Synchronizace IC a reálného času
Synchronizace IC a reálného času
Přál bych si, aby IC čas a reálný čas byly nějak pevně synchronizovány, pokud je to technicky možné. Jde mi především o to, abych alespoň reálný měsíc dopředu věděl, zda bude v určitém okamžiku ve hře den či noc. Bez této znalosti je velmi problematické domlouvání termínu jakýchkoliv akcí. Málokterou akci lze konat ve dne i v noci bez rozdílu.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Synchronizace IC a reálného času
Mno na druhou stranu takhle je to ferovější.. Kdyby prostě pokaždý od 19:00 do já nevim 21:00? myslim byla noc tak by to zase sralo dost lidí napovrchu a naopak.. když se to posouvá tak je to podle mě lepší no.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
Re: Synchronizace IC a reálného času
Může se to posouvat, ale ať se to posouvá pravidelně a vzorec toho posouvání je znám, aby se to dalo dopředu spočítat.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Synchronizace IC a reálného času
vždyť se to dá propočítat
jedna IC hodina 10 minut real, jeden IC den 4 hodiny real tzn. jeden real den 6 dnů IC 
já si myslim že je to dobrý...někdy prostě nějaká akce nevyjde ale zas kůli tomu vymýšlet složitý systém mi přijde zbytečné a hlavně předpokládám že by se musel změnit poměr časovej což by uplně rozházelo kouzla a kdyby se neměnil poměr tak by jen šlo oto aby někdo dopředu vypočítal rozvrh jak to bude což...si může nakonec udělat každej sám...
já si myslim že je to dobrý...někdy prostě nějaká akce nevyjde ale zas kůli tomu vymýšlet složitý systém mi přijde zbytečné a hlavně předpokládám že by se musel změnit poměr časovej což by uplně rozházelo kouzla a kdyby se neměnil poměr tak by jen šlo oto aby někdo dopředu vypočítal rozvrh jak to bude což...si může nakonec udělat každej sám...
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Re: Synchronizace IC a reálného času
Ja jsem ten navrh pochopil tak, ze cas by plynul porad stejne a byl by dan vzorec napriklad na foru na vypocet data a casu na dany den. Tzn najel by sis do kalendare klikl na pondeli, dal 19:00 a vyhodilo by ti to 4. mesic 5ty den 21 hodin vecer roku XXX 
Re: Synchronizace IC a reálného času
Kdyby jeden reálný den (24 hodin) představoval přesně 6 IC dní, nebyl by problém, protože by se to neposouvalo. Ale ono je to při restartech přinejmenším někdy posouvá. Když se podívám do svých záznamů, v reálných 20.00 vidím ve hře hodin: 7, 1, 2, 22, 23, 15, 14, 13, 11, 0, 11, 10, 8, 7, 6, 22, 21. Prostě, měsíc dopředu se to podle toho spočítat nedá.mandos wrote:vždyť se to dá propočítatjedna IC hodina 10 minut real, jeden IC den 4 hodiny real tzn. jeden real den 6 dnů IC
já si myslim že je to dobrý...někdy prostě nějaká akce nevyjde ale zas kůli tomu vymýšlet složitý systém mi přijde zbytečné a hlavně předpokládám že by se musel změnit poměr časovej což by uplně rozházelo kouzla a kdyby se neměnil poměr tak by jen šlo oto aby někdo dopředu vypočítal rozvrh jak to bude což...si může nakonec udělat každej sám...
Mě by docela stačilo, kdyby mi to řeklo "21 hodin", protože datum mohu při hře úspěšně ignorovat, ale drowy v noci ignorovat nemohu a ono to působí i divně dělat večírek dopoledne, dopolední procházku přírodou o půlnoci nebo exkurzi na radnici v době, kdy je radnice zavřená.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Synchronizace IC a reálného času
Nevim jak je to s restarty ale nikdy mi nepřišlo že se po restartu změní čas nicméně dle výpočtů je jeden den opravdu 6 IC dní, prostě vezmi reálný čas, vynásob 6-ti a dostaneš IC čas
a nevím jako třeba pěkné by byly hodiny co by na stránkách ukazovaly třeba čas vehře ale kalendář...nevím to se asi špatně vychytává i kdyby se to naprogramovalo aby to počítalo stím vzorcem tak to stejně nebude vycházet protože se ti třeba přestane posouvat čas, nebo když server spadne tak (a teď si ale nejsem jistej) se taky posune třeba někam a tak
a nevím jako třeba pěkné by byly hodiny co by na stránkách ukazovaly třeba čas vehře ale kalendář...nevím to se asi špatně vychytává i kdyby se to naprogramovalo aby to počítalo stím vzorcem tak to stejně nebude vycházet protože se ti třeba přestane posouvat čas, nebo když server spadne tak (a teď si ale nejsem jistej) se taky posune třeba někam a tak
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Re: Synchronizace IC a reálného času
Reálný čas podle http://www.aktualnicas.cz/: 9.36:00mandos wrote:vezmi reálný čas, vynásob 6-ti a dostaneš IC čas
9 + (36 / 60) = 9,6
9,6 * 6 = 57,6
57,6 mod 24 = 9,6
Podle daného vzorce by mělo být ve hře 9 hodin, ale ve skutečnosti je ve hře 13 hodin, takže uvedený postup nefunguje. Fungoval by s posunem +4, ale jsem přesvědčen, že ten posun se během několika dní (natož týdnů) změní.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Synchronizace IC a reálného času
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Re: Synchronizace IC a reálného času
Jééé on to myslel mandos jinak.davidsoft wrote:Reálný čas podle http://www.aktualnicas.cz/: 9.36:00mandos wrote:vezmi reálný čas, vynásob 6-ti a dostaneš IC čas
9 + (36 / 60) = 9,6
9,6 * 6 = 57,6
57,6 mod 24 = 9,6
Podle daného vzorce by mělo být ve hře 9 hodin, ale ve skutečnosti je ve hře 13 hodin, takže uvedený postup nefunguje. Fungoval by s posunem +4, ale jsem přesvědčen, že ten posun se během několika dní (natož týdnů) změní.
