Spell resistance u Drowa

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Prasokralik »

Sorrow wrote:
Rejty wrote:Správně je, to co je teď na webu.

Šlechtic: SR 15+lvl/2
Nešlechtic: 10+lvl/2
Takže šlechtic na 20 levelu má 15 + co level, to 2 body magické = to snad ne...
to snad nemyslíš vážně, si pleteš násobení a dělení?
šlechtic na 20. levelu = 15 + 20/2 = 15 + 10 = 25
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Rejty »

Sorrow wrote:
Rejty wrote:Správně je, to co je teď na webu.

Šlechtic: SR 15+lvl/2
Nešlechtic: 10+lvl/2
Takže šlechtic na 20 levelu má 15 + co level, to 2 body magické = to snad ne...
Jasně, šlechtic na 20. levelu má MO 55... Takže postavy na 40. levelu tu MO prorážejí na 15+ :roll: :roll: :roll: A jinak si asi myslíš, že jsme normální.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Sorrow »

Nepletu si dělení s nasobením ani si nedělám srandu.
Psal jsem to dle rozpisu zakladatele vlákna kde se ptal na rozdělení magické.
A to buď 1 bod za level a nebo 1 bod za dva levely.
Možná kdybys to rezepsal už k jeho prvnímu příspěvku, mohlo to bejt jasnější...
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by kucik »

Grin wrote: Drow šlechtic má na webu napsáno 10 +1/ 2lvl v reálu však na 6 lvl podle výpisu postavy má SR 18(měl by mít 14) ,což odpovídá nejspíš vzorci 12 +1/1lvl nebo 15 +1 / 2lvl
Otázka zní, kde je chyba?
Sorry, ale když se napíše 15 +1/2lvl, nebo 15 + lvl/2. Tak to snad každej přečte:
,,Patnact plus jedna za dva levely", nebo ,,patnáct plus polovina levelu".

Takže to neznamená co level, to dva body, ale co dva levely, to jeden bod.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Sorrow »

:shock:

Já sám jsem psal o 10/15 + 1 mag. za dva levely.
Sám jsem drowa hrál, tak vím kolik měl magickou.

A 10/15 + 1/2lvl nebo 10/15 + lvl/2 mi nepřišlo stejné.
Jestli tě/vás to tak neskutečně vydráždilo, tak se milostivě omlouvám :D
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Rejty »

Sorrow wrote:Já sám jsem psal o 10/15 + 1 mag. za dva levely.
Sám jsem drowa hrál, tak vím kolik měl magickou.

A 10/15 + 1/2lvl nebo 10/15 + lvl/2 mi nepřišlo stejné.
Jestli tě/vás to tak neskutečně vydráždilo, tak se milostivě omlouvám :D
Sorrow wrote:
Rejty wrote:Správně je, to co je teď na webu.

Šlechtic: SR 15+lvl/2
Nešlechtic: 10+lvl/2
Takže šlechtic na 20 levelu má 15 + co level, to 2 body magické = to snad ne...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Sorrow
Mistr
Posts: 986
Joined: 17:09 27. Apr 2007
Location: Hell

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Sorrow »

Sorrow wrote:No podle me se to prave melo snizovat nez to co postnul DG(to je dle me to puvodni nastaveni).
Tedy 10/15 + 1 mag. za dva levely.
No Rejty a ještě tohle si zapoměl postnout pro své ukojení :roll:
Naposled jsem psal že mi to nepřišlo stejné, tím jsem asi odsouzen k zániku
a veřejné hanbě...
Bono volo ale sen dela por disto la sarine estes rano en mia bideo.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Spell resistance u Drowa

Post by -darkvision- »

Ty jsi hlavně odsouzen k tomu, že ti okupíme stan na srazu :viking:
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Grunt »

Alvarion wrote:Ja jsem o tom například vůbec nevěděl, řídil jsem se udaji na webu.
Na základě nových informací musím zcela přehodnotit strategii s používáním hůlek, protože se jeví vůči drowum velmi slabé ve světle nových informací.
Díky moc za tento podklad.
To mi příjde mírně jakou zneužití OOC.... ;) srry za OT
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Alvarion »

Grunt wrote:
Alvarion wrote:Ja jsem o tom například vůbec nevěděl, řídil jsem se udaji na webu.
Na základě nových informací musím zcela přehodnotit strategii s používáním hůlek, protože se jeví vůči drowum velmi slabé ve světle nových informací.
Díky moc za tento podklad.
To mi příjde mírně jakou zneužití OOC.... ;) srry za OT
Nejsem extrémista, abych si myslel, že má postava vůbec nic neví a nedokáže se poučit z vyprávění jiných i vlastních střetů s drowy. Předpokládat, že daná osoba neví vůbec nic o svých soupeřích mi přijde opravdu uletlé.

