CO VAM NA THALII CHYBI?
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
A co by měl umět používat zloděj tedy hmmm?
Dle tohodle asi nic protože je lama co umí jen čorovat,skrývat se a bodat kudlu do zad atd...
Dle tohodle asi nic protože je lama co umí jen čorovat,skrývat se a bodat kudlu do zad atd...
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Né , ten má možnost se na každém lvlu učit pomocí " Používání kouzelnických předmětů " zacházení s hůlkama.. Tudiž se v tom pomalu ale jistě zlepšuje k svému prospěchu.
=============
Seart
Seart
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
No nevím.XŠevyX wrote:Podle mě by Mage ( čaroděj ) měl umět používat všechny hůlky bez ohledu na kouzla druidů nebo klériků.. Je ponořený celý do magie a tak by podle mého neměl být pro něho problém používat jakékoliv kouzelné hůlky.
Zkusím to přirovnat k vaření.
Dejme tomu že jsi expert ve vaření české kuchyně. Vepřo-knedlo-zelo zvládáš levou zadní a ve svíčkové jseš mistr světa.
Znamená to ale že když před tebe položím ananas, chobotnici a škeble tak mi ukuchtíš "pochoutku" ?
Nejspíš nebudeš ani vědět co s tím.
NWN mechanika magie je takto prostě položena. Chceš li kouzlit mágovy kouzla, levluj mága, chceš li klerický, levluj klerdu, atd...
UMD by pak v přirovnání k vaření mohla být schopnost zdárně okoukat recept z jiné kuchyně a ukuchtit ho do ostavu "poživatelné"...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Takže mágovi co čapne do ruky hůlku s úmyslem kouzlit klerická kouzla nechť bouchne hlava:)
_______________________________________________
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
"Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě." - Mae Westová
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Dle mě je magie všech povolání dosti rozdílná,teda klerik a druid jsou na podobné bázi,ale magie čarodějů a zaklínačů je úplně jiný kafe.
edit: vždycky sem si myslel,že mág či zaklínač shromažduje energii z okolí,ale druid či kněz ji mají propůjčenou od bohů
edit: vždycky sem si myslel,že mág či zaklínač shromažduje energii z okolí,ale druid či kněz ji mají propůjčenou od bohů
Last edited by Radim on 20:06 29. Jun 2011, edited 1 time in total.
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Druidská a klerická kouzla jsou kouzla vyšší moci, mohou mít zvláštní požadavky, které nemusí daný čaroděj splňovat a systémově to dost dobře nelze ohlídat (u klerických kouzel je to např. služba bohu, u druidských zase splynutí s přírodou).
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Radim wrote:edit: vždycky sem si myslel,že mág či zaklínač shromažduje energii z okolí,ale druid či kněz ji mají propůjčenou od bohů
http://thalie.pilsfree.cz/veda-remesla-a-zivot-201.htm
Pokud to správně chápu, mág čerpá ze základních sil světa, zaklínač ze sebe, druid z okolní přírody, především z těch prastarých stromů a jejich energie, kněz od boha. Cokoliv dalšího (paladin, hraničár, bard) je pak slabší odnož jednoho ze zmíněných
.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
*trocha reklamy* Pro zájemce a teoretiky nejen z řad mágů mám na téma Základy magické teorie hotovou docela pěknou přednášku, ještě z dob hraní mága. Jednoduchá, snadno stravitelná, mimo jiné o druzích magie, jejich čerpání a hůlkách, svitcích atd.
Upravenou na Thalijské reálie, i když tady s tím asi neuspěji
Upravenou na Thalijské reálie, i když tady s tím asi neuspěji
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Jo to bys mohla někdy přednéstBraenn wrote:*trocha reklamy* Pro zájemce a teoretiky nejen z řad mágů mám na téma Základy magické teorie hotovou docela pěknou přednášku, ještě z dob hraní mága. Jednoduchá, snadno stravitelná, mimo jiné o druzích magie, jejich čerpání a hůlkách, svitcích atd.