Mandos počítá s tím že 10 minut reál je 1 hodina ve hře IC. To znamená že 24 hodin IC ve hře je v reálu 240 minut, což jsou 4 hodiny. Z toho je jasné že celý den reál je v IC 6 dní. Porot psal to násobení 6.
A jo sám mandos byl rychlejší
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Synchronizace IC a reálného času
Sám autor ale ví, že real den je IC6 dní .. tak nějak nechápu proč mu to říkáte. To je vidět, že snad nečtete celé vlákno? Dalo by se to tak chápat.
Jinak to co psal Mandos - příště lépe formulovat. Taky jsem pochopil vem real čas, vynásob šesti a dostaneš IC čas. A nějak mi to neštimulovalo.
K tématu: Myslím že tím že nejsou časy pevně nastavený je to dobře. Přeci jen pak by někteří lidi logovali jen v danou hodinu a tak. Což asi není taky 2x ideální.
A není problém aby organizátor akce logl v pátek večer. Přepočítal si v kolik v sobotu večer bude v jakou hodinu - a dle toho upravil oznámení Na forum (nebo kde ho máte) že se akce přesouvá na XY hodinu - vetsinu to bude zmena jen kolem hodky hodky a půl - nic strasneho.
Jinak to co psal Mandos - příště lépe formulovat. Taky jsem pochopil vem real čas, vynásob šesti a dostaneš IC čas. A nějak mi to neštimulovalo.
K tématu: Myslím že tím že nejsou časy pevně nastavený je to dobře. Přeci jen pak by někteří lidi logovali jen v danou hodinu a tak. Což asi není taky 2x ideální.
A není problém aby organizátor akce logl v pátek večer. Přepočítal si v kolik v sobotu večer bude v jakou hodinu - a dle toho upravil oznámení Na forum (nebo kde ho máte) že se akce přesouvá na XY hodinu - vetsinu to bude zmena jen kolem hodky hodky a půl - nic strasneho.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Synchronizace IC a reálného času
Ano, od začátku vím, že čas ve hře ubíhá šestkrát rychleji než v realitě.
Netuším, co je špatného na tom lognout se pokaždé v určitou hodinu. Ráno také vstávám v určitou hodinu a i postava by snad měla mít pravidelný denní režim. Takto to končí tak, že se často v 16.00 lognu, a zjistiv, že je noc, spočítám si, kdy bude den, odlognu a jdu si hledat jinou činnost.
Když tu žádná synchronizace nebude, nějak se s tím vypořádám, ale myslím, že to bude nepohodlné pro mě i pro účastníky. Proto jsem to označil jen jako své přání, ne návrh.
Netuším, co je špatného na tom lognout se pokaždé v určitou hodinu. Ráno také vstávám v určitou hodinu a i postava by snad měla mít pravidelný denní režim. Takto to končí tak, že se často v 16.00 lognu, a zjistiv, že je noc, spočítám si, kdy bude den, odlognu a jdu si hledat jinou činnost.
Když tu žádná synchronizace nebude, nějak se s tím vypořádám, ale myslím, že to bude nepohodlné pro mě i pro účastníky. Proto jsem to označil jen jako své přání, ne návrh.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Synchronizace IC a reálného času
To samozřejmě chápu.
Ráno vstaneš a rád bys aby vždy ráno byl ve hře den. Aby až přijdeš v 16.00 dom aby ve hře začal den atd. To je zcela pochopitelné.
Ale na serveru nejsi jen ty, ale XY dalších lidí a každýmu by v realitě vyhovovala jinačí hodina třebas. Někdo by chtěl aby den začal v 16.00 někdo až v 16.30 či 17.00 atd atd. Pak třeba ale drowové by zas v 16.00 chtěli mít noc a už to hapruje.
Proto si myslím že když to je takhle pohyblivé, tak to dává tu možnost všem.
Ráno vstaneš a rád bys aby vždy ráno byl ve hře den. Aby až přijdeš v 16.00 dom aby ve hře začal den atd. To je zcela pochopitelné.
Ale na serveru nejsi jen ty, ale XY dalších lidí a každýmu by v realitě vyhovovala jinačí hodina třebas. Někdo by chtěl aby den začal v 16.00 někdo až v 16.30 či 17.00 atd atd. Pak třeba ale drowové by zas v 16.00 chtěli mít noc a už to hapruje.
Proto si myslím že když to je takhle pohyblivé, tak to dává tu možnost všem.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Re: Synchronizace IC a reálného času
Tak si spočítejte, o kolik se to kažej den posouvá a hotovo, ne?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Synchronizace IC a reálného času
Odhadem tak o hodinu a něco když sou dva restarty pokud čas běží dál.Stejně to je fuk kolik je hodin,aspoň se může stát něco s čím při plánování nepočítáte.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an