Abych to shrnul: nedementí epická postava a nejen ta, bude vědět, že drowi maji rezisrtanci na kouzla, individuální rezistanci znát nebude, ale bude tušit, že jí mají. vyžadovat dementí hru od nedementní postavy muze jen......

Edit: To že kouzla z holí zrejme nebudou fungovat, bude staletími oveřená realita.
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Radim »

Alvarion wrote:Edit: To že kouzla z holí zrejme nebudou fungovat, bude staletími oveřená realita.
Tady se třeba můžeš plést a asi i pleteš,je mnoho drowů kteří si troufnou jít na povrch pod 10 lvl a pak rádoby ověřená fakta padají do propadliště dějin :wink:
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
Bas
Nováček
Posts: 38
Joined: 18:07 14. Jun 2008

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Bas »

Radim wrote:
Alvarion wrote:Edit: To že kouzla z holí zrejme nebudou fungovat, bude staletími oveřená realita.
Tady se třeba můžeš plést a asi i pleteš,je mnoho drowů kteří si troufnou jít na povrch pod 10 lvl a pak rádoby ověřená fakta padají do propadliště dějin :wink:
Taktak, já sám jsem lítal na 7. po povrchu....
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by G-ladiator »

Úroveň je systémová mechanika, která je z IC hlediska vcelku těžko zachytitelná a SR drowů tím pátem taky.
Z pohledu postav: Na drowa 1 nezafunguje 1 z pěti kouzel, na drowa 2 4/5. Postava, pak jde do hospody, poví o tom, jaké měl štěstí, že přežil setkání s drowy a že některá kouzla na ně vůbec nefungovala. Tohle zaslechne sedlák u vedlejšího stolu a o den později vypráví svým kamarádům o tom, jak drowové pohlcují magii a z očí jim pak tryskají blesky, ti to pak vypráví dál... za měsíc z toho máš několik verzí, jedna tvrdí že na drowy funguje pouze božská magie, druhá, že na ně nefunguje žádná a třetí verzi, která říká, že drowové pohledem vysávají z čarodějů jejich magickou sílu a krmí se jí a proto vylézají na povrch - lovit čaroděje. Je to podobné jako hra na tichou poštu :)

Osobně to vnímám tak, že většinu věcí, co je na webu, můžou psotavy nějakým způsobem a v nějaké formě zjistit (například po nějaké době strávené v knihovně se dovím o tom, že v podtemnu žijí ty a ty rasy, i přesto, že tam ta kniha systémově není; podobně s odolností na magii - zjistím, že nějakou mají, ale nezjistím jakou atp.)
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Bahnak »

Bas wrote:Taktak, já sám jsem lítal na 7. po povrchu....
R´rorroci vyrazili na první lovy otroků někdy kolem 4-5té úrovně. (Šlo to i dřív ale tolik flašek invisu jsme si prostě v té době koupit nemohli a zkoušet promlátit se tam by byla sebevražda)
Ale to je OOT...
Co se obecných informací týče, je drowí rezistence známá všem asi jako fakt že trpaslík má rád pivo.
Těžko ve rčení "Útočit na drowa magií je stejné jako jít na draka s dýkou" hledat číselné hodnoty.
Prostě se traduje že drow je schopný odolávat magii. Toto tvrzení jen potvrzuje skutečnost, že mágům povrchu "tam dole" občas kouzla selžou...

Zájemci o zápis do historie nechť si odchytnou libovolného drowa a metodou "pokus/omyl" na něm testují a zaznamenávají účinky různých kouzel. Spis nechť pak vejde do dějin jako:
"Nauka o účincích kouzel na elfy temné aneb kolik prstů smrti ke zničení té černé huby zapotřebí bylo"
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by G-ladiator »

Jo a pak budou mít na krku Inkvizici :)
Locked