U nováčků mě vždy překvapovalo, že se nedožadují doprovodu do míst, o kterých neví, kde leží. Pokud potkají Isioliu a ta zrovna nebude mít něco důležitého, přes den jim ráda ukáže cestu do kteréhokoliv balíkového místa na povrchu kromě Murgondu (cestu tam sice zná také, ale je to moc riskantní).Shaman88 wrote:Jo udělejte mapu - alespon pro města....
Hodilo by se na nošení balíků, u poloviny měst nevím ani kde leží....
Mapa
Re: Mapa
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Mapa
Budu-li mluvit jako nováček, je pro mě řádově obtížnější nějakého hráče vůbec potkat a ještě jednou tolik obtížnější dostat z něj víc než pozdrav mizejíc v dáli. Ve srovnání s tím je kličkování mezi vlkodlaky a skřety bezstarostná procházka.davidsoft wrote:U nováčků mě vždy překvapovalo, že se nedožadují doprovodu do míst, o kterých neví, kde leží. Pokud potkají Isioliu a ta zrovna nebude mít něco důležitého, přes den jim ráda ukáže cestu do kteréhokoliv balíkového místa na povrchu kromě Murgondu (cestu tam sice zná také, ale je to moc riskantní).Shaman88 wrote:Jo udělejte mapu - alespon pro města....
Hodilo by se na nošení balíků, u poloviny měst nevím ani kde leží....
Jasně, dělám si to dost sám nenavštěvováním populárních kempících místeček, ale potkám-li třeba takovou Isioliu, potkám ji na dost dlouho, abych na ni nemusel pokřikovat přes půl lokace a potkám ji v situaci, kdy se můžu alespoň domnívat, že by mohla být svolná k doprovodu? Neříkám, že se máte o nováčky aktivně zajímat, tím bych to jen přehodil na jiná ramena (navíc ta, která to vůbec nemusí zajímat), ale prostě "zapojení se" není tak triviální úloha a svět to svojí rozlehlostí a nezávislostí vůbec neulehčuje.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Mapa
Jo? A co přesně je na té mapě jinak než ve hře? nebo chceš říct že gruberik není na sever od tartenu?-darkvision- wrote:Prasokralik wrote:spíš je chytřejší než vy dva dokupy a umí se v mapě orientovatdrake127 wrote:No jo, dej ženě mapu ... není divu, že jsi došla podle špatné mapy správně.![]()
Ten byl dobrej .. teď jen nevím co si myslet o Tobě, pokads to myslel vážně , když tvrdíš že někdo si najde na mapě bod A a dojde tam i přesto že v reálu (ber jako ve hře) ten bod A je ve skutečnosti na druhé straně, že se umí orientovat v mapě .. tak dle mě tedy ne.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
Re: Mapa
Dobrý postřeh. Musíš ji potkat ve městě, nebo alespoň na dohled stráží.drake127 wrote:Budu-li mluvit jako nováček, je pro mě řádově obtížnější nějakého hráče vůbec potkat a ještě jednou tolik obtížnější dostat z něj víc než pozdrav mizejíc v dáli. Ve srovnání s tím je kličkování mezi vlkodlaky a skřety bezstarostná procházka.davidsoft wrote:U nováčků mě vždy překvapovalo, že se nedožadují doprovodu do míst, o kterých neví, kde leží. Pokud potkají Isioliu a ta zrovna nebude mít něco důležitého, přes den jim ráda ukáže cestu do kteréhokoliv balíkového místa na povrchu kromě Murgondu (cestu tam sice zná také, ale je to moc riskantní).Shaman88 wrote:Jo udělejte mapu - alespon pro města....
Hodilo by se na nošení balíků, u poloviny měst nevím ani kde leží....
Jasně, dělám si to dost sám nenavštěvováním populárních kempících místeček, ale potkám-li třeba takovou Isioliu, potkám ji na dost dlouho, abych na ni nemusel pokřikovat přes půl lokace a potkám ji v situaci, kdy se můžu alespoň domnívat, že by mohla být svolná k doprovodu? Neříkám, že se máte o nováčky aktivně zajímat, tím bych to jen přehodil na jiná ramena (navíc ta, která to vůbec nemusí zajímat), ale prostě "zapojení se" není tak triviální úloha a svět to svojí rozlehlostí a nezávislostí vůbec neulehčuje.
