Za vsechna monstra 1 XP

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Jak jste spokojeni se soucasnym xp systemem?

Nemenil bych ho, jsem spokojen.
10
29%
Zmenil bych pomer xp na postih ve prospech casovych.
3
9%
Zmenil bych pomer xp na postih ve prospech bojovych.
6
18%
Nedelal bych zadne omezeni na zpusob zisku xp.
13
38%
Zrusil bych xp za cas uplne, budem jen mlatit.
0
No votes
Zrusil bych xp za boj uplne, uzavreme svetovy mir.
1
3%
Jiny napad (napsat).
1
3%
 
Total votes: 34

User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Sorrow »

Theogil I wrote:
kucik wrote:
Theogil I wrote:...
Aha. A ono nejde jit na vypravu, pokud z ni mas malo expu? To je teda vaznej problem *pokyve hlavou*
Máš vůbec představu co to je motivační prvek, co je zábava? Tobě to přijde motivující a zábavné?
Oplachni si prirozeni studenou vodou a nejanci.Jednak tam Kucik psal, ze sou blbe nacetnute ty ixpy za zivotopis a jednak se vse jeste ladi :wink: Ksakru taky
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by kucik »

Theogil I wrote:
Kdybys to četl od začátku tak od rána jsem v záporných hodnotách exp. takže nejde ... -600 ... možná bych se mohl nechat vycucnout na nulu co ty na to?
Kdyby jsi cetl od zacatku, tak vis, ze je spatne nastaveno tech uvodnich 6000xp
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Theogil I »

No tak potom by k tomu měla být i adekvátní argumentace a ne něco typu ... a to nemůžeš jít na výpravu když z ní nejsou exp. ... to je argumentace jak z pomocné .... ale jo jdu se vykoupat máš recht a večer se na váš úspěch vopiju jak správnej trpoš do němoty :D
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Theogil I »

kucik wrote:
Theogil I wrote:
Kdybys to četl od začátku tak od rána jsem v záporných hodnotách exp. takže nejde ... -600 ... možná bych se mohl nechat vycucnout na nulu co ty na to?
Kdyby jsi cetl od zacatku, tak vis, ze je spatne nastaveno tech uvodnich 6000xp
To nic nemění na faktu, že se mi to po správném nastavení úvodních exp. nestane příští víkend znovu. Krom toho já dostal jen 3000 exp. a to je sakra málo na porovnání mezi bojovými exp a nebojovými.
Last edited by Theogil I on 16:40 02. Feb 2008, edited 1 time in total.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Rejty »

Tak abych v tom udelal jasno...

Soucasny system funguje tak, ze se xp postavy deli ma bojove / casove.

Casove xp - nabihaji za minutu, kontroluje se, jestli postava neco dela, aby neslo jen tak stat cely den a nabirat xp, treba kdyz jsem ve skole nebo v praci. V boji a chvili po boji je postava nedostava. Pokud je vic postav u sebe, maji bonus.

Bojove xp - je omezeni co doposud, ze za stale zabijeni stejnych potvor mate mene.

Porovnavaji se xp za cas a za boj. Pokud prevazuji xp za boj nad casovymi, tak mate na ziskavani tech bojovych postih, az to dojde do te miry, ze neziskavate nic a musite to dohnat temi casovymi, aby postava zase ziskavala neco za boj.

Par prikladu - prumerne levely maji zpravidla pomer 1 : 1, ti s vyssimi levely maji 1 : 2, takze uz maji velky postih na xp a nebo jen 1 xp za potvory. Nebudu sem uvadet konkretni priklady.

Vyhody:

- temi ma byt to, ze postava se nemuze neustale honit za potvorami a pobihat na stara kolena po lese jak silenec furt dokola, taky se musi zastavit
- svet by nemel byt tak uspechany, kdyz se daji ziskavat i xp za cas, tak neni nutne furt nekde behat

Nevyhody:

- creeper bude ve hre casto a sve levely udela i pres tato omezeni
- omezi to jeste vice hrace, kteri nehraji tak casto

!!!Cely xp system je v testovani a muze se jeste menit, pokud by vetsine nevyhovoval!!!