Upravenou na Thalijské reálie, i když tady s tím asi neuspěji
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Také se hlásím. Sám takovou přednášku také připravuji, ale jsem sotva v začátcích. Elandra by si něco takového velmi ráda poslechla.Braenn wrote:*trocha reklamy* Pro zájemce a teoretiky nejen z řad mágů mám na téma Základy magické teorie hotovou docela pěknou přednášku, ještě z dob hraní mága. Jednoduchá, snadno stravitelná, mimo jiné o druzích magie, jejich čerpání a hůlkách, svitcích atd.
Upravenou na Thalijské reálie, i když tady s tím asi neuspěji
//edit: Mimochodem, pokud to budete pořádat jako společenskou akci, pošlete mi důležité informace, které se nedočtu na nástěnkách ve hře, jako PM na fóru. Do sekce společenských akcí nemám (na vlastní žádost) přístup.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Já bych se toho taky čistě ooc zůčastnil protože mě to zajímá jako hráče.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
To jsou věci, a prej že magická teorie "jako pro fyziky" tu nenajde uplatnění:))
Ok, nevím sice, jestli je moje magička - navíc když ji nehraju - ta pravá na přednášení čehokoli, ale i kdybych si měla udělat npc, tak se můžem dohodnout. Hodte termín, co třeba pondělí?..
aa nebo je to pro zájemce v textové podobě.
Bohužel sem nejde přenést všechny magické knihy z eq, počínaje Teorií magického pole od Alcatraze, tak pořád čekám, kdy drake přijde s nějakou vlastní teorií, která by vysvětlovala rozložení magie na thalii a možnost jejího čerpání, selhávání, počítání atd. Nebo se toho někdo rozumně ujme..
Davidsoft: pokud toužíš něco za magiče sepsat, tak by se šikl základní úvod do původu, vzniku a rozdělení osmi magických škol. Nějak pěkně podrobně, od začátku evokací, přes slova moci, důvod zařazení do škol, principy jednotlivých škol...Trochu se na to chystám, ale vzlhedem k tomu že taktéž od Alcatraze existuje velmi pěkně sepsané dílko, sklouzávám do kopírování, neřkuli kradení jeho způsobu a shrnutí, i když by s tím asi souhlasil:(
Ok, nevím sice, jestli je moje magička - navíc když ji nehraju - ta pravá na přednášení čehokoli, ale i kdybych si měla udělat npc, tak se můžem dohodnout. Hodte termín, co třeba pondělí?..
aa nebo je to pro zájemce v textové podobě.
Bohužel sem nejde přenést všechny magické knihy z eq, počínaje Teorií magického pole od Alcatraze, tak pořád čekám, kdy drake přijde s nějakou vlastní teorií, která by vysvětlovala rozložení magie na thalii a možnost jejího čerpání, selhávání, počítání atd. Nebo se toho někdo rozumně ujme..
Davidsoft: pokud toužíš něco za magiče sepsat, tak by se šikl základní úvod do původu, vzniku a rozdělení osmi magických škol. Nějak pěkně podrobně, od začátku evokací, přes slova moci, důvod zařazení do škol, principy jednotlivých škol...Trochu se na to chystám, ale vzlhedem k tomu že taktéž od Alcatraze existuje velmi pěkně sepsané dílko, sklouzávám do kopírování, neřkuli kradení jeho způsobu a shrnutí, i když by s tím asi souhlasil:(
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Zase sem taháte ty fyzikální bláboly, které vám pak povedou k paradoxu, že je půlka hráčů mágů nebude znát a přesto budou castit jak nic?
.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Nalkanar wrote:Zase sem taháte ty fyzikální bláboly, které vám pak povedou k paradoxu, že je půlka hráčů mágů nebude znát a přesto budou castit jak nic?
Jojo, lepší je takový paradox, že hráči mágů nic neznají, i když by někteří chtěli, a stejně castí jako nic, že?
Fuj, zabanovat mě, že jsem se zeptala na zájem!
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.