Mimo město jsou běžná přepadení (občas i ve dne), mágové chodí zásadně neviditelní, takže je nepotkáš, pokud do nich přímo nevrazíš na cestě. Svět je sice rozlehlý, ale má svoje velké dopravní uzly, kterými všichni (nebo skoro všichni) procházejí. Spoléhat na ně je zatím nejefektivnější strategie, kterou jsem objevil. Také viz http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 87#p103787
Pokud bys chtěl Isioliu opravdu potkat, já osobně se v případě nováčků nebráním ani domluvě "kdy a kde se naše postavy náhodou potkají". Není to možná úplně v pořádku, ale podle mě je mnohem lepší být na místě a rovnou začít než tři hodiny sedět v Ivory a čekat, zda se náhodou někdo neobjeví, což by udělala málokterá postava.
//edit:
A ještě jeden dodatek. Musíš ji potkat v rozumnou IC dobu. Přes noc se většina balíků doručit nedá (alespoň ne bezpečně).
Last edited by davidsoft on 18:40 21. Jun 2011, edited 1 time in total.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Mapa
Vycházel jsem z tohodle :Prasokralik wrote: Jo? A co přesně je na té mapě jinak než ve hře? nebo chceš říct že gruberik není na sever od tartenu?
EDIT: Tak jsem se na tu mapu podíval a Gruberik je malovanej někde tam, kde je jistej dungeon.Tretas wrote:To je tím, že mapa je kreslená před změnou pozic některých měst. Tehdy byla přesná, dnes už ne.Shaman88 wrote:Jo podle té mapy jsem se snažil z tartenu dojít do gruberiku. Po 4 pokusech kde jsem umřel jsem to vzdal....
Podle mapy je napravo nahoře nad tartenem a směrovky na cestách mi ukazovali smerem na západ... zmatek.
Skutečně je Gruberik ale několik lokací doleva, asi 5-6 .. což je dost velkej rozdíl ..
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Mapa
Nojo, tak když se tam někdo snaží dostat vzdušnou čarou, měl by si pořídit křídla. Naštěstí jsou i lidé, co umí použít hlavu a nepotřebují k mapě gpsku.
Ta mapa má pár odchylek, obzvlášť po tom co se trochu změnila msíta jako dornovo utočiště, resp. jejich lokality ale stále je více méně přesná, kidy typu "jít z bodu A do bodu B když e bod B na uplně opačném konci" nejsou na místě ani omylem
Ta mapa má pár odchylek, obzvlášť po tom co se trochu změnila msíta jako dornovo utočiště, resp. jejich lokality ale stále je více méně přesná, kidy typu "jít z bodu A do bodu B když e bod B na uplně opačném konci" nejsou na místě ani omylem
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Mapa
Podle me je celkem rozdíl, jestli jdešPrasokralik wrote:Nojo, tak když se tam někdo snaží dostat vzdušnou čarou, měl by si pořídit křídla. Naštěstí jsou i lidé, co umí použít hlavu a nepotřebují k mapě gpsku.
Ta mapa má pár odchylek, obzvlášť po tom co se trochu změnila msíta jako dornovo utočiště, resp. jejich lokality ale stále je více méně přesná, kidy typu "jít z bodu A do bodu B když e bod B na uplně opačném konci" nejsou na místě ani omylem
A) 3lokace na sever, jednu na východ, jednu na sever
nebo
B) 3lokace na sever, jednu na západ, jednu na sever a pak ty další 4-5lokací jsou si už ted po úpravě nepamatuji.
Nedostávám se tam vzdušnou čarou, ale podle mě celkem rozdíl to je, zda jdeš doprava či doleva.
