Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Cokoliv co vás napadne.

Moderators: DM, WB

Post Reply
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Bahnak »

Kdyby to někdo náhodou nevěděl (o čemž u seriálových fandů dost pochybuju) tak naše milované HBO pokračuje novou sérií SPARTACUS
Příběh nové série je zařazen dějově před "krev a písek" nicméně "bohové arény" si zatím vedou slibně.
Čekal jsem osobně úpadek a nastavovanou kaši, nicméně zatím jsem velmi mile překvapen.
http://www.youtube.com/watch?v=Ou2TvLK9jzg
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Braenn »

Hm, zkouknu. Řím se mi ale líbil mnohem víc, nebýt čím dál většího odklonu od historie od konce první sérky. U Spartaka se toho bojím snad ještě víc.

Ale teď, teď bezpodmínečně vede a vítězí Hra o trůny, taktéž od HBO. Člověk se předtím těšil na víkend, já se teď těším na pondělí, kdy se stáhnu nový díl v HD kvalitě. :viking:
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Bas
Nováček
Posts: 38
Joined: 18:07 14. Jun 2008

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Bas »

Braenn wrote: bezpodmínečně vede a vítězí Hra o trůny, taktéž od HBO. :viking:
+1000 souhlas. Škoda, že je poslední díl série zítra
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Rejty »

Game of Thrones se mi dost líbí, mělo by být už potvrzeno natáčení druhé série.

Z ostatních seriálů bych doporučil ještě Merlina a Breakout kings.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by G-ladiator »

Ano, druhá série bude, vysílat by se měla ale až v dubnu příštího roku.

Uff, tedy podle mého názoru je Merlin naprsotá šílenost, vydržel jsem se na to dívat docela dlouho v naději, že se to nějak zlepší, ale... nevím, prsotě mi to ani trochu nesedlo.

Breakout kings neznám, o co jde?

Dále bych taky doporučil Fringe, The Clone Wars, True Blood a upozorním na nový seriál, který má premiéru tuším zítra - Falling Skies od S. Spielberga (sci-fi/postapo, mimozemská invaze Země)
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Rejty »

Uff, tedy podle mého názoru je Merlin naprsotá šílenost, vydržel jsem se na to dívat docela dlouho v naději, že se to nějak zlepší, ale... nevím, prsotě mi to ani trochu nesedlo.
Mně se Merlin dost líbí, je to taková oddechovka, člověk od toho nesmí čekat žádný epický bitvy ve stylu Pána prstenů. Má to svoje kouzlo.
Breakout kings neznám, o co jde?
Je to od tvůrců Prison Breaku, jde o vyšetřovací skupinu, do které se připojily "známé útěkářské firmy" z vězení a za každýho odhalenýho pachatele se jim snižuje trest. Moc to na sebe nenavazuje, takže ani nevadí, když vynecháte nějakej díl. Objeví se tam třeba i T-Bag.


Na True Blood se těším.

Fringe neznám.

Ještě bych doporučil Vampire Diaries, podle mě v současný době jeden z nejlepších seriálů, co se upírů a podobných věcí týče.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by G-ladiator »

Fringe je sci-fi o zvláštním týmu FBi zabývajícím se paranormálními jevy. První sezóna se hodně podobá Akta X, pak se už čím dál tím více řeší ta celkové dějová linie a mytologie celého seriálu.

Já pro změnu neviděl Prison Break :) Ale Breakout Kings zní zajímavě.

Další seriály, na které jsem si vzpomněl - Boardwalk Empire (podle mě skvělá série o mafiánech, zatím jen 1 sezóna, 2. je na cestě) a naprosto geniální Dexter :)
User avatar
Bas
Nováček
Posts: 38
Joined: 18:07 14. Jun 2008

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Bas »

Za mě i White Collar, něco jako CSI, akorát je to v prostředí FBI a jako poradce tam mají profesionálního zloděje
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Braenn »

Tak Vampire diares je taková slaďárna pro dospívající holky, docela kvalitní zápletku rozbíjí tragické výrazy hlavních hrdinů (nemluvě o jejich tragických účesech), z hlavní hrdinky každej padá na zadek, vlkodlaci se páří s upírama a čarodějkama a naopak, překvapení stylu "já jsem tvá dávno mrtvá matka" a "ach, tak já jsem vyvolená nejsilnější čarodějka" je taky trochu klišoidní. Škoda. Kdyby to pojali s větším důrazem na příběh a menší dávkou podobných překvapení a nových a nových odhalení, kdo všechno další v městečku je vlastně supernaturál, bylo by to lepší.

