Zprávy z Karathy

Zprávy a novinky z měst a vesnic Thalie.

Moderator: DM

Post Reply
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Zprávy z Karathy

Post by LDamian »

Drowští vězni v Karathském vězení!

Po Karathe se rychle roznesla zpráva, že do Karathského vězení byla z Isilu přivedena skupina zajatých drowů. Možnost exotické podívané okamžitě začala lákat mnoho dobrodruhů, stejně jako měšťanů, či dokonce šlechty.

Strážní zpočátku návštěvníky odmítali, ale zájem byl příliš velký a tak je teď veřejným tajemstvím, že za menší poplatek je návštěva vězení možná.

Každého návštěvníka strážní prohledají a všechny své věci, lektvary a zejména jakoukoli zbraň musí každý návštěvník uložit u skladníka, který také zapíše jeho jméno. Stráž potom dohlíží na to, co návštěva ve vězení dělá.

Pohled na zbité a špinavé, páchnoucí drowy je tak podívanou pro velkou část Karathy. Někteří po návštěvě říkají, že drowové jsou skutečná zvířata, další že nevypadají zdaleka tak strašlivě a že možná přišel čas oplatit jim útok na Karathu.

Téměř všichni se pak těší na popravu, která jistě brzy přijde!
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Xantipa
DM Thalie
Posts: 364
Joined: 19:38 28. Jan 2008
Location: všudezdejší

Re: Zprávy z Karathy

Post by Xantipa »

Noční poplach v Karathě

Krátce před půlnoční hodinou byl v Karathě vyhlášen poplach a stráže uzavřeli městské brány. Jak se později ukázalo, na jednoho z udatných strážných Karathy ve skrytu noci a temných uliček Karathy zákeřně zaútočila žena v černé zbroji. V zápětí na to se vydala na útěk.

O několik hodin později přivlekla jednotka pouštních psů prchající útočnici do vězení. K všeobecnému překvapení a zděšení se ukázalo, že se jedná o další drowku, která tak rozšířila řady již uvězněných drowů čekajících na popravu.

Strážní nabádají všechny obyvatele Karathy k ostražitosti a intenzivně prohledávají Karathu a její okolí.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Zprávy z Karathy

Post by LDamian »

Poplach za bílého dne!

Krátce po svítání byl v Karathě opět vyhlášen poplach a stráž uzavřela městské brány. Skupiny plně ozbrojených strážných a gardistů se navíc začaly shlukovat u východů z kanalizace a podle všeho se do celé operace zapojil i oddíl pouštních psů. Vůči všem zvídavým dotazům zůstali strážní ještě uzavřenější než jindy a tak není divu, že poplach vzbudil velký zájem.

Po několika hodinách byl poplach zrušen a město opět otevřeno. Strážní, zahlcení dotazy mnoha zvědavců, mohli konečně všem oficiálně oznámit, že drowové, kteří byli již čtvrt roku drženi ve věznici se zřejmě ze zoufalství pokusili uprchnout a byli do jednoho pobiti.

Ačkoli jsou mnozí sklamaní, že nedojde na velkolepou popravu, město si oddychlo a jak někteří poznamenali - alespoň je nebudeme muset živit.

Několik vyhlášenýcn nespokojenců si v této záležitosti stěžovalo, že nejen že přišli o popravu, ale na náměstí se neobjevily ani drowské hlavy. Jenže jak někdo poznamenal - pohled na rozsekané, odporné tváře drowů je příliš odpudivý a už kvůli dobrému vkusu je lepší, že je veřejnost této hrůzné podívané ušetřena.

[/quote]
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Maya
Velmistr
Posts: 1053
Joined: 12:56 05. Dec 2010

Re: Zprávy z Karathy

Post by Maya »

Inkvizice oznamuje:

Ve jménu Svatého Oficia, bojovníků Boží vůle a vykonavatelů spravedlnosti Pána Úsvitu bylo ustanoveno:

Že dvacátého dne tohoto měsíce roku 1516 bude provedena poprava dvou posluhovačů podtemna,
jež zavlekli temnotu až ze samotného jádra země mezi prostý a nevinný lid Karathský.

Že na základě jejich vlastních přiznání, jež byly podepsány za plného vědomí a čistoty všech smyslů,
bylo jejich duším odpuštěno, byť nečistá těla musí být očištěna. A to ohněm!

