Spell resistance u Drowa

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Nalkanar »

G-ladiator wrote:Jo a pak budou mít na krku Inkvizici :)
Prst smrti musíš fikaně zašifrovat
.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Bahnak »

Já tvrdil že se stanete slavnými, ne "nehledanými" :-D
Prst smrti nechť dobře smýšlející kouzelníci s pudem sebezáchovy zamění za Izákovky.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Spell resistance u Drowa

Post by -darkvision- »

Alvarion wrote:
Grunt wrote:
Alvarion wrote:Ja jsem o tom například vůbec nevěděl, řídil jsem se udaji na webu.
Na základě nových informací musím zcela přehodnotit strategii s používáním hůlek, protože se jeví vůči drowum velmi slabé ve světle nových informací.
Díky moc za tento podklad.
To mi příjde mírně jakou zneužití OOC.... ;) srry za OT
Nejsem extrémista, abych si myslel, že má postava vůbec nic neví a nedokáže se poučit z vyprávění jiných i vlastních střetů s drowy. Předpokládat, že daná osoba neví vůbec nic o svých soupeřích mi přijde opravdu uletlé.

Abych to shrnul: nedementí epická postava a nejen ta, bude vědět, že drowi maji rezisrtanci na kouzla, individuální rezistanci znát nebude, ale bude tušit, že jí mají. vyžadovat dementí hru od nedementní postavy muze jen......

Edit: To že kouzla z holí zrejme nebudou fungovat, bude staletími oveřená realita.
Ne to není mírné OOC, to je těžký OOC :lol: :lol:

Ano můžeš se řídit tím: jednou jeden povídal .. a budeš na to skutečně spoléhat když budeš vědět že ti může jít o kejhák? Mě osobně když jde o kejhák, tak se nespoléhám, někdo někdy povídal, ani kdyby to byl kámoš .. je to můj kejhák, ne jeho .. a nejsem SUPERHRDINA, nevím jak ty :wink:

Jít do boje s tím, že si spočítáš sílu kouzla na hůlky, pak cca odhadneš lvl drowa a spočítáš si jeho Sr a zapřemýšlíš, zda to projde či ne a dle toho koupíš hůlku, svitek atd. Promiň, ale okecávej si to jak chceš .. pro mě to je OOC ..
Je rozdíl, jestli drow má vrozené Sr a jestli lítaj klerici s Srkem nakouzleným kolem sebe, nebot to každej klerik zná, ví jak vypadá, jak funguje .. ale vy nejste drowi, těžko víte něco o našich vrozených vlastnostech. :twisted:

Ps. Tvrdit toto: "nedementí epická postava a nejen ta, bude vědět, že drowi maji rezisrtanci na kouzla" -> je zcela úsměvné. Myslíš to vážně? Vrať se zpátky na strom :ewink:
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Prasokralik »

Izaakova bouře prstů smrti. Nový level metamagie.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Istvan
Měšťan
Posts: 228
Joined: 22:42 09. May 2007

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Istvan »

to -darkvision-: Takze kdyz ma drow svoje vrozene schopnosti, tak je ooc hrat jejich znalost? Tady uz to zacina jit pekne do extremu. Ty nechces aby ostatni znali vase vrozene schopnosti, nechtej to po ostatnich. Cekam, ze az nekdy potkas RDD tak by stalo za to zkusit jestli to neni jen povera, ze maji imunitu na paralizu ;) Asi tak stejna povera jako ze drowove dokazi odolat slabsim kouzlum.

Ja zaznu co vse se tady zacina resit, hratelnost stranou, extremy v pred! :)
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by kucik »

Spíš je vtipný kdo to řiká. Od nějakýho hráče, kterej vlezl do dungu dvakrát za hru bych ještě čekal, že to myslí vážně, ale zrovna u darka, kterej řeší kde má jaká potvora jaký DC na to který kouzlo :D
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Prasokralik »

To je určitý způsob myšlení. Stejně jako programátor začne všude vidět binární soustavu, filosof za vším řešení smyslu života, češtinář zas každou hrubku, stejně tak PGčko vidí sebemenší drobnost, která poskytne ve hře jeho postavě výhodu.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Spell resistance u Drowa

Post by -darkvision- »

kucik wrote:Spíš je vtipný kdo to řiká. Od nějakýho hráče, kterej vlezl do dungu dvakrát za hru bych ještě čekal, že to myslí vážně, ale zrovna u darka, kterej řeší kde má jaká potvora jaký DC na to který kouzlo :D
Tak jako kdyby chytli drowa a pitvali ho a zjistili to a ono .. Tak prostě neřeknu nic .. ale mám pocit, že nic takového se tu nedělo .. tedy pokad neberu v potaz NPC, tam nevím co se děje.

Jinak co se týče potvor, nejspíše narázíš na to, jak jsem se ptal na magický stěny .. v klanu je několik lidí co tam bylo mnohokráte, na opačné straně si nemyslím že tak moc se kouzlilo na drowy každé kouzlo, a ty npc tam byli vždy stejně silní .. tak to beru jako že z více stran poskytnou info ..

..tak se na to dívám já no :geek2:

EDIT:
Istvan wrote:Ja zaznu co vse se tady zacina resit, hratelnost stranou, extremy v pred! :)
To vis, Luelle nás nakazila tím svým, jak chtela aby bardi hvezdickovali to, ze si sundavaj zbroje a nandavaj pred bojem apod.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by kucik »

Jako nic proti tomu, že si řešíte kde co má jaký DC a podle toho jednáte. Každej má nějakej styl hraní. Ale přece nemůžeš na jedné straně řešit tohle a na druhé straně vnucovat ostatním hráčům, že nemají vědět, že má drow nějakou odolnost na kouzla a jakou přibližně.

To snad vidíš, že ty názory jdou proti sobě.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Spell resistance u Drowa

Post by -darkvision- »

Tak jako názory by to proti sobě byly KDYBY se mluvilo o NPC na straně jedné i druhé.
Jenže tady se mluví o PC a NPC a v tom, já osobně, tedy vidím velkej rozdíl.

Jestli PC řeší zda druhé PC (drow) má to či ono pohlcení, rezistance apod. Drowa, kterýho skoro nikdo nechyta a nedelaj se na nem pokusy.
či
Zda PC řeší zda NPC maj to či ono, NPC na kterých okolní PC byli nepočitatelne.

Já v tom prostě rozdíl vidím.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Grunt »

Sorry ale proti PC se to dělá taky. Řeknu si hmm... valečnik tak 25lv tzn AB tak +35 s AC 50 radši zdrhnu. Tohle je to samý. To SR je trochu více specifické a myslím že by se to na webu ani uvadět nemělo konkrétně kolik mají...
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by kucik »

OK, já v tom prostě rozdíl nevidim a nerozumim tomu, proč by tam měl bejt.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Shaman88 »

Já to chápu a dokonce si myslím že by nemělo být na stránkách vůbec jak co přesně detailně systémově funguje. A wiki už vůbec ne, prostě rp server je rp server. :)
User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Grunt »

Myslím že pojmem RP server se tady ohání každý, jak se mu to zrovna hodí.

Jinak myslím že ani hráči drowů, by neměli vědět dopředu kolik budou kdy mít SR. Koneckonců čaroděj taky neví co umí noví přítelíčci dokud si ho neveme a nevyzkouší ho ...
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Spell resistance u Drowa

Post by Alvarion »

Shaman88 wrote:Já to chápu a dokonce si myslím že by nemělo být na stránkách vůbec jak co přesně detailně systémově funguje. A wiki už vůbec ne, prostě rp server je rp server. :)
Rozhodně ano!
Taky by se změnit požadavky na jednotlivé featy, halvně ty klíčové.... at si kazdej hledá ten devast co se zmenilo. jsi na 40 lvl a stále nevis kterej feat ti chybí? nová postava.

urcite by se nemelo říkat, kolik je třeba síla, aby človek nemel postih se zbraní, samozřejme skrýt všechna dc pastí kouzel cehokoliv, taky neukazovat útoky.

Mimochodem rozlisovat mezi NPC A PC je tvrdá OOC mechanika Darkvisione a tvrdit že DC nějakého bosse na prst smrti a rezistance drowa není obojí normální a běžné OOC ..... no ja ti nevím. :)
Locked