse a takhle furt dokola každý restart jen do zblbnutí a všude bylo prázdno.
Vedoucí týmu Thalie
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Prasokralik »

No odlog u bosse určitě trestat, přeci jen to je systémové zneužití hry.

probíhání dungu v invisu je ale přece něco jiného. Invis je schopnost postavy. Stejně jako zloděj to může prolézt ve skrytu. Spíš než tohle ooc trestat (je to v podstatě ooc trest za rp hru, žádný mág nebo zloděj přece nevezme dungeon hurá stylem alá 300) připravit nějaká zajímavá spestření, aby dotyční sice měli před bojovníky výhodu ve schopnosti se schovat, ale aby zas bojovníci a jiní co hrají hurá stylem měli výhodu ve svém pomalejším postupu.

O čem mluvím? Do každího dunku stačí dát jednu, dvě dynamicky generované pasti, co zruší ivnist/GS/skrývání, občas nechat spawnout náhodně potvoru co má TS, případně přiad pár dveří od kterých je klíč v turhle uprostřed nejbližšího spawnu (jak známo otevření bedny zruší jak invis, tak skrývání)

mág/zloděj pak vybijí dungu cca polovinu, ne uplně celý ale to už je myslím v rovnováze. Nejde přece o to, aby postavy chodili vyrubat všechna npc v každé lokaci, ale o to, aby každý class vynaložil podobné úsilí k získání svého pokladu ne?
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Thuereg »

Hezky řečeno
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Daanri »

Ano na takych rieseniach sa pracuje a dalo by sa povedat, ze kazdy dungeon bude prerobeny do noveho stylu, ktory takymto veciam zabrani. Lenze ako som spominal inde malo nas a prace vela, takze to chvilu potrva. Do tej doby sa proste pouzije OOC riesenie, ktorym je zakaz odlogovavat u bossa a prebiehat dung v invise.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Prasokralik »

Tak to dejte do pravidel, která má každý znát, ať je v tom jasno ;) To že to napsal rejty a dokonce červeně a tučně je sice hezký, ale říct že se něco bude trestat jen tak mezi debatou v zapadlém topicu . . .
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Daanri »

Coskoro to pribudne hadam do castych prohresku.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Hafen
Šlechtic
Posts: 389
Joined: 13:43 05. Apr 2011
Contact:

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by Hafen »

Jelikoz ted chci hrat postavicku vraha, nejen skrze system ale i role play, znamena to ze uz se nemuzu v dungeonu plizit na konec? Proc tam teda rvu svoje body? Skryvani je uz i tak silne omezeno, a to nepocitam fakt, ze mi spoluhraci neustale opakuji ze skryvani nema vyznam protoze jsou vsude vesmes straze a npc s true videnim.

Co kdyz mi nekdo da ukol bosa zabit, taky se k nemu nemuzu odplizit a musim pobit vsechno okolo ackoliv to pujde jednak proti povaze postavy a bude to i nerealne (kupa npc versus jeden pc zlodej)? Je bezne ze vyssi drow etc rekne jdi a zabij toho a toho a dones mi na dukaz to a to (napr bodliny drapatnatce). Jestli i toto bude proti pravidlum, proc se rovnou nezrusi skryvani jako skill.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Odlog u spawn pointu bosse

Post by kucik »

Hafen wrote:a to nepocitam fakt, ze mi spoluhraci neustale opakuji ze skryvani nema vyznam protoze jsou vsude vesmes straze a npc s true videnim.
Kde by stráže vzali TS? Kdo zas šíří tyhle bludy?

Jinak s tím proplížením až k bossovi. Ano, je to zakázáné. Vím, že je to další omezení kvůli pár blbcům (mimochodem spočítejte si, kolik podobných omezení se už řešilo kvůli těm samým hráčům). Vím, že je to sporné a v budoucnu by se tenhle problém měl vyřešit jinak - jinou koncepcí důngeonů.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Locked