To už se mi víc líbil Kindred: The embaraced, kde se alespoň drželi (ne zhyzdili a vykradli, jako Underworld) kvalitního settingu WoD http://cs.wikipedia.org/wiki/World_of_Darkness. Z něj je mimochodem i ta počítačová hra Vampire: The Masquarade


Ale k seriálům - znáte z produkce HBO Carnival?
A jak psal výše kolega - seriál Dexter. Toho chlapa nemůžete nemilovat:)
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Terbee
Obyvatel
Posts: 108
Joined: 18:33 17. Jan 2011

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Terbee »

U mě momentálně vede Game of Thrones a True Blood. S přítelem jsme koukali aji na Vampire Diaries, první série fajn, ovšem jakmile jsem objevila True Blood, tak mi přišly další díly Deníků jako večerníček :lol:
Ráda se mrknu na nové díly HIMYMu, Dexter je samozřejmě dokonalý (ikdyž se musím přiznat, že na 3 sérii se už chystám tak rok a furt ne a ne si na to najít čas :roll: ) a pak se mi celkem líbil seriál Heroes (http://en.wikipedia.org/wiki/Heroes_%28TV_series%29)...nevím moc jak další řady, ale 1. až 3. byly supr :mrgreen:

Jináč sem teď stáhla první díly Carnivale a Merlina, plus ještě si brousím zuby na Fringe - prázdniny budou dlouhé, je potřeba vybrat si na ně kvalitní seriálovou zábavu, šup sem s další inspirací! :twisted:
"Lidé jsou ve tmě a nevědí, jak dál,
já měl jsem lampičku, v ní plamínek plál,
teď zhasl: já dlaň tvou hledám,
co chci? jen nebýt ve tmě sám."


"I'm not scare of dying I just don't want to!"
Robbie Williams, Come Undone
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by G-ladiator »

Britský sitcom How Not to Live Your Life o naprostém kreténovi. A je skvělý :D
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Thuereg »

Doporučuju sci-fy seriál firefly a následně filmek Serenity. Obojí je prýma:)

Jinak jedna z hlášek ztama:
"Připravte se na tvrdší přistání."
"Jak to myslíš tvrdší?"
"Bože, bože, všichni tady umřeme?"

V puvodnim znení to je podstatně lepší:)
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
Maya
Velmistr
Posts: 1053
Joined: 12:56 05. Dec 2010

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Maya »

Také přidám svou troškou do mlýna.. :)
Oblíbené seriály:
Outsourced - skvělý sitcom o amíkovi, co byl přesunut s call centrem do Indie. Samozřejmně zažije stráášně moc trapasů, dobrodrůža a vtípků, klasika, ale sem tam krásně originální :)
Game of Thrones - to už tady padlo párkrát, prostě krása :)
SGU- no jo, už je konec, ale prostě supr. Nebylo to jen o bzůům bzůům vesmírných bitvách, ale bavily mě na tom ty příběhy lidí a... no prostě pro chlapy nezáživný věci :-P...

Filmíky z poslední doby:
Kung Fu Panda 2 - stojí za to, nezklame :) (ale zase nějak extra nenadchne :-()
X-Men: First Class - klasika, potěší krátký spot s Wolverinem XD :)
Rio - bláznivá oddechovka. Nesmíte od toho očekávat bůhví co a potěší ;)
Just go with it - komedie se Sandlerem a hlavně nějaka ta romantika :oops:

A staré dobré klasiky:
Sex ve měste, Dr. House, Melin, Legend of the Seeker, Futurama, True Blood, Jamie Oliver, a Simpsons! :)
A filmíky? hm..hm...
určitě Iluzionista, Dokonalý Trik. Sedm životů (kdykoliv na to kouknu, nezaleží pokolikáté, bulím jak želva :'(), Číslo 9 a... určitě jsem na něco zapomněla a teď mě to bude trápit celý den! :-P
_______________________________________________
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by G-ladiator »

Maya wrote:SGU- no jo, už je konec, ale prostě supr. Nebylo to jen o bzůům bzůům vesmírných bitvách, ale bavily mě na tom ty příběhy lidí a... no prostě pro chlapy nezáživný věci :-P...
Dovolím si nesouhlasit :) Pro mě to bylo lepší, než kterýkoli předchozí SG.
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech

Post by Thuereg »

G-ladiator wrote:
Maya wrote:SGU- no jo, už je konec, ale prostě supr. Nebylo to jen o bzůům bzůům vesmírných bitvách, ale bavily mě na tom ty příběhy lidí a... no prostě pro chlapy nezáživný věci :-P...
Dovolím si nesouhlasit :) Pro mě to bylo lepší, než kterýkoli předchozí SG.
Taky se i přidám. Netvrdim, že se mi to líbilo víc než první díly z SG1, ale bylo to dobré.

Ostatně hodnocení SG obecne...
SG1: Skvělej seriál
SG atlantis: Hodně slabej podrpůměr
SG.U: Paráda
:D
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
Post Reply