----------------------------------------------------------------------------------------------------


Souběžně s tímto vyhlášením začali kolovat zvěsti a povídačky, které je možno zaslechnout vesměs ve všech ulicích Karathy:
"Slyšel jsem, že je vyslíchala Ona. Prý se ostatní invizitoři klidili z cesty, aby byli od ní dál!"
"Ten druhej to podepsal, aby nechali bejt jeho ženskou, či tak. Prej ju nechaji na pokoji. Sem zvědavá!"
"Pepan, můj švagr uklízí šatlavy. Prej se jich ani nedotkla a přiznali se jen kvůli jejim očim. Pracuje pro inkvizici, ale prej se ji boji nejen Temní"

//Pondělí 19:00
_______________________________________________
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zprávy z Karathy

Post by DenGrasse »

* Oznámení o popravě *

In nomine Eos Excelsis!

20 dne 5 měsíce byla vydána plamenům těla dvou hříšníků, známých jako Homér a Victor Gall.
Oba se dopustili těžkých hříchů proti Učení Světla a Církve, neb projevili slabost pro přisluhovače Temnot, či jim sami sloužili a tím napomáhali šíření zla v říši.
Svaté Officium s radostí sděluje, že oba před smrtí nahlédli své hříchy a žádali o očištění a byli přijati zpět do hřejivé náruče Vznešeného světla.
Těla poskvrněné Temnotou byla vydána plamenům k úplné očistě a duše, zbavené hříchu, hřejí se nyní v záři Vznešeného světla.
Haleluja!

Wistramus miles, SISOEE

------------------------------

* povídá se po městě *

Prý je před smrtí nezardousili... žádný ulehčení! To víte... očištění musí bejt důkladný!

Někdo prej spáchal atentát na vrchního inkvizitora! Nějakej půlork, asi spřeženec temnejch sil... Ale ne, prej chtěl jenom zkrátit jednomu z těch vodsouzenejch trápení... ale netrefil. No jo, kdepak kuše těmhle půlvorkům do rukou... to je hned neštěstí!

Jejich popel prý rozprášili do řeky nebo tak... aby po nich nezbyla ani stopa.

Toho střelce si prej Garda pěkně podala... ale nakonec ho pustili. Asi je neškodnej.

Já si teda myslim, že jim žádný rozhřešení dávat neměli... jak se někdo spřáhne s drowama, tak nezaslouží žádnou milost! Inkvizice ví co dělá, sousede...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Zprávy z Karathy

Post by Desmond »

*neštěstí v rybářské vísce*

Před několika dny se za nejasných okolností zřítil starý maják v rybářské vísce nedaleko Karathy. Zřícení měla předcházet exploze v jeho nejvyšším patře. Výbuch to byl natolik silný, že ho prý slyšela i posádka lodě vracející se z Alwarielu, tou dobou ještě několik mil od karatshkého pobřeží. Trosky majáku zasypaly široké okolí, bylo poničeno i několik obydlí místních obyvatel, k jejich zranění ale naštěstí nedošlo. Gardisté po výbuchu uzavřeli celou oblast a jali se prozkoumovat sutiny.

*klepy*

Stará Máňa, manželka koželuha se nechala slyšet, že ještě dlouhou dobu před výbuchem viděla kolem majáku nějaký světýlka. To se ví, že za to může magie!

Malý Jarek zase tvrdí, že tam gardisté dorazili, když maják ještě stál. Není to divný?, ptá se všech okolo.

Rybář Pospíchal si je naopak jistej tím, že viděl z majáku vyběhnout nějakýho orka, těsně před tím než se maják dočista rozpadl. Tfuj orci, že by ta verbež plánovala zaútočit na Karathu?
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Zprávy z Karathy

Post by Desmond »

*komplikace na severu*

Do Karathy dorazila zpráva o těžkostech, které postihly hornickou osadu Tarten. Jeden z dolů byl kvůli závalu uzavřen. Obchodníci na to reagují rapidním zvýšením cen kovů. Taková katastrofa!
User avatar
Maya
Velmistr
Posts: 1053
Joined: 12:56 05. Dec 2010

Re: Zprávy z Karathy

Post by Maya »

Inkvizice oznamuje:

Ve jménu Svatého Oficia, bojovníků Boží vůle a vykonavatelů spravedlnosti Pána Úsvitu bylo ustanoveno:

Že každý démonický tvor, spatřen v blízkosti lidských obydlí, bude na místě usmrcen.
Zároveň, že každý polodémon, tieflingy počínaje, bude neprodleně zatknut a přepraven k výslechu ke Ctihodné Lior osobně.
Že stejný osud stihne toho, jež posluhovačem jejich bude uznán, anžto temnota musí být vymýcena.

Dále nechť je známo, že každý s cejchem bohů Temné trojice musí být neprodleně nahlášen, arci pokud tak neučiní, propadne hrdlem sám s ocejchovaným.