Nemluvě o tom že gruberik je malovanej "jakoby doprava" .. ale tak nikdy nebejval, vždy bejval "nalevo"
Takže "kydy" bod A, B přitom sou body jinde, na místě celkem jsou. Protože podle mě je stále rozdíl jestli se vydáš na východ nebo na zapád .. asi tak jako bys jel podle mapy autem a a odbočils doprava nebo doleva. Podle tebe v tom rozdíl není, podle me v tom je rozdíl celkem velkej.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Mapa
nejdeš ani na východ, ani na západ, jdeš na sever, co na tom nechápeš? pokud musíš zahnout, zahneš proto, abys mohl na sever pokračovat, protože ti něco stojí v cestě
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Mapa
Prasokraliku, ty to teď asi posuzuješ z pozice někoho, kdo ví, kde Gruberik je. Za sebe (nevím, kde Gruberik je) říkám, že když jsem se tam snažil dojít podle mapy, tzn. zhruba na polovině cesty z Tartenu do Doubkova odbočit na Gruberik a dojít tam po cestě, tak jsem opravdu nepochodil 
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Mapa
No jak se zdá, Terbee to heldala podle mapy a našla. Jiný hlupec hledal podle mapy, umřel u toho místo aby došel a nevěděl nic lepšího než své selhání okomentovat sexistickým vtipem.
Vy byste potřebovali místo map gpsku, těm chytřejším stačí mapa na webu. howg.
Vy byste potřebovali místo map gpsku, těm chytřejším stačí mapa na webu. howg.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Mapa
A ty potřebuješ přestat lidi osočovat z různých věcí, co nejsou pravda. Nepotřebuju GPS, poukazuji na to, že ta mapa není přesně.
- -darkvision-
- Bůh
- Posts: 4674
- Joined: 21:47 12. Mar 2010
- Location: Kobka
Re: Mapa
Podle chybový mapy na místo nedojdeš .. ani ve hře ani v reálu .. to že se koukla na mapu a z ní zjistila, že gruberik je někdě na severu .. ale přitom reálně je na severozápadě .. ji jen lehce usměrnilo .. po cestě jsou dva nebo tři typy npc .. pokad má někdo invis tak si to dá daleko snáže, než ten co invis nemá .. pokad nekdo zná npc, dá si to taky daleko snáze, než někdo kdo ty npc nezná a je pak například vystrašen .. pokad má někdo v grupě, nebo ve hře někoho koho zná, kdo je zkušenější, tak si s ním může potellovat a dá to samozřejmě taky daleko snáže, než někdo kdo tu možnost nemá..Prasokralik wrote:No jak se zdá, Terbee to heldala podle mapy a našla. Jiný hlupec hledal podle mapy, umřel u toho místo aby došel a nevěděl nic lepšího než své selhání okomentovat sexistickým vtipem.
Vy byste potřebovali místo map gpsku, těm chytřejším stačí mapa na webu. howg.
Jedinou věc co na Tobě nechápu, je ta, že říkáš že gruberik je někde, kde vlastně reálně není. Když se podívaš na mapu, tak gruberik je skoro u těch ledových hor (bo jak to tam je, nemam ted mapu u sebe a hledat ji nechci) .. na mapě je zakreslen na "lehkým" severovýchodě .. není přímo na severu .. takže pokad srovnáme to kde je zakreslen a to kde leží reálně, tak dojdeme k závěru takovému, že kdyby se někdo držel přesně podle mapy, tak by nikdy dojít na místo nemohl. .. protože když jdeš od tartenu 3lokace na sever, tak je tam rozcestí, které říká, že gruberik je na západ, pokad se ale podíváš do mapy, tak je "lehce" na východ .. z toho plyne, že kdybys šel podle mapy, odbočíš doprava a tudíž se do gruberiku nedostaneš .. pokad si ale dal přednost ukazateli a odbočil doleva (směr východ) tak se již neřídíš podle mapy, ale podle ukazatele..
Musel jsem Ti to rozepsat, slovíčko po slovíčku, abys to, už koněčně pochopil. Howgh !
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Dočasně mimo.
Jsem Žena!
Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první