Počasí na Thalii...

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Počasí na Thalii...

Post by wsweetjane »

Včera sem se dopustila mírného IC úletu když jsem se pravděpodobně v lednu...koupala ve vodopádech nahá a ještě se pak válela v závějích...

Absolutně mi nedošlo jaký je měsíc a co to vlastně na Thalii ohledně počasí znamená...

Tak se ptám Thalijský kalendář má 12 měsíců, je jech srovnání stejné jako s měsíci v reálu???

A nedalo by se ohledně počasí udělat něco aby trochu napovídalo reálné situaci...třeba že v zimě je chlad, nebo že na jaře kvete okolní příroda, nějáký takový text který by vyskakoval k danému měsíci...?Aby na podzim a na jaře byly všechny mapy deštivé a v létě například skoro nepršelo, v zimě padal sníh? :)
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Počasí na Thalii...

Post by davidsoft »

Počkám samozřejmě na oficiální vyjádření, ale můj dojem je takový, že na Thalii se na roční období jaksi nehraje. Takoví zemědělci by také měli být v zimě zalezlí, a přesto se vesele prohánějí po svých políčkách a kolem si klovou slepice. Tak prostě zima nevypadá.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Počasí na Thalii...

Post by Nalkanar »

No asi to není úplně z reálií, ale:
[quote][CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jun 26 21:45:25] Ali'Shah Ibn Tuek'Lim: [Pověz] //Karatha není na rovníku atd., že? takže tu je znát podzim a zima
[CHAT WINDOW TEXT] [Sun Jun 26 21:46:42] DM Desmond : [Pověz] //přesně tak, ale zimy bývají mírné. Jen málokdy je tu sníh.

*pokrčí rameny* prostě drsnější podzim, kdy chčije.. čím víc na sever, tím víc sněhu
.
User avatar
Desmond
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 2551
Joined: 11:53 27. Sep 2009

Re: Počasí na Thalii...

Post by Desmond »

Je to tak jak jsem psal. Sice je v silách DM pustit v lokaci sněžení a sem tam hodit nějakou sněhovou závěj (i když si teď nejsem úplně jistý, zda-li jí máme v dm paletě). Problém je v tom, že se to musí udělat ručně, lokace po lokaci. Jednou jsem takhle cestoval s bouřkovým mrakem z Isilu do Ivory a bylo to dosti krkolomné. Takže pokud máte zájem o proměnlivé počasí, přihlašte se na pozic WM - Weather Masterů :P.
wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: Počasí na Thalii...

Post by wsweetjane »

Desmond wrote:Je to tak jak jsem psal. Sice je v silách DM pustit v lokaci sněžení a sem tam hodit nějakou sněhovou závěj (i když si teď nejsem úplně jistý, zda-li jí máme v dm paletě). Problém je v tom, že se to musí udělat ručně, lokace po lokaci. Jednou jsem takhle cestoval s bouřkovým mrakem z Isilu do Ivory a bylo to dosti krkolomné. Takže pokud máte zájem o proměnlivé počasí, přihlašte se na pozic WM - Weather Masterů :P.
__________________________________________________________________

A to je škoda:)

No taková pozice by byla bezva....některé postavy by chodili permanentně s takovým malým mráčkem nad hlavou ze kterého by neustále pršelo...X-D

Takže se to nedá naprogramovat do vlastností lokace..:(?

A co to ošetřit třeba textem který by se objevil ve výpisu při logu do každé lokace venkovní...?:-/
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Počasí na Thalii...

Post by Nalkanar »

Divoký návrh - co použít nejlepší stroj a systém na světě? Lidskou fantazii :)
.
User avatar
G14
Rytíř
Posts: 540
Joined: 16:24 13. Sep 2008
Location: všudezdejší,momentálně Zákupy!

Re: Počasí na Thalii...