Souběžně s tímto vyhlášením začali kolovat zvěsti a povídačky, které je možno zaslechnout vesměs ve všech ulicích Karathy:
„Prej Ctihodnej došla trpělivost, dokonce sem slyšel že jako loví sama..“
„No pane, podle všeho se Ctihodná nechala slyšet, že zajme každého, kdo má alespoň kapku démonní krve.“
„Podle všeho chystá něco velkého, říká se něco o actus Dei, to by mě zajímalo co to bude.“
„Začalo to těma vlkama na severu, no fuj, chátry… Dokonce pak nějakej mnich, co uctíval Thala, přešel k Helgaronovi! Jakob to vykládal, nahoře v Ivory… „
_______________________________________________
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Zprávy z Karathy

Post by Desmond »

*špinavé prádlo*

Karathský lid se zase jednou baví na účet gardy Lorda kancléře, která si ani nedokáže uhlídat své špinavé spodky. Prozatím neznámým pachatelům se totiž podařilo odcizit prádlo určené k vyčistění a neuměle ho rozmístili k rozcestí Karatshké cesty i s nějakým vzkazem. Jak se ukázalo později, situace je vážnější než se zprvu zdálo, ošacení bylo napuštěno jedem. Garda hlásí jednoho těžce raněného. Probíhá vyšetřování celé události, zatčeny byly dvě osoby odpovědné za převoz prádla.

Mezi lidmi se rychle usadilo spojení: "Smrdíš jako gardista!" a nebo v horších případech: "To je puch, tys snad pustil gardistu." Dobří muži zákona to ale slyší jen velice neradi. Chyceným vtipálkům bylo důrazně vysvětleno, že podobné pomluvy nebudou nadále tolerovány.

Je třeba mít v úctě ty jež se starají o bezpečnost lidu karathského. Ať žije garda Lorda kancléře!
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zprávy z Karathy

Post by DenGrasse »

* povídá se po městě *

Po městě se povídá, že výstřední polodračice Aria prý věnovala městu nějaké peníze pod podmínkou, že obnoví starý maják v rybářské osadě. Jeho vrchol má být stylizován do podoby dračí hlavy a v pravidelných intervalech chrlit oheň.

Někteří se obávají, že začíná infiltrace dračího kultu do říše...

... kdepak vrchol, sousedko, celej má vypadat jako drak...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zprávy z Karathy

Post by DenGrasse »

* zpráva je opatřena pečetí Řádu Úsvitu *

Oznamuje se, že mocí Řádu byl jat přisluhovač Temnoty, služebník démonů jménem Ters Webber.
Jeho provinění a hříchy byly prozkoumány a shledány těžkými proti učení Světla a bezpečnosti říše.

Dotyčný Ters Webber bude proto v nejbližší době z rozkazu sira Predyka, mistra Petroniky a zemského komtura Řádu Úsvitu, na hranici za živa upálen. Poprava bude vykonána na pozemcích Řádu, v dohledu hradeb pevnosti Petronika.

Ctihodný Predyk, mistr Petronický, vyzývá všechny, kdož mohou podati další informace, které by mohly odkrýt další spřežence Temnoty, aby se neprodleně přihlásili u některého z rytířů Úsvitu, inkvizice či městského rychtáře.

In nomine Eos Excelsis!
Predykus miles, magister Petronicae et vicemagister Ordo Diluculum

---------------------

* po městě se povídá *


Prej ho chytli nějaký ženský. Snad elfky.... To určitě ne, sousedko... ty se do našich věcí nepletou.
Je to známej rabiját. Už měl prej i potyčku s Gardou.
Slyšel jsem, že se pokoušel vetřít mezi paladiny. Učitě aby mohl vyzvídat pro drowy!
Já to říkám pořád, té chátře dobrodružské zakázat pobyt ve městě... ne, v celé říši! Nikdy z ní nekoukalo nic dobrého...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Lashek
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 452
Joined: 00:41 29. Apr 2008
Contact:

Re: Zprávy z Karathy

Post by Lashek »

Oznámení Řádu Úsvitu

Oznamuje se, že do rukou Řádu byl lapen další přisluhovač Temnoty a služebník démonů jménem Yoshi. Jejich temné a zvrácené činy jsou hrozbou říše a učení Světla. Oba dva budou v dohledné době zaživa upáleni.

Poprava Terse Webbera a Yoshiho proběhne bez přístupu veřejnosti. Z bezpečnostních důvodů nebude zveřejněn ani datum a čas popravy.