Moznosti:

- zmenit pomer xp, pri kterem je postih na xp za boj
- nechat to jak to je
- zrusit omezeni na xp za boj a nechat ciste na hraci, jestli jen bude litat a huntovat xp za montra nebo bude vydelavat casove, ci to podle nalady zkombinuje

Diky za Vase napady a pripominky!
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by LDamian »

Kucik:

byt tebou tak pockam, az tu nekdo postne kompletni informace o tom, jak to funguje a az pak reaguji timto zpusobem na hrace. Momentalne se to proste nevi. Navic zkus reagovat fakticky a ne ironicky - zejmena kdyz vidis, ze je z te upravy nekdo ocividne nastvany a nechape ji. Jen rada... :) :)

A mimochodem podle toho co vim o sve postave, tak nebudu dostavat zadne expy i po odecteni tech bonusovych za pribeh - proste ten pomer bojove - za cas je prilis ve prospech bojovych - 1:2, tak si to preber. Pokud ma nekdo pocit, ze ma postava jen creepovala, smele do mne a muzeme si roztrhat obcanky. :P :) :)

Navic resi se uprava toho nastaveni, v podstate nikdo ho snad nepovazuje za uplne v poradku pro vsechny, tak se netvar, jako ze je to v poradku a hrac nema duvod si stezovat. :wink:

Theogil I:

klid, prave se resi jak konkretne se to upravi a pripadne i zda to vubec bude nejak ponechano. Takze vyckej, nekdo to tu komplet vysvetli a pak to muzem probrat.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Rejty »

Snad je to vysvetleni dostatecne. Dovolil jsem si jeste malou anketu.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Theogil I »

Tak už trošku vychladávám ... tak návrh poměr 1:1 je na počáteční lvl naprosto nevyhovující, trošku jsem si započítal a vyšlo mi z toho toto

3lvl zabitý divoký pes ..... exp. ohodnocení 22exp. ........... příklad bojováho přísunu

na 1000 exp. tedy potřebuji pobít cca 45 psů což jsou dvě návštěvy v lokaci i s jejich norou, zhruba tedy 1hodinka času když budu přehánět

3lvl přísun časového exp./min = 5exp.

na 1000 exp. tedy potřebuji nádherných cca 3hodiny20minut

to jsou jen počty z hlavy a moc tomu tedy nerozumím, budu moc rád pokud se buď

a) zreviduje poměr
b) zruší tento skript znevýhodňující krátkodobě hrající hráče
Last edited by Theogil I on 16:59 02. Feb 2008, edited 1 time in total.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Theogil I »

Hlasování do ankety ... dal jsem jiný abych mohl napsat další možnost, ale jsem v podstatě i pro změnu ve prospěch bojových exp.

No a tu další možnost vidím v souběhu obou exp. tak jak jsou teď nastaveny bez toho skriptu na poměr. Tedy pokud to není ta možnost 4 (pokud ano pak můj hlas patří tam).
Last edited by Theogil I on 17:00 02. Feb 2008, edited 1 time in total.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Krata »

Kucik:

byt tebou tak pockam, az tu nekdo postne kompletni informace o tom, jak to funguje a az pak reaguji timto zpusobem na hrace. Momentalne se to proste nevi. Navic zkus reagovat fakticky a ne ironicky - zejmena kdyz vidis, ze je z te upravy nekdo ocividne nastvany a nechape ji. Jen rada...


Vás kdyby deně otravovala parta hráčů které se pořád něco nelíbí a je to na nic a kolikrát si to nenechaj ani pořádně vysvětlil, taky by jste se nechovali asi moc příjemně :)

Add exp: No pravda je nevýhoda příležitostných hráčů, ten si jednou za tejden vyrazí na výpravu a z toho pak nebude teda dostávat epxi když jich za potvory nesmí být víc jak za RP

Uričtě bych to nějak zmenil aby si mohl zahrát každej ale expi za RP je taky dobrej nápad
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by pepa48 »

ja si myslim, ze by se ten pomer mohl upravit ve prospech bojovych xp...vazne je to ted asi az moc omezujici
Seth-Plzen
Obyvatel
Posts: 104
Joined: 07:47 19. Jul 2007

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Seth-Plzen »

Omezení bych zrušil úplně. Přes týden prakticky nemám čas hrát. Proto je to pro mě dost velké omezení. Stejně, kdo chce expit, tak ty levely vyžene tak jako tak.
Třeba dneska jsem měl teprve pořádně čas hrát delší dobu. Hrál jsem dneska tak 4 hodiny a za tu dobu jsem získal tisícovku expů.To mi přijde na 4 levelu dost málo. Ale je to věc názoru
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by Krata »