Post by G14 »

co je za problem kouknout na mesic - 4. takže duben,takze jaro -ok aprilove pocasi..........-12. mesic -ok vsude je snih a klepu se zimou .....7. mesic - ok vedro jak prase......
co je za problem rict si do deste "jej krupobiti"......co je za problem rict si,ze dnes je vichr silnejsi a dnes mirnejsi.....?
dnes jsou hvezdny,dnes je uplnek,dnes je mesic v novu......dnes je dusno......na pousti vedro,v horach zima....
Where is the problem? :wink: 8)
"Černá paní" ISabell Trpěla odsouzená božskou krásou,kurtizánou v tmavých koutech byla.Bičem omotávala pavoučí spásou,dobré i zlé pohledem oslepila.Nenáviděna i milována.Není prolité krve,které by litovala.Kdo přežil její lásku i bolest již nezapomene.To stovkám obětí její znak připomene.Lid jí nazval Černou paní, když se jitro krví zabarvilo.Přesto ticho jen po temné zbylo
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Počasí na Thalii...

Post by davidsoft »

G14 wrote:co je za problem kouknout na mesic - 4. takže duben,takze jaro -ok aprilove pocasi..........-12. mesic -ok vsude je snih a klepu se zimou .....7. mesic - ok vedro jak prase......
co je za problem rict si do deste "jej krupobiti"......co je za problem rict si,ze dnes je vichr silnejsi a dnes mirnejsi.....?
dnes jsou hvezdny,dnes je uplnek,dnes je mesic v novu......dnes je dusno......na pousti vedro,v horach zima....
Where is the problem? :wink: 8)
Dokud hraje hráč sám, není problém žádný, ale když se sejde několik postav a jedna se chová, jako by sněžilo, a druhá se přitom opaluje na sluníčku, budou se asi oba přítomní hráči cítit trapně. Na takových věcech se hráči prostě musí shodnout a v nepřítomnosti DM je jedinou objektivní autoritou v takových věcech systém.

Úplná systémová implementace změn podnebí by byla extrémně náročná - znamenalo by to téměř všechny exteriérové lokace vypracovat v několika verzích včetně použití různých sad dlaždic (Venkov x Zimní venkov), různých vzhledů umístitelných objektů (strom x opadaný strom), různých denních i nočních spawnů (medvědi ulehají k zimnímu spánku, ptáci odlétají na jih, zemědělci v zimě neokopávají pole).
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Počasí na Thalii...

Post by Braenn »

Na eq jsme měli systém počasí. Podle ročního období, dne a noci a podnebí se měnila teplota v lokaci. A samozřejmě každý oděv dostal systémově, jak moc zahřeje/ochladí. (Typ oděvu, že... )

Jako nápad to nebyl špatný, leč, jako obvykle přivedený do extrému .
Ve výsledku to zabíjelo právě lidskou fantazii, nemluvě o tom, jak to dokázalo srát. Oheň zahřál, ale mohli jste u něj v kožichu chytit úpal. Zahřát vás právě mohl jen kožich a oheň, ale i když postava běhala do kolečka, zahřívala se jakýmkoli... chvilka pro fantazii:))) ... způsobem, bylo to prd platný. Bojovník ve zbroji si v poušti ve dne mohl leda tak smažit vajíčka na kyrysu, zato mágové tam vesele pobíhali v beduínských hadrech, aniž by je to omezilo. V ledových horách to samé, mág nabalil kožich, a bojovník musel sundat zbroj a udělat totéž. A když člověk stál ve vodě a stejně u toho chcípal horkem? To už nebyla hra, to bylo podřizování se systému.

Zkrátka, buďte rádi, že tu nic není. Karatha má mírné zimy, takže tu netřeba se sněžením vůbec řešit. V rohu máte kalendářík co říká, jaký je měsíc.
A ostatní počasí si každý snad hravě odvodí podle lokace. V Krynnských je sníh, tedy zima. Alansijská vrchovina, jo, tam bude asi chladněji a foukat. Na poušti bez kapuce chytnete úpal... Kdo to chce hrát, ať hraje. Kdo nechce, toho stejně nikdo nedonutí a že se holt někdo vykoupe v lednu? No tak co:)
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Alvarion
Šlechtic
Posts: 325
Joined: 22:47 15. Nov 2010

Re: Počasí na Thalii...

Post by Alvarion »

Ohledně toho koupání.
Jezdím na bruslích kolem Labe, kde maj veslaři základnu. Když je hezkdy jezdím tam i v Lednu a únoru, když vyjedu v dobrý čas vidím pravidelně hejno tuleňů jak vybíha do řeky, aby se tam ráchali i pěkně dlouhou dobu. Když to zvládne nějakej tuleň 50 - 90 let, tak musí jen epik.

Jinak ohledně nápadu na počasí, doufám, že jeho autorovi bylo hned od prvního okamžiku jasné, že jsou podstatně důležitější věci na práci pro místní team, než dělat neco, na co stačí úsudek a pohled na datum.
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Počasí na Thalii...

Post by Daanri »

Holt vplyv pocasi nie je dost dobre mozne spravit.

Jednak NWN trpi obmedzenim tilesetov t.j. v niektorych tilesetoch ani nie je mozne zimne obdobie spravit a ako uz bolo povedane urcite nikto nebude robit 2 (alebo viac verzii) jednej lokacie pre zmenu rocnych obdobii.

Dalo by sa to mozno obist nejakym dynamickym spawnom zasnezenych plc podla rocneho obdobia, pripadne nakym scriptom ktory by nastavoval sneh/dazd. Nato by niekto musel vytvorit scripty a to mi pride ako zbytocna praca, ked su dolezitejsie veci, ktore treba dokoncit..

Takze nic take ako naky system pocasia a vplyvu podla rocnych obdobii nie je v plane a asi ani nebude. Jedine co je v plane je zjednotenie pocasia podla oblasti - t.j. ak bude prsat v jednej lokacii tak bude prsat aj v X lokaciach okolo.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Počasí na Thalii...

Post by Prasokralik »

Desmond wrote:Takže pokud máte zájem o proměnlivé počasí, přihlašte se na pozic WM - Weather Masterů :P.
"Karléééééé!"
"Co?!"
"Zas nefungujou. Pos***ná údržba to zase *píp*."
"Cože?! Kroupy nám zas nejedou jo? Kde se to podělalo?"
"No vod Krynu až dolu k Zelenej to prostě nejede."
"K***a a poslali ste tam někoho?"
"No víš jak, všichni makaj na podzimu kolem Isilský..."
"Do *píp* no tak to už budeme muset fakt...."
"Nechceš doufám říct co si myslím že chceš říct?"
"Je to tak Alois, musíme požádat dé-em o dobrovolnou výpomoc."
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
wsweetjane
Šlechtic
Posts: 446
Joined: 14:52 07. Jun 2010

Re: Počasí na Thalii...

Post by wsweetjane »

Alvarion wrote:Ohledně toho koupání.
Jezdím na bruslích kolem Labe, kde maj veslaři základnu. Když je hezkdy jezdím tam i v Lednu a únoru, když vyjedu v dobrý čas vidím pravidelně hejno tuleňů jak vybíha do řeky, aby se tam ráchali i pěkně dlouhou dobu. Když to zvládne nějakej tuleň 50 - 90 let, tak musí jen epik.

Jinak ohledně nápadu na počasí, doufám, že jeho autorovi bylo hned od prvního okamžiku jasné, že jsou podstatně důležitější věci na práci pro místní team, než dělat neco, na co stačí úsudek a pohled na datum.

______________________________________

Vyloženě se mi líbí jak často tady tenhle argument padá...:-/
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Počasí na Thalii...

Post by Pajule »

souhlasím s braen..na víc moc systémů je kekel :! stačí kapka fantazie, sem tam se mrknout na datum a je t..i když je pravad též se kolikrát divím ono je 14.1.1518 a postavičky si chodí polonahé hh, ale tak vždyť je to hra no

+ tohle se to už před X lety řešilo.. a taky se nikomu nechtěly dělat nějaké nové pitomé systémy
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Počasí na Thalii...

Post by Shaman88 »

Já si myslím že pokud by to bylo nenucené - tzn. by to nic po postavách nepožadovalo, jen by se v závislosti na měsící měnil u lokací u kterých to jde jejich vzhled ze sněhu na léto popř. aktivace deště tak by to nemělo bejt zas tak velkej problém udělat.

Je to taková úprava, kde za málo práce, vznikne velmi efektní výsledek.
Locked