Řád Úsvitu tímto děkuje společenství jménem „Jitřenky“ za pomoc v dopadení zplozenců zla.


*Pod oznámením je úmístěna pečeť Řádu Úsvitu*
Rashed - Malý uličník.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zprávy z Karathy

Post by DenGrasse »

* oznámení o popravě *

Slovutný pan Vilém, rychtář královský města Karathy,

na vědomost dává, že na jeho soudě byl shledán vinným darebný mág, slyšící na jméno Vindil či Melen. Bylo prokázáno, že pomocí kouzel napadl několik poutníků na veřejných místech a to před zraky stráží z kancléřovy gardy.

Jelikož dotyčný Vindil či Melen není poddaným žádného z pánů zemských, ani měšťanem královského města a tudíž při jeho před soudem rychtářským nemá kdo by hájil, a jelikož důkazy byly řádně osvědčeny výpovědí ctihodných mužů gardy a družinou Ctihodné Lior, bude dotyčný Vindil - Melen z nařízení soudu rychtářského na Šibeničním vršku za hrdlo pověšen, dokud nezemře.

podepsán městský písař Jan Ocimbur

*otisknuta pečeť města Karathy*
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zprávy z Karathy

Post by DenGrasse »

* zpráva nese znak Svatého Officia Vznešeného světla *

Nechť je rozšířena mezi vším lidem říše Karathské, že Svaté Officium Vznešeného světla, jakož i Řád Rytířů Úsvitu a Církev Světla, prohlašují tímto uprchlého zločince, tieflinga známého pod jménem Christian, za psance dle zákonů říše Karathské.

Kdokoli zmíněného tieflinga zahlédne, má povinnost přispěti dle svých sil k jeho dopadení, ať již jeho vlastní rukou stihne, či o jeho pobytu zprávu podá spravedlnosti, či pánu dotyčného území. Kdo nařízení tohoto neuposlechne, bude sám jak psanec odpadlý a zrádce věrolomný stíhán mocí královskou i církve, jeho majetek zabaven a on sám na hrdle ztrestán.

Též kdo jakoukoli vědomost o zvycích, způsobech či jiných důležitých zjištěních, které by k dopadení tieflinga vésti mohly, vládne, nechť ji okamžitě sdělí představiteli spravedlnosti říšské. Kdo tak neučiní, ačkoli tak učiniti měl, bude jako psanec a vyvrhel stíhán a na hrdle potrestán.

Kdo přinese informaci, vedoucí k dopadení dotyčného vraha, tieflinga Christiana, obdrží odměnu ne méně než 1 000 000 grešlí karathských. Kdo pak sám jeho hlavu přinese, či jiný důkaz o jeho smrti, obdrží nádavkem ještě 500 000 grešlí.

In nomine Eos Excelsis!
Wistramus miles, SISOEE
Predykus miles, MPVMOD
Namirus archidiaconus, SCCKEE
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Zprávy z Karathy

Post by DenGrasse »

* zpráva nese pečeť Církve Vznešeného světla *

Na vědomost se dává, že spolu s tieflingem, pro své zločiny za psance prohlášeným, byly spatřeny dvě osoby ženského pohlaví. Popsány byly jako:
Osoba č. 1: Menší, šthlé postavy, ženského pohlaví, rasa nejistá; uživatelka magie - kolem ní létala světla a celá byla pokrytá vrstvou kouzelné kůry. Přepadá, spolupracuje přímo s tieflingem. Nebezpečná. Svědek oslovení nezaslechl.
Osoba č. 2: Žena lidské rasy, černovlasá, jezdící na hnědém oři. Záliba ve výstředním oblečení; spatřena byla ve fialové zbroji odhalující stehna. Přímo nepřepadala, ani se nepodílela na mučení, lze usuzovat, že je však s tieflingem a první oobou spjata: její přítomnost na místě mučitelům nevadila. Oslovována byla jako "Sissi".
Nechť je dáno na vědomost lidu veškerému, že dotyčné fedrovnice psaného tieflinga je třeba bez meškání jmouti a dopraviti do rukou spravedlnosti a budou-li se vzpírati, jich na místě usmrtiti, neboť tyto, stejně jako tiefling sám, za psance prohlášeny jsou v království karathském a kdokoli je smí usmrtit, jakmile je spatří.

Namirus archidiaconus, SCCKEE

-----------------------------------

* po městě se povídá *

Všecek zbrojný lid má prý haló... rozjíždějí se do všech stran.
Ten tiefling prý zase někoho přepadl.
Určitě se sjedou lovci hlav ze široka daleka...
To vědí, taková odměna nenechá nikoho chladným.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Post Reply