Tkay sem pro zrušení omezení, nechal bych to bez postihů
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
human_wreck
Měšťan
Posts: 198
Joined: 14:19 05. Jan 2008

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by human_wreck »

Ja jsem pro to ať si každý expí podle chuti. Imho to je nejmenší zlo. Hlavně nenechte hlasovat Krkovičku. Ten měl dneska nejlepší kšefty za posledních deset let - Všichni sedeli v hospodě :wink:
Shadiyah ... Bardka do nepohody :]
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Za vsechna monstra 1 XP

Post by LDamian »

Tohle téma se dnes řešilo na týmovém fóru v podstatě celý den.

Systém je momentálně nastaven tak, že já při svém poměru 75% bojových expů oproti 25% za čas. mám 1 exp. I kdybych to měl 50% na 50%, budu dostávat za monstra jen polovinu.

Samozřejmě se uvažuje o změně těch poměrů. Například, že by postihy začínaly "až" od 50% na 50% - tedy 1 ku 1, bojové a za čas. Navržené jsou nejrůznější konkrétní poměry, takže by to pak teoreticky nemuselo být až tak hrozné.

Výhody:

1. Je to určitá podpora RP. Lidé budou víc času trávit mimo boj, takže je šance, že ten čas budou trávit hraním postavy (ne nutnost).

2. Není důvod běhat - stejně ty expy musíte při něčem nabrat, tak proč ne při chůzi odněkud někam. :wink:

3. Pokud si rádi dlouze povídáte a máte rádi kecací rp v hospodě kterým trávíte hodiny a hodiny, nebudete mít žádný problém. Zato všichni ti ošklivci, co pořád jen někde běhají, místo aby seděli s vámi ano! :wink: :wink:

4. Smrt se bude odečítat od bojových expů, takže se vyplatí umírat - můžete déle zabíjet potvory bez postihu! :wink:


Nicméně podle mne je celý ten systém spíše nevýhodný.

1. V podstatě musíte natvrdo odehrát určitý počet hodin (určité procento z vašich expů budou za čas a ty se udělují konstantní rychlostí) aby jste mohli mít level.

2. Kromě toho určitou pevnou část své hry musíte strávit mimo boj a mimo craft - tedy třeba popíjením v hospodě, chůzí odnekud někam, povídáním si... To pro někoho nemusí být problém, někdo si rád dlouze povídá a vysedává, ale jiní hrají raději rp přímo v boji, přímo při kraftu - systém nedává na výběr, pokud se chcete rozvíjet.

3. Pokud hrajete v 8 hodin ráno v podstatě sám na serveru, tak aby jste měli expy za čas, nemáte v podstatě na výběr žádnou zábavnou činnost (imho) - pokud vás nebaví chodit po městě a povídat si s npc. Thalie na tento systém podle mne není vybavena (na EQ můžete rýžovat třeba a jsou tam knihovny, casino a podobně...). A jde proti jejímu zaměření serveru pro všechny s podporou rp.

4. Na řekněme 500 expů získaných bojem musíte strávit řekněme 2 až 3 hodiny něčím nebojovým. Tedy problém pro lidi, co si chtějí jen hoďku, dvě denně zahrát a prostě se odreagovat mlácením potvor. Ten systém prostě není pro ně - buď by změnili styl hry nebo odejdou nebo se nebude jejich postava rozvíjet.

5. Pokud někdo hraje 15 hodin denně, udělá stejně mnohem víc expů než ten co hraje 4 hodiny - a je jedno, o kolik je ten co hraje méně šikovnější. Ten poměr je v podstatě pevně daný. Tedy člověk co má čas (třeba jen v práci lognout a sem tam pohnout s postavou) je nedohnatelný kýmkoli, kdo tolik času nemá. V podstatě systém podobný EQ.

Shrnutí

Jsem pro úplné zrušení tohoto systému. Ať mají všichni volnost a kvůli omezování pár creeperů nejsou postihnuti jiní hráči.

EDIT: píšu sem se souhlasem Rejtyho, nejsem podvraceč. :wink: :wink: :wink